Бүкiлодақтық тау-кен геомеханикасы мен маркшейдер iсi ғылыми-зерттеу институтының қазақ филиалын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 қазан 1992 ж. N 911
Бүкiлодақтық тау-кен геомеханикасы мен маркшейдер iсi ғылыми-зерттеу институты (БГМҒЗИ) Россияның қарамағына өтуiне және Қазақстан аумағында тау-кен өнеркәсiбi кәсiпорындары үшiн нормативтi құжаттар мен технологиялық нұсқаулар әзiрлей отырып, тау-кен геомеханикасы мен маркшейдер iсi бойынша көлемдi ғылыми зерттеулер, арнайы жұмыстар жүргiзу қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. БГМҒЗИ-ның Қазақ филиалы Қазақ тау-кен геомеханикасы және маркшейдер iсi ғылыми-зерттеу институты (ҚазГМҒЗИ) етiп қайта құрылсын және ол Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiнiң құрамына енгiзiлсiн.
ҚазГМҒЗИ-ның тұрақты орналасқан жерi Қарағанды қаласы болып белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiне 2 ай мерзiм iшiнде осы институттың Ережесi (Жарғысы) мен құрылымын әзiрлеу және бекiту тапсырылсын.
3. ҚазГМҒЗИ республикасының бүкiл аумағындағы барлық кәсiпорындар мен ұйымдардың тапсырысы бойынша, оның iшiнде республиканың Энергетика және отын ресурстары министрлiгiнiң қарауына кiрмейтiн кәсiпорындар үшiн де өз саласындағы жұмыстарды жүргiзетiн болып белгiленсiн.
4. Институтты қаржыландыру тау-кен өнеркәсiбi кәсiпорындарымен және ұйымдарымен тiкелей жасасылған шарттар бойынша шаруашылық есеп негiзiнде, ал перспективалы және ұзақ мерзiмдi сипаттағы ғылыми-зерттеулер - кәсiпорындар мақсатты ғылыми зерттеулер үшiн жасаған аударымдардың есебiнен құралатын республика министрлiктерi мен ведомстволарының орталықтандырылған қорынан жүзеге асырылсын.
5. Институт қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу Қазақстан Республикасының "Қазақ КСР-iндегi кәсiпорындар туралы" Заңына сәйкес контрактi және шаруашылық есеп негiзiнде белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi, Өнеркәсiп министрлiгi, тау-кен өнеркәсiбiнiң компаниялары, корпорациялары мен концерндерi, өндiрiстiк бiрлестiктерi мен кәсiпорындары ҚазГМҒЗИ-ның ғылыми-техникалық және эксперименталдық база жасауына, кадрлармен толықтырылуына жәрдемдесетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О пpеобpазовании Казахского филиала Всесоюзного научно-исследовательского института гоpной геомеханики и маpкшейдеpского дела
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 30 октябpя 1992 года N 911
В связи с переходом Всесоюзного научно-исследовательского института горной геомеханики и маркшейдерского дела (ВНИМИ) под юрисдикцию России и необходимостью проведения на территории Казахстана большого объема исследований, специальных работ по горной геомеханике и маркшейдерии для предприятий горной промышленности с подготовкой нормативных документов и технологических рекомендаций Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Казахский филиал ВНИМИ в Казахский научно-исследовательский институт горной геомеханики и маркшейдерского дела (КазНИМИ), включив его в состав Министерства энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан.
Определить место постоянного нахождения КазНИМИ в г.Караганде.
2. Поручить Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан в 2-месячный срок разработать и утвердить Положение (Устав) и структуру указанного института.
3. Установить, что КазНИМИ по заказам предприятий и организаций выполняет профильные работы на всей территории республики, в том числе и для предприятий, не входящих в ведение Министерства энергетики и топливных ресурсов.
4. Финансирование института осуществлять на хозрасчетной основе по прямым договорам с предприятиями и организациями горной промышленности, а научных исследований перспективного и досрочного характера - из централизованного фонда министерств и ведомств республики, образуемого за счет отчислений предприятий на целевые научные работы.
5. Оплату труда работников института установить в соответствии с Законом Республики Казахстан "О предприятиях в Казахской ССР" на контрактной и хозрасчетной основе.
6. Министерству энергетики и топливных ресурсов, Министерству промышленности Республики Казахстан, компаниям, корпорациям и концернам, производственным объединениям и предприятиям горной промышленности оказать содействие КазНИМИ в создании научно-технической и экспериментальной базы, комплектовании кадров.
Премьер-министр
Республики Казахстан