Ленинск қаласында және Солтүстiк Қазақстан облысында iшкi iстер Министрлiгi мен Әдiлет министрлiгiнiң органдарын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 29 қаңтар 1993 ж. N 77
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүдделерiн қамтамасыз ету, республика азаматтарының хұқықтарын, бостандығы мен мүдделерiн қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мыналар:
- Қызылорда облысының Ленинск қаласында Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң iшкi iстер бөлiмi, әскерилендiрiлген өрт күзетiнiң мамандандырылған бөлiмi және Әдiлет министрлiгiнiң әдiлет бөлiмi;
- Солтүстiк Қазақстан облысының Петропавл стансасында Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң көлiктегi Тың iшкi iстер басқармасының iшкi iстер жол бөлiмi құрылсын.
Құрылатын iшкi iстер бөлiмi, әскерилендiрiлген өрт күзетiнiң мамандандырылған бөлiмi және әдiлет бөлiмi тиiсiнше Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi мен Әдiлет министрлiгiне бағынады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджеттен:
- Ленинск қаласында штат саны 119 адам iшкi iстер бөлiмiн;
- Ленинск қаласында штат саны 169 адам әскерилендiрiлген өрт күзетiнiң мамандандырылған бөлiмiн;
- Ленинск қаласында штат саны 8 адам әдiлет бөлiмiн;
- Солтүстiк Қазақстан облысының Петропавл стансасында штат саны 144 адам iшкi iстер жол бөлiмiн ұстауға арнап қаржы бөлсiн.
3. Ленинск қалалық әкiмшiлiгiнiң әкiмiне штат саны 155 адам iшкi iстер бөлiмiн ұстауға бюджеттен қаржы қарастырылуы ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, "Қазконтракт" республикалық контракт корпорациясы" акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi мен Әдiлет министрлiгiнiң өтiнiмдерi бойынша қажеттi мөлшерде материалдық-техникалық және көлiк құралдарын бөлсiн.
5. Ленинск қаласы мен Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмдерi қажеттi қызметтiк үй-жайлар бөлiп, құрылатын органдардың қызметiн қамтамасыз ету үшiн 1993 жылы қосымша қаражат көздейтiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгiнiң келiсуi бойынша 1993 жылғы 1 ақпанға дейiн Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгi iшкi iстер органдарының қарауында болған үйлердi, ғимараттарды, техниканы, қару-жарақты, басқа да мүлiктi қабылдап алуды жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О создании органов Министерства внутренних дел и Министерства юстиции в г. Ленинске и Северо-Казахстанской области
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 января 1993 года № 77
В целях обеспечения государственных интересов Республики Казахстан, защиты прав, свобод и интересов граждан республики Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать:
- отдел внутренних дел, специализированную часть военизированной пожарной охраны Министерства внутренних дел и отдел юстиции Министерства юстиции Республики Казахстан в г.Ленинске Кзыл-Ординской области;
- линейный отдел внутренних дел Целинного управления внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан на станции Петропавловск Северо-Казахстанской области.
Установить подчиненность создаваемых отдела внутренних дел, специализированной части военизированной пожарной охраны и отдела юстиции соответственно Министерству внутренних дел и Министерству юстиции Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить из республиканского бюджета ассигнования на содержание:
- отдела внутренних дел в г. Ленинске штатной численностью 119 единиц;
- специализированной части военизированной пожарной охраны в г. Ленинске штатной численностью 169 единиц;
- отдела юстиции в г. Ленинске штатной численностью 8 единиц;
- линейного отдела внутренних дел на станции Петропавловск Северо-Казахстанской области штатной численностью 144 единицы.
3. Рекомендовать главе Ленинской городской администрации предусмотреть в бюджете расходы на содержание 155 единиц штатной численности отдела внутренних дел.
4. Министерству экономики Республики Казахстан, акционерному обществу "Республиканская контрактная корпорация "Казконтракт" выделить по заявкам Министерства внутренних дел и Министерства юстиции Республики Казахстан требуемое количество материально-технических и транспортных средств.
5. Главам Ленинской городской и Северо-Казахстанской областной администрации выделить необходимые служебные помещения, предусмотреть в 1993 году дополнительные ассигнования для обеспечения деятельности создаваемых органов.
6. Министерству внутренних дел Республики Казахстан по согласованию с Министерством внутренних дел Российской Федерации в срок до 1 февраля 1993г. осуществить прием зданий, сооружений, техники, вооружения, другого имущества, находившихся в ведении органов внутренних дел Министерства внутренних дел Российской Федерации.
Премьер-министр
Республики Казахстан