Алматы мемлекеттiк театр және көркем сурет институтын қазақ мемлекеттiк театр және кино институты етiп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 20 мамыр 1993 ж. N 414
Театр мен киноның аса зәру жаңа мамандықтары бойынша бiлiктiлiгi жоғары мамандар даярлау, жоғары оқу орындары жүйесiн ретке келтiру мақсатымен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Т. Жүргенов атындағы Алматы мемлекеттiк театр және көркем сурет институты Т. Жүргенов атындағы Қазақ мемлекеттiк театр және кино институты болып қайта құрылсын. 1993 жылдан бастап осы жоғары оқу орнында көркем сурет мамандықтарына қабылдау тоқтатылсын.
2. Аталған жоғары оқу орнын қайта құру Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгiне 1993 жылға белгiленген қаржылық және материалдық ресурстар, оқытушылар құрамының штат саны және басқа да нормативтер шегiнде жүзеге асырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi жоғары оқу орнының құрылымын айқындасын, жаңа мамандықтар ашуды қамтамасыз етсiн және материалдық-техникалық базасын нығайтуға, оны оқытушы кадрлармен толықтыруға көмек көрсетсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi және Мәдениет министрлiгi 1994 жылға және одан кейiнгi жылдарға арналған экономикалық және әлеуметтiк даму жоспарларын жасаған кезде жоғары оқу орнының материалдық-техникалық жабдықталуын нығайту және республиканың жоғары оқу орындарына тиесiлi нормаларға сәйкес, оның кадрлар әлеуетiн дамыту жөнiндегi нақтылы шараларды көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О преобразовании Алматинского государственного театрально-художественного института в Казахский государственный институт театра и кино
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1993 года N 414
В целях подготовки высококвалифицированных кадров по новым остродефицитным специальностям театра и кино, упорядочения сети высших учебных заведений Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Преобразовать Алматинский государственный театрально-художественный институт им.Т.Жургенова в Казахский государственный институт театра и кино им.Т.Жургенова. Прекратить с 1993 года прием на художественные специальности в данном вузе.
2. Преобразование указанного вуза осуществить в пределах финансовых и материальных ресурсов, штатной численности преподавательского состава и других нормативов, установленных Министерству культуры Республики Казахстан на 1993 год.
3. Министерству культуры Республики Казахстан определить структуру вуза, обеспечить открытие новых специальностей и оказать помощь в укреплении материально-технической базы, укомплектовании преподавательскими кадрами.
4. Министерству экономики, Министерству финансов и Министерству культуры Республики Казахстан при разработке планов экономического и социального развития на 1994 и последующие годы предусмотреть конкретные меры по укреплению материально-технического оснащения вуза и развитию его кадрового потенциала в соответствии с нормами, предъявляемыми к вузам республики.
Премьер-министр
Республики Казахстан