Ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және агросервистiк қызмет көрсету жөнiндегi "Қазагрожөнмаш-холдинг"акционерлiк холдингтiк компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 9 қараша 1992 ж. N 942. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.09.29. N 964 қаулысымен.
Қазақ ССР-iнiң "Мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру туралы" Заңын жүзеге асыру және Ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және сервистiк қызмет көрсету жөнiндегi Қазақ мемлекеттiк концернi (Қазагрожөнмаш) кәсiпорындарының нарықтық қатынастарға енуiне жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазагрожөнмаш" концернiнiң кәсiпорындары мен ұйымдары еңбек коллективтерiнiң бастамасы және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1992 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша аталған концерннiң құрамына кiретiн осы кәсiпорындар мен ұйымдар негiзiнде ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және агросервистiк қызмет көрсету жөнiндегi "Қазагрожөнмаш-холдинг"* акционерлiк холдингтiк компаниясын (мемлекеттердiң қатысуымен) құру туралы шешiмi мақұлдансын. <*> Бұдан әрi текст бойынша "Қазагрожөнмаш-холдинг" компаниясы.
Облыстардың әкiмдерi "Қазагрожөнмаш-холдинг" компаниясын дамытуға жәрдем көрсететiн болсын.
2. "Қазагрожөнмаш-холдингтiң" негiзгi мiндетi - машиналар мен жабдықтар шығаруды, колхоздарға, совхоздарға, агроөнеркәсiптiк кешеннiң ұқсатушы және басқа кәсiпорындары мен ұйымдарына, фермерлiк, шаруа қожалықтарына арналған ауыл шаруашылық техникаларын жөндеу мен сервистiк қызмет көрсетудi дамытуды қамтамасыз ету болып табылады.
3. "Қазагрожөнмаш-холдинг" компаниясы "Қазагрожөнмаш" концернiнiң заңды мұрагерi болып табылады, оның дербес балансы болады және Қазақстан Республикасының заңы мен өз Жарғысына сәйкес iс-әрекет етедi.
"Қазагрожөнмаш-холдинг" компаниясының атқарушы аппараты таратылған "Қазагрожөнмаш" концернiнiң алаңына мына мекен-жай бойынша: Алматы қаласы, Ленин даңғылы, 38 үйде орналасады.
4. "Қазагрожөнмаш-холдинг" компаниясының президентi холдинг қатысушыларының жалпы жиналысының келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды және ол лауазымы бойынша басқарма мүшесi болып табылады.
5. "Қазагрожөнмаш-холдинг" компаниясының президентi мен вице-президенттерiне Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволарының тиiстi қызметкерлерi үшiн белгiленген тұрмыстық, көлiктiк және медициналық қызмет көрсету жағдайы сақталсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об образовании акционерной холдинговой компании сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса "Казагрореммаш-холдинг"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 ноября 1992 года N 942. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 сентября 2005 г. N 964
В целях реализации Закона Казахской ССР "О разгосударствлении и приватизации" и создания условий для вхождения предприятий Казахского государственного концерна сельскохозяйственного машиностроения и сервисного обслуживания (Казагрореммаша) в рыночные отношения Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Поддержать инициативу трудовых коллективов предприятий и организаций концерна "Казагрореммаш" и решение Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу о создании акционерной холдинговой компании сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса "Казагрореммаш-холдинг"<*> (с участием государства) на базе этих предприятий и организаций, входящих в состав указанного концерна по состоянию на 1 января 1992 года.
Главам областных администраций оказать содействие в развитии компании "Казагрореммаш-холдинг".
2. Основной задачей компании "Казагрореммаш-холдинг" является обеспечение развития производства машин и оборудования, ремонта и сервиса сельскохозяйственной техники для колхозов, совхозов, перерабатывающих и других предприятий и организаций агропромышленного комплекса, фермерских и крестьянских хозяйств.
3. Компания "Казагрореммаш-холдинг" является правоприемником концерна "Казагрореммаш", имеет самостоятельный баланс и действует на основании законодательства Республики Казахстан и своего Устава.
Исполнительный аппарат компании "Казагрореммаш-холдинг" размещается на площадях упраздняемого концерна "Казагрореммаш" по адресу: город Алма-Ата, проспект Ленина, 38.
4. Президент компании "Казагрореммаш-холдинг" назначается Кабинетом Министров Республики Казахстан по согласованию с общим собранием участников холдинга и является членом правления по должности.
5. Сохранить за президентом и вице-президентами компании "Казагрореммаш-холдинг" условия бытового, транспортного и медицинского обслуживания, установленные для соответствующих работников министерств и ведомств Республики Казахстан.
6. Признать утратившими силу:
постановление Совета Министров Казахской ССР от 28 декабря 1990г. N 552 "Об образовании Казахского государственного концерна сельскохозяйственного машиностроения и сервисного обслуживания" (СП КазССР, 1991 г., N 6, ст. 41 );
постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 7 мая 1991 г. N 280 "Об уставе Казахского государственного концерна сельскохозяйственного машиностроения и сервисного обслуживания (Казагрореммаша)" (СП КазССР, 1991 г., N 14, ст. 87).
Премьер-министр
Республики Казахстан