Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 23 маусым 1993 ж. N 533
Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясын ("Мир" МТРК) құру туралы 1992 жылғы 9 қазандағы Бiшкек қаласында Армения Республикасы, Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғызстан Республикасы, Молдова Республикасы, Ресей Федерациясы, Тәжiкстан Республикасы, Өзбекстан Республикасы мемлекеттерi басшыларының қол қойған Келiсiмiн, сондай-ақ осы мемлекеттер үкiметтерiнiң Минск қаласында 1992 жылғы 22 қаңтар мен 1993 жылғы 28 сәуiрде бiрлесiп қол қойған шешiмдерiн орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Жабық түрдегi акционерлiк қоғам ретiндегi Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясын құру туралы Құрылтайшылар шарты мен 1993 жылғы 11 қаңтардағы Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясы құрылтайшылары жиналысының хаттамасы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасында Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының Ұлттық филиалы құрылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi құрылтай құжаттарына сәйкес:
республиканың 1993 жылғы бюджетiн дәлдеген кезде "Мир" МТРК-сын қаржыландыру жөнiндегi үлестiк қатысуға арналған 438,8 млн. сомадағы шығыс, соның iшiнде Қазақстан Республикасының МТРК-ның жарғылық қорына акционерлiк салым үлесiне енгiзуге арналған 200 миллион сом, телерадиобағдарламаларын даярлау мен "Мир" МТРК-сын ұстатуға 234,8 млн. сом қарастыратын болсын;
"Мир" МТРК-ның Мемлекетаралық Үйлестiру Кеңесi белгiлеген хабар
тарату көлемiне сәйкес, сондай-ақ ресейлiк сомның құнсыздануын ескере
отырып, "МИР" МТРК-ның ағымдағы қызметiн қаржыландыруға үлестiк қатысуға
арналған шығысты Қазақстан Республикасының республикалық бюджетiнде мұнан
былай да жыл сайын көздеп отыратын болсын.
(4-5-6-7-тармақтар)
<*>
ЕСКЕРТУ. 4,5,6,7-тармақтарының күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.04.09.
N 306 қаулысымен.
P980306_
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Вопросы Межгосударственной телерадиокомпании "Мир"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 июня 1993 года N 533
В целях выполнения Соглашения о создании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" (МТРК "Мир"), подписанного в г.Бишкеке 9 октября 1992 г. главами государств Республики Армения, Республики Беларусь, Республики Казахстан, Республики Кыргызстан, Республики Молдова, Российской Федерации, Республики Таджикистан, Республики Узбекистан, а также совместных решений, подписанных правительствами этих государств в г.Минске 22 января 1992 г. и 28 апреля 1993 г. Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Учредительный договор о создании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" как акционерного общества закрытого типа и протокол учредительного собрания Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 11 февраля 1993 г.
2. Создать Национальный филиал Межгосударственной телерадиокомпании в Республике Казахстан.
3. Согласно учредительным документам Министерству финансов Республики Казахстан:
предусмотреть при уточнении республиканского бюджета на 1993 год расходы на долевое участие по финансированию МТРК "Мир" в сумме 434,8 млн.рублей, в том числе: для внесения в уставной капитал МТРК "Мир" доли акционерного вклада Республики Казахстан 200 млн.рублей, на подготовку телерадиопрограмм и содержание МТРК "Мир" - 234,8 млн.рублей;
в дальнейшем ежегодно предусматривать в республиканском бюджете Республики Казахстан расходы на долевое участие в финансировании текущей деятельности МТРК "Мир" в соответствии с объемами вещания, устанавливаемыми Межгосударственным Координационным Советом МТРК "Мир", а также с учетом инфляции российского рубля.
4. (Пункты 4,5,6,7 утратили силу - постановлением Правительства РК от 9 апреля 1998 г. N 306 P980306_ )
Премьер-министр
Республики Казахстан