Аралды құтқарудың халықаралық қорының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 24 маусым 1993 ж. N 534
Аралды құтқарудың Халықаралық қорының құрылтайшылары - Орталық Азия мемлекеттерi басшыларының 1993 жылғы 26 наурыздағы шешiмiне және Қор Басқармасының 1993 жылғы 19 сәуiрдегi Алматы қаласында орналасатын Қордың Атқару дирекциясын құру туралы шешiмдерiне сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1993 жылға арналған Республикалық бюджетте көзделген қаржыдан Аралды құтқарудың Халықаралық қорының Атқару дирекциясына алғашқы жарна бөлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Алматы қаласының әкiмi ұсынылған есептер бойынша дирекция аппаратын және Халықаралық экологиялық "Аралэкобанк" банкiн орналастыру үшiн Аралды құтқарудың Халықаралық қорының атқару дирекциясының балансына үй-жай беретiн болсын.
3. "Қазконтракт" Республикалық контракт корпорациясы, Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгi 1993 жылғы III тоқсанда Қордың дирекциясын оның өтiнiмi бойынша автомобильдермен, жұмсақ және қатты мүкәммалмен, iс техникасымен, телефон, телефакс және телекс байланыс құралдарымен және басқа қажеттi жабдықтармен және материалдармен қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi мемлекеттiк қажеттiлiктердi түзген кезде Аралды қорғаудың Халықаралық қорының Атқару дирекциясына құрылтайшы мемлекеттер қабылдаған келiсiмдерге сәйкес орталықтандырылған қаржы бөлудi қарастыратын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Алматы қаласында Қордың Атқару дирекциясы үшiн тұрғын-үй құрылысына қаржы бөлудi көздесiн.
6. Министрлiктер, ведомстволар, облыстардың, қалалардың және аудандардың әкiмдерi Аралды құтқарудың Халықаралық қорына жан-жақты қолдау көрсетiп, Қорға белгiленген тәртiп бойынша кәсiпорындар мен ұйымдардың, коммерциялық құрылымдардың және басқа да заңды ұйымдар мен жеке адамдардың қаражаттарын тартуға
жәрдем көрсетсiн.
7. Атқару дирекциясының бөлiм бастықтары мен олардың
орынбасарлары медициналық қызмет көрсету үшiн Қазақстан
Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Емдеу-сауықтыру
бiрлестiгiне тiркелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Вопросы Международного фонда спасения Арала
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 июня 1993 года N 534
В соответствии с решением глав государств Центральной Азии - учредителей Международного фонда спасения Арала от 26 марта 1993 г. и решением Правления Фонда от 19 апреля 1993 г. о создании Исполнительной дирекции Фонда с местонахождением в г. Алматы Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан выделить первоначальный взнос Исполнительной дирекции международного фонда спасения Арала из средств, предусмотренных в Республиканском бюджете на 1993 год.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу, главе Алматинской городской администрации передать на баланс Исполнительной дирекции Международного фонда спасения Арала по представленным расчетам помещение для размещения аппарата дирекции и Международного экологического банка "Аралэкобанк".
3. Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт", Министерству связи Республики Казахстан в течение III квартала 1993 г. обеспечить дирекцию Фонда по ее заявкам автомобилями, мягким и жестким инвентарем, оргтехникой, средствами телефонной, телефаксной и телексной связи и другим необходимым оборудованием и материалами.
4. Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан при формировании государственных нужд предусматривать выделение централизованных ассигнований Исполнительной дирекции Международного фонда спасения Арала в соответствии с принятыми государствами-учредителями соглашениями.
5. Министерству экономики Республики Казахстан предусматривать выделение средств на строительство жилья для Исполнительной дирекции Фонда в городе Алматы.
6. Министерствам, ведомствам, главам областных, городских и районных администраций оказывать Международному фонду спасения Арала всемерную поддержку и содействие в привлечении в Фонд в установленном порядке средств предприятий и организаций, коммерческих структур и других юридических и физических лиц.
7. Прикрепить начальников отделов Исполнительной дирекции и их заместителей на медицинское обслуживание к Лечебно-оздоровительному объединению при Кабинете Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан