Мүгедектерге бензин үшiн ақшалай өтемақы төлеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 22 қазан 1992 ж. N 891. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 маусымдағы N 703 қаулысымен
Бензиннiң қымбаттауына байланысты жеңiл автомобильдерi немесе мотокүймелерi бар мүгедектерге бензинге жұмсаған шығындарын өтеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Медициналық айғақтамалары бойынша арнайы автокөлiгi бар Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне, әскери қызметшiлер арасындағы мүгедектерге, еңбек жарақатынан, кәсiптiк және жалпы аурудан, бала кезiнен мүгедектерге, сондай-ақ тегiн берiлуге тиесiлi "Запорожец", "Таврия" автомобильдерi немесе қолмен немесе әдеттегiдей басқарылатын басқа модификациялары құны ескерiле отырып, автомобиль сатып алған Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне, жеке меншiк ретiнде пайдаланып жүрген жеңiл автомобильдерi бар Ұлы Отан соғысының I және II топтағы мүгедектерiне 1992 жылғы 1 қазаннан бастап ай сайын төленетiн ақшалай өтемақы белгiленсiн. Ақшалай өтемақы автомобильдерге А-76 бензинiнiң 50 литр мөлшерiне және мотокүймелерге А-76 бензинiнiң 25 литрiне аталған аумақтың мұнай өнiмдерiн сату жөнiндегi кәсiпорындарының ағымдағы айдың бiрiншi күнiндегi қалыптасқан босатылатын бөлшек бағасы бойынша белгiленсiн.
Ескерту. Бiрiншi тармаққа өзгерiстер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
1995.06.02. N 770 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтағы сандар өзгердi - ҚРҮ-нiң 1997.04.15.
N 566 қаулысымен.
P970566_
2. Жергiлiктi әкiмдер бензинге берiлетiн ақшалай өтемақыны
жергiлiктi бюджеттерден әлеуметтiк қамсыздандыруға жұмсалатын қаржының
шегiнде төлеудi қамтамасыз етсiн. Еңбек жарақатынан және кәсiптiк
аурудан мүгедек болғандарға бензин үшiн ақшалай өтемақы денсаулығына
зиян келтiрген кәсiпорынның есебiнен төленедi.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мүгедектерге
бензин үшiн төленетiн өтемақының мөлшерiн көбейту туралы" 1992 жылғы
11 тамыздағы N 667 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О выплате денежной компенсации инвалидам на бензин
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 октябpя 1992 года N 891. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 2002 г. N 703 ~P020703
В целях компенсации расходов, связанных с повышением цен на бензин инвалидам, имеющим в пользовании легковые автомобили или мотоколяски, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить ежемесячную денежную компенсацию на бензин инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам из числа военнослужащих, от трудового увечья, профессионального и общего заболеваний, с детства, имеющим в распоряжении спецавтотранспорт по медицинским показаниям, а также инвалидам Великой Отечественной войны, приобретшим автомобили с зачетом стоимости бесплатно положенного автомобиля "Запорожец", "Таврия" или других модификаций с ручным или обычным управлением, инвалидам Великой Отечественной войны I и II групп, имеющим в пользовании легковые автомобили на праве личной собственности, начиная с 1 октября 1992 г. Денежную компенсацию определить в размере стоимости 50 литров бензина А-76 на автомобили и 25 литров бензина А-76 на мотоколяски по отпускным розничным ценам, сложившимся на предприятиях данной территории по реализации нефтепродуктов на первое число текущего месяца.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлениями КМ РК от 2 июня 1995 г. N 770; от 15 апреля 1997 г. N 566 P970566_ .
2. Рекомендовать главам местных администраций обеспечить выплаты денежных компенсаций на бензин за счет средств местных бюджетов в пределах ассигнований, предусмотренных на социальное обеспечение. Инвалидам вследствие трудового увечья и профессионального заболевания денежная компенсация на бензин выплачивается за счет предприятия - причинителя увечья.
Премьер-министр
Республики Казахстан