Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң оқу орындары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 15 ақпан N 106. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.04.20. N 348 қаулысымен. ~P980348
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1993 жылы мыналар:
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Алматы өрт-техникалық училищесi негiзiнде iшкi iстер органдарының "Өрт қауiпсiздiгi" және "Радиотехника" мамандықтары бойынша жоғары бiлiмдi басшы құрамын даярлайтын, жыл сайын 100 адам қабылдайтын және оқу мерзiмi 4,5 жыл Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Алматы жоғары техникалық училищесi;
Қостанай облысы Iшкi iстер басқармасының қатардағы және басшы құрамның кәсiби даярлық мектебi негiзiнде iшкi iстер органдарының "Хұқықтану" мамандығы бойынша арнаулы орта бiлiмдi басшы құрамын даярлайтын, 1993 жылы - 100 адам, 1994 жылы - 150 адам, 1995 және одан кейiнгi жылдары - 250 адам қабылдайтын, оқу мерзiмi 2 жыл Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Қостанай арнаулы орта мектебi;
Павлодар облысы Iшкi iстер басқармасының қатардағы және басшы құрамның кәсiби даярлық мектебi негiзiнде iшкi iстер органдарының "Өрт қауiпсiздiгi", "Радиотехника" және "Жол қозғалысын ұйымдастыру" мамандықтары бойынша арнаулы орта бiлiмдi басшы құрамын даярлайтын, 1993 жылы - 100 адам, 1994 жылы - 150 адам, 1995 және одан кейiнгi жылдары - 250 адам қабылдайтын, оқу мерзiмi 2,5 жыл Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Павлодар арнаулы орта техникалық мектебi құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң жоғары және арнаулы орта оқу орындарына 25 жасқа дейiнгi, iшкi iстер органдарындағы қызметке денсаулығы жарамды адамдарды қабылдауға рұқсат етiлсiн. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң жоғары және арнаулы орта оқу орындарының тыңдаушылары мен курсанттары мiндеттi әскери қызметке шақырудан босатылып, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң арнаулы есебiне қойылсын. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқу мерзiмдi әскери қызметтi өткерумен теңестiрiлсiн.
3. 1993 жылы Алматы жоғары техникалық училищесiн, Қостанай арнаулы орта мектебiн және Павлодар арнаулы орта техникалық мектебiн ұйымдастыру Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi оқу орындарының тұрақты құрамының штат саны шегiнде және республика iшкi iстер органдарының жасақталмаған кадрлары есебiнен жүзеге асырылсын.

Об учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 февраля 1993 г. N 106 . Утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 апреля 1998 г. N 348 ~P980348
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Организовать в 1993 году:
Алма-Атинское высшее техническое училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан по подготовке начальствующего состава органов внутренних дел с высшим образованием по специальностям "Пожарная безопасность" и "Радиотехника" с ежегодным приемом 100 человек и сроком обучения 4,5 года на базе Алма-Атинского пожарно-технического училища Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
Кустанайскую специальную среднюю школу Министерства внутренних дел Республики Казахстан по подготовке начальствующего состава органов внутренних дел со средним специальным образованием по специальности "Правоведение" с приемом в 1993 году 100 человек, 1994 году - 150 человек, 1995 и последующих годах - 250 человек и сроком обучения 2 года на базе школы профессиональной подготовки рядового и начальствующего состава Управления внутренних дел Кустанайской области;
Павлодарскую специальную среднюю техническую школу Министерства внутренних дел Республики Казахстан по подготовке начальствующего состава органов внутренних дел со средним специальным образованием по специальностям "Пожарная безопасность", "Радиотехника" и "Организация дорожного движения" с приемом в 1993 году 100 человек, 1994 году - 150 человек, 1995 и последующих годах - 250 человек и сроком обучения 2,5 года на базе школы профессиональной подготовки рядового и начальствующего состава Управления внутренних дел Павлодарской области.
2. Разрешить прием в высшие и средние специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан лиц в возрасте до 25 лет, годных по состоянию здоровья к службе в органах внутренних дел. Освободить слушателей и курсантов высших и средних специальных учебных заведений Министерства внутренних дел от призыва на действительную военную службу с постановкой их на специальный учет Министерства внутренних дел Республики Казахстан. Приравнять обучение в высших и средних специальных учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан к прохождению срочной воинской службы.
3. Организацию в 1993 году Алма-Атинского высшего технического училища, Кустанайской специальной средней школы и Павлодарской специальной средней технической школы осуществить в пределах штатной численности постоянного состава учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан и за счет некомплекта кадров органов внутренних дел республики.

4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған оқу орындарын ұстауға арнап бұдан былай Қазақстан Республикасының iшкi iстер министрлiгiне қажеттi бюджет қаражатын бөлетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi құрылған оқу орындарына арналған үлгi оқу жоспарын Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң келiсуi бойынша әзiрлеп, бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

4. Министерству финансов Республики Казахстан выделять в дальнейшем Министерству внутренних дел Республики Казахстан необходимые бюджетные ассигнования для содержания указанных учебных заведений.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан по согласованию с Министерством образования Республики Казахстан разработать и утвердить типовые учебные планы для созданных учебных заведений.
Премьер-министр
Республики Казахстан