"Керамика" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгiн ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 25 ақпан 1993 ж. N 151
Техникалық керамика мен металтану саласында ғылыми-техникалық потенциалды сақтау және жұмыстарды дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақ мемлекеттiк қорғаныс кешенi электр-техникалық және машина жасау кәсiпорындары корпорациясының ("КЭМПО" корпорациясы) "Үлбi металлургия зауыты" өндiрiс бiрлестiгiнiң "Жаhұт" ғылыми-зерттеу және жобалау-конструкторлық институтымен Өскемендегi "Керамика" зауыты негiзiнде "КЭМПО" корпорациясы құрамында "Керамика" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгiн ұйымдастыру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. "Керамика" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгi Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiсiнiң Теңге сарайын орналастыруға арналған үйлер мен ғимараттарды бiр айлық мерзiмде. "Үлбi металлургия зауыты" өндiрiс бiрлестiгiнiң балансына беретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Жаhұт" ғылыми-зерттеу және жобалау-конструкторлық институты мен Өскемендегi "Керамика" зауытының тиiсiнше мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын "КЭМПО" корпорациясының құрамындағы "Керамика"
ғылыми-өндiрiс бiрлестiгi мен "Үлбi металлургия зауыты" өндiрiс
бiрлестiгiне беретiн және республика Меммүлiккомының осы мәселе
бойынша бұрын қабылдаған қаулысына қажеттi өзгерiстер енгiзетiн
болсын.
4. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы
21 шiлдедегi N 617-22 қаулысы 4-тармағының күшi жойылған деп
танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об организации научно-производственного объединения "Керамика"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 февраля 1993 года N 151
В целях сохранения научно-технического потенциала и развития работ в области технической керамики и материаловедения Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Казахской государственной корпорации электротехнических и машиностроительных предприятий оборонного комплекса (корпорация "КЭМПО") об организации на базе Научно-исследовательского и проектно-конструкторского института "Изумруд" ПО "Ульбинский металлургический завод" и Усть-Каменогорского завода "Керамика" Научно-производственного объединения "Керамика" в составе корпорации "КЭМПО".
2. Научно-производственному объединению "Керамика" в месячный срок передать на баланс ПО "Ульбинский металлургический завод" здания и сооружения, предназначенные для размещения Монетного двора Национального банка Республики Казахстан.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать права владения, пользования и управления соответствующим государственным имуществом Научно-исследовательского и проектно-конструкторского института "Изумруд" и Усть-Каменогорского завода "Керамика" Научно-производственному объединению "Керамика" в составе корпорации "КЭМПО" и ПО "Ульбинский металлургический завод" и внести необходимые изменения в принятое ранее постановление Госкомимущества республики по данному вопросу.
4. Признать утратившим силу пункт 4 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 июля 1992 г. N 617-22.
Премьер-министр
Республики Казахстан