Энергия көздерiнiң мемлекеттiк реттелетiн бағасы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 тамыздағы N 678 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 258 қаулысымен.
Республикаға Ресей Федерациясынан және Орта Азия мемлекеттерiнен импорттайтын энергия көздерiнiң (мұнайдың, мұнай өнiмдерiнiң, табиғи және сұйытылған газдың, электр энергиясының) бағасы одан әрi өсуiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мұнайдың 1 тоннасына франко-бас резервуар, көлiк кәсiпорынына тапсыру-қабылдау пунктiнiң айдау стансасы шарттарымен 28000 сом мөлшерiнде өнеркәсiптiң мемлекеттiк реттелетiн көтерме сауда бағасы (қосылған құн салығынсыз) енгiзiлсiн.
Мұнай өндiретiн бiрлестiктер республиканың мұнай өңдеу кәсiпорындарына мұнай берiп тұру кезiнде бағаны реттеу қорына өнеркәсiптiң көтерме сауда бағасы (бiр тоннасына 28000 сом) мен өзiндiк құнға рентабельдiлiктiң 50 процент шектi деңгейiмен кәсiпорынның көтерме сауда бағасы арасындағы айырманы аударады деп белгiленсiн.
2. Кәсiпорынның мұнай өнiмдерiнiң (бензин, дизель отыны, мазут пештiк отын, керосин) бағасы шикi мұнайдың құны мен өзiндiк құнға шаққанда рентабельдiлiктiң 20 процент шектi деңгейiн қоса оны өңдеу жөнiндегi шығындарға орайластыра белгiленсiн.
3. Қазақ мемлекеттiк "Қазмұнайөнiм" концернi мұнай өнiмдерiн Ресей Федерациясынан әкелiнетiндерiн есепке ала отырып, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетiмен бiрлесiп белгiленетiн кәсiпорындардың бағасына айналым шығындарына шаққанда рентабельдiлiктiң 20 процент шектi деңгейiмен жабдықтау-өткiзу үстемесi мен қосылған құн салығын қоса, қалыптасып отырған бiрыңғай (франко-бағыт шартымен) орташа теңестiрiлген өнеркәсiптiң бағасымен өткiзудi жүзеге асырсын.
(2-абзац).
Ескерту. 3-тармақтағы 2 абзацтың күшi жойылған - Қ.Р.К.М. N 1224, 4 қараша 1994 ж.  қаулысымен .
4. Республиканың мұнай өңдеу зауыттарында өндiрiлген, сондай-ақ Республикалық "Қазконтракт" контракт корпорациясы арқылы Ресей Федерациясымен және басқа мемлекеттермен Тәуелсiз Мемлекеттiк Достастығының мүшелерiмен клиринг бойынша сатып алынған мұнайды өткiзу 1993 жылғы 1 қыркүйектен бастап "Қазмұнайөнiм" концернiнiң кәсiпорындары арқылы ғана жүзеге асырылатын болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi "Қазмұнайөнiм" концернiмен бiрлесiп, мүдделi министрлiктердiң, ведомстволардың қатысуымен екi апталық мерзiмде республика аумағында мұнай өнiмдерiн өткiзудiң тәртiбi туралы Ереженi әзiрлеп, бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне, Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетiне, Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi мен оның жергiлiктi жерлердегi органдарына, жергiлiктi әкiмдерге республика аумағында мұнай өнiмдерiн өткiзу жөнiндегi тәртiптiң сақталуын бақылауды жүзеге асыру тапсырылсын.

О госудаpственных pегулиpуемых ценах на энеpгоносители
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 5 августа 1993 г. N 678. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258
В связи с продолжающимся ростом цен на энергоносители (нефть, нефтепродукты, газ природный и сжиженный, электроэнергию), импортируемые республикой из Российской Федерации и государств Средней Азии, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести государственные регулируемые оптовые цены промышленности (без налога на добавленную стоимость) на нефть в размере 28000 рублей за 1 тонну на условиях франко-головной резервуар, перекачечная станция пункта сдачи-приема транспортному предприятию.
Установить, что нефтедобывающие объединения при поставке нефти нефтеперерабатывающим предприятиям республики перечисляют в фонд ценового регулирования разницу между оптовой ценой промышленности (28000 руб. за 1 тонну) и оптовой ценой предприятия с предельным уровнем рентабельности 50 процентов к себестоимости.
2. Цены предприятия на нефтепродукты (бензин, дизельное топливо, мазут, печное топливо, керосин) устанавливать исходя из стоимости сырой нефти и затрат по ее переработке с предельным уровнем рентабельности 20 процентов к себестоимости.
3. Казахскому государственному концерну "Казнефтепродукт" осуществлять реализацию нефтепродуктов с учетом ввозимых из Российской Федерации по складывающимся единым (оптовым и розничным) средневзвешенным ценам промышленности (на условиях франко-назначения), включая снабженческо-сбытовые надбавки с предельным уровнем рентабельности 20 процентов к издержкам обращения и налог на добавленную стоимость, определяемым совместно с Комитетом цен при Министерстве экономики Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 ноября 1994 г. N 1224.
4. Установить, что с 1 сентября 1993 г. реализация нефтепродуктов, произведенных на нефтеперерабатывающих заводах республики, а также закупаемых через Республиканскую контрактную корпорацию "Казконтракт" по клирингу с Российской Федерацией и другими государствами - членами Содружества Независимых Государств, осуществляется только предприятиями концерна "Казнефтепродукт".
Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан совместно с концерном "Казнефтепродукт" с участием заинтересованных министерств и ведомств в двухнедельный срок разработать и утвердить Положение о порядке реализации нефтепродуктов на территории республики.
Возложить на Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Комитет цен при Министерстве экономики, Комитет государственного финансового контроля и их органы на местах, глав местных администраций осуществление контроля за соблюдением порядка реализации нефтепродуктов на территории республики.

5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бағаны реттеу қорына төлем аударылуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетi үш күндiк мерзiмде электр және жылу қуаттарының жаңа тарифтерiн бекiтсiн.
7. "Қазақгаз" ұлттық газ компаниясы Қазақ мемлекеттiк "Қазақгаздандыру" концернiне босататын табиғи газдың бiр мың текшеметрi үшiн өнеркәсiптiң орташа көтерме сауда бағасы 44900 сом және Маңғыстау энергия комбинатына 26750 сом (қосылған құн салығынсыз) мөлшерiнде белгiленсiн.
8. Табиғи газды Қазақ мемлекеттiк "Қазақгаздандыру" концернi 1 мың текшеметрiн 50410 сомнан (қосылған құн салығынсыз), барлық тұтынушыларға, оның iшiнде ұжымшарлар мен кеңшарларға босатады. Халыққа өткiзу үшiн ұжымшарлар мен кеңшарларға табиғи газдың 1 мың текшеметрi көтерме сауда бойынша 11250 сомнан (қосылған құн салығынсыз) босатылады.
9. Қазақ газ өңдеу зауытының бензинсiздендiрiлген құрғақ газының Маңғыстау энергия комбинатына босатуға арналған көтерме сауда бағасы 1 мың текшеметрi үшiн 7200 сом мөлшерiнде (қосылған құн салығынсыз) белгiленсiн.
"Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiс бiрлестiгiне бағаны реттеу қорына аударылуға жататын төлем мөлшерiн кәсiпорындардың көтерме сауда бағасы мен бензинсiздендiрiлген құрғақ газды босату бағасы арасындағы айырма сомаға азайтуға рұқсат етiлсiн.
10. Сұйытылған газдың көтерме сауда бағасы 1 тоннасына 9400 сом мөлшерiнде (қосылған құн салығынсыз) белгiленсiн.
Республиканың мұнай өңдейтiн кәсiпорындары сұйытылған газ өндiруге байланысты қосымша шығындарды мұнай өнiмдерiнiң өзiндiк құнына жатқызсын.
Қазақ газ өңдеу зауытына сұйытылған газға кәсiпорынның көтерме сауда бағасы мен босату бағасы арасындағы айырманы "Маңғыстаумұнайгаз" өндiрiс бiрлестiгi бағаны реттеу қорына аударатын қаражат есебiнен жабуға рұқсат етiлсiн.
11. ТМД елдерiне мұнай, табиғи газ және өңделген мұнай өнiмдерiн берiп тұру екi жақты (көп жақты) үкiметаралық келiсiмдерде көзделген шарттар негiзiнде сыртқы сауда бағасы бойынша жүзеге асырылады деп белгiленсiн. Бұл ретте белгiленген қосылған құн салығы сыртқы сауда бағасынан тыс алынады.
Бұл энергия ресурстарын берiп тұру шарттары туралы келiсiм болмаған жағдайда, оларды өткiзу энергия ресурстарының орташа әлемдiк бағасына қарай анықталған сыртқы сауда бағасы бойынша берiлiм алдындағы айдың 15-iнде Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiсi белгiлеген курс бойынша сомға немесе ұлттық валюталарға қайта есептелiп жүргiзiледi.

5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за перечислением платежей в фонд ценового регулирования.
6. Комитету цен при Министерстве экономики республики в трехдневный срок утвердить новые тарифы на электрическую и тепловую энергию.
7. Установить среднюю оптовую цену промышленности на природный газ, отпускаемый Национальной газовой компанией "Казахгаз", Казахскому государственному концерну "Казахгазификация" в размере 44900 рублей и Мангышлакскому энергокомбинату в размере 26750 рублей за 1 тыс. куб.м (без налога на добавленную стоимость).
8. Отпуск природного газа концерном "Казахгазификация" производится по цене 50410 рублей за 1 тыс. куб. м (без налога на добавленную стоимость) всем потребителям, включая колхозы и совхозы. Колхозам и совхозам для дальнейшей реализации населению природный газ отпускается по оптовой цене 11250 рублей за 1 тыс. куб. м (без налога на добавленную стоимость).
9. Установить оптовую цену на отбензиненный сухой газ Казахского газоперерабатывающего завода для отпуска Мангышлакскому энергокомбинату в размере 7200 рублей за 1 тыс. куб. м (без налога на добавленную стоимость).
Разрешить производственному объединению "Мангистаумунайгаз" уменьшать размер платежей, подлежащих перечислению в фонд ценового регулирования, на сумму разницы между оптовой ценой предприятия и отпускной ценой отбензиненного сухого газа.
10. Установить оптовую цену на газ сжиженный в размере 9400 рублей за 1 тонну (без налога на добавленную стоимость).
Нефтеперерабатывающим предприятиям республики относить дополнительные затраты, связанные с производством сжиженного газа, на себестоимость нефтепродуктов.
Казахскому газоперерабатывающему заводу разрешить покрывать разницу между оптовой ценой предприятия и отпускной ценой сжиженного газа за счет средств, подлежащих перечислению в фонд ценового регулирования производственным объединением "Мангистаумунайгаз".
11. Установить, что поставка в страны СНГ нефти, природного газа и продуктов нефтепереработки осуществляется по внешнеторговым ценам на условиях, предусмотренных в двусторонних (многосторонних) межправительственных соглашениях. При этом установленный налог на добавленную стоимость взимается сверх внешнеторговых цен.
В случае отсутствия соглашения об условиях поставок этих энергоресурсов их реализация производится по внешнеторговым ценам, определенным исходя из средних мировых цен на энергоресурсы с пересчетом в рубли или национальные валюты по курсу, установленному Национальным банком Республики Казахстан, по состоянию на 15 число месяца, предшествующего месяцу поставки.

12. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономминi жанындағы Баға комитетiн, Энергетика және отын ресурстары министрлiгiн қатыстыра отырып, тұтыну қасиеттерiн және осы өнiмнiң бағасы туралы ресми жарияланған шет ел ақпаратын есепке алып, энергия ресурстарының нақты түрiне орташа әлемдiк бағаны ай сайын нақтылап отыратын болсын.
Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi энергия ресурстарының орташа әлемдiк бағасы туралы ақпаратты қарамағындағы кәсiпорындар мен ұйымдарға жедел, ал басқа кәсiпорындар мен ұйымдарға олардың сұрау салуы бойынша хабарлап отырсын.
13. Қолданылып жүрген көтерме және бөлшек сауда бағаларына (тарифтерге) Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Энергия көздерiнiң бағасын мемлекеттiк реттеу және тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге тарифтердiң қымбаттауына байланысты халықты әлеуметтiк қолдау туралы" 1993 жылғы 28 қаңтардағы N 68  қаулысының 12-тармағына (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ 1993 ж., N 2, 29-бап), сәйкес белгiленген шектi арттыру коэффициентi осы қаулыға N 1 және N 2 қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетi Көлiк министрлiгiмен бiрлесiп, екi апталық мерзiмде темiр жол көлiгiмен жолаушылар, қол жүктерiн және жүк багажын тасымалдау тарифтерiнiң деңгейiн өзгерту жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн (қала маңындағыдан басқа).
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетiне Көлiк министрлiгiмен бiрлесiп, республика iшiндегi қатынаста темiр жол көлiгiмен жүк тасымалдау тарифтерiн реттеп отыру құқығы берiлсiн.
14. 1993 жылғы 1 тамыздағы жағдай бойынша кәсiпорындар мен шаруашылық ұйымдардағы (ауыл шаруашылығы салалары және қант зауыттарынан басқа) мұнайды, мұнай өнiмдерiн және газ қалдықтарын қайта бағалау жүзеге асырылсын.
Үстеп бағалау сомасының 50 процентi кәсiпорындар мен ұйымдардың қаржы нәтижелерiн қалыптастыруға және 50 процентi - республикалық бюджетке жұмсалатын болсын.
ЕСКЕРТУ. 14-тармақ өзгертiлдi - ҚРМК-нiң 1993.09.27. N 952  қаулысымен .
15.
ЕСКЕРТУ. 15-тармақ күшiн жойды - ҚРМК-нiң 1993.11.12. N 1121  қаулысымен .
16. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Энергия көздерiнiң бағасын мемлекеттiк реттеу және тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге тарифтердiң қымбаттауына байланысты халықты әлеуметтiк қолдау туралы" 1993 жылғы 28 қаңтардағы N 68 қаулысы (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ, 1993 ж., N 2, 29-бет), 1 және 2-тармақтарынан, 5-тармақтың "40 процентi мөлшерiнде" деген сөздерге дейiнгi екiншi абзацынан, 8-тармақтың екiншi абзацынан, 9-тармақтың екiншi абзацынан, 12-тармағынан, 13-тармақтың үшiншi абзацынан басқасы;
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мұнайдың ренталық төлем ставкаларын белгiлеу туралы" 1993 жылғы 12 мамырдағы N 379 қаулысының 1-тармағы.

12. Министерству внешнеэкономических связей с участием Комитета цен при Министерстве экономики и Министерства энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан ежемесячно уточнять средний уровень мировых цен на конкретные виды энергоресурсов с учетом их потребительских свойств и официально публикуемой зарубежной информации о ценах на эту продукцию.
Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан оперативно доводить информацию о средних мировых ценах на энергоресурсы до подведомственных предприятий и организаций, а до других предприятий и организаций - по их запросам.
13. Утвердить предельные коэффициенты повышения к действующим оптовым и розничным ценам (тарифам), установленным в соответствии с пунктом 12 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 января 1993 г. N 68 P930068_ "О государственном регулировании цен на энергоносители и социальной поддержке населения в связи с удорожанием тарифов на жилищно-коммунальные услуги" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст.29), согласно приложениям N 1 и 2 к настоящему постановлению.
Комитету цен при Министерстве экономики совместно с Министерством транспорта Республики Казахстан в двухнедельный срок внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения по изменению уровня тарифов на перевозки пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом (кроме пригородного).
Предоставить право Комитету цен при Министерстве экономики совместно с Министерством транспорта Республики Казахстан регулировать тарифы на перевозку грузов железнодорожным транспортом во внутриреспубликанском сообщении.
14. Осуществить переоценку остатков нефти, нефтепродуктов и газа на предприятиях и в хозяйственных организациях (кроме отраслей сельского хозяйства и сахарных заводов) по состоянию на 1 августа 1993 г.
Направить 50 процентов суммы дооценки на формирование финансовых результатов предприятий и организаций и 50 процентов - в республиканский бюджет.
Сноска. Пункт 14 изменен постановлением от 27 сентября 1993 г. N 952.
15. (Пункт 15 утратил силу - постановлением Правительства РК от 12 ноября 1993 г. N 1121   )
16. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 января 1993 г. N 68 "О государственном регулировании цен на энергоносители и социальной поддержке населения в связи с удорожанием тарифов на жилищно-коммунальные услуги" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст.29), кроме пунктов 1 и 2, абзаца второго пункта 5 до слов "в размере 40 процентов", абзаца второго пункта 8 и абзаца второго пункта 9, пункта 12, абзаца третьего пункта 13;
пункт 1 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1993 г. N 379 P930379_ "Об установлении ставок рентных платежей на нефть".

17. Осы қаулы 1993 жылғы 1 тамыздан күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 5 тамыздағы
N 678 қаулысына
N 1 қосымша
Өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы өнiмдердiң жекелеген түрлерi мен көрсетiлетiн қызметтерге мемлекеттiк реттелетiн бағалар мен тарифтердi арттырудың Шектi мөлшерлерi
Бұрын белгiленген өнеркәсiптiң көтерме
сауда бағасы мен тарифтерiне қарағанда
шектi арттыру коэффициенттерi
(қосымша құн салығынсыз)
Мемлекетаралық бағыттарда темiр жол
көлiгiмен жүк тасымалдау                              2,2
Газ конденсаты "Қазақгаздандыру"                      1,87
концернi босатқан кездегi сұйытылған
газ:
коммуналдық-тұрмыстық мұқтаждарға                     1
орта есеппен басқа тұтынушылар үшiн                   1,2
оның iшiнде: автокөлiк                           2
өнеркәсiп                           1,1
орта есеппен байланыстың негiзгi қызметтерi           2
-------------------
Ескерту:
1. Қосымша құнға салық аталған коэффициенттер қолданылып
есептелiнген бағалар мен тарифтерден тыс алынады.
2. Мемлекетаралық бағыттарда темiр жол көлiгiмен жүк тасымалдауға жаңа тарифтер 1993 жылғы 5 тамыздан бастап енгiзiледi.
3. Тарифтердiң жалпы деңгейi мемлекетаралық бағыттарда темiр жол көлiгiмен азық-түлiк және ауыл шаруашылығына арналған жүктер тасымалына да таралсын.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 5 тамыздағы
N 678 қаулысына
N 2 қосымша
Халыққа көрсетiлетiн негiзгi қызмет түрлерiне реттелетiн тарифтердiң (арттыру коэффициенттерiнiң) Шектi мөлшерлерi
Қолданылып жүрген бағалар мен
тарифтерге қойылған шектi тарифтер
мен коэффициенттер
(қосымша құн салығын қоса)
Желiлiк газ:
тұрғын үйлердi жылыту,
ас дайындау және су жылыту үшiн    1 текшеметр   13 сом 50 тиын
Сұйытылған газ                        1 кг-ға       52 сом 50 тиын
Жарық беретiн керосин, пештiк отын               2
Су құбыры мен канализация қызметi                3
Халықтың коммуналдық-тұрмыстық
мұқтаждары үшiн босатылатын
электр қуаты:
селолық елдi мекендерде             1 кВт/сағ.  үшiн  4 сом
қалалық елдi мекендерде
(тұрақты электр плиталарымен
және электр жылыту қондырғыларымен
жабдықталған үйлерден басқасы)      1 кВт/сағ.  үшiн  6 сом
қалалық елдi мекендерде
(тұрақты электр плиталарымен және
жылыту қондырғыларымен жабдықталған
үйлерде)                            1 кВт/сағ.  үшiн  4 сом
Орталықтан жылытуға және ыстық сумен
қамтамасыз етуге арналған жылу энергиясы         2
Байланыстың негiзгi қызметтерi:
телефонды және радионүктенi
пайдаланғаны үшiн абоненттiк ақы               3
оның iшiнде зейнеткерлер мен
оларды күту үшiн зейнетақысына
үстемеақы алатын мүгедектерге,
сондай-ақ басқа да жалғызiлiктi
зейнеткерлер мен мүгедектер
(ерлi - зайыптылар) үшiн                      1
қалааралық телефонмен сөйлесу                 3
----------------------

17. Настоящее постановление ввести в действие с 1 августа 1993 года.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ N 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 5 августа 1993 г. N 678
ПРЕДЕЛЬНЫЕ РАЗМЕРЫ
повышения государственных регулируемых цен
и тарифов на отдельные виды продукции и услуг
производственно-технического назначения
Предельные коэффициенты
повышения (без налога на
добавленную стоимость)
к ранее установленным
оптовым ценам
промышленности и тарифам
Перевозки грузов железнодорожным
транспортом в межгосударственном
сообщении                                             2, 2
Газовый конденсат                                     1, 87
Газ сжиженный при отпуске концерном
"Казахгазификация":
на коммунально-бытовые нужды                     1
прочим потребителям в среднем                    1,2
в том числе:
автотранспорту                     2
промышленности                     1, 1
Основные услуги связи в среднем                       2
Примечания:
1. Налог на добавленную стоимость взимается сверх цен и тарифов, рассчитанных с применением указанных коэффициентов.
2. Новые тарифы на перевозки грузов железнодорожным транспортом в межгосударственном сообщении вводятся с 5 августа 1993 г.
3. Общий уровень тарифов на перевозки грузов железнодорожным транспортом в межгосударственном сообщении распространяется на перевозки продовольствия и грузов для сельского хозяйства железнодорожным транспортом в межгосударственном сообщении.
ПРИЛОЖЕНИЕ N 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 5 августа 1993 г. N 678
ПРЕДЕЛЬНЫЕ РАЗМЕРЫ
регулируемых тарифов (коэффициентов повышения)
на основные виды услуг, оказываемых населению
Предельные тарифы и
коэффициенты повышения
к действующим тарифам
(с налогом на добавленную
стоимость)
Газ сетевой для отопления жилых домов,
приготовления пищи и подогрева воды     13 рублей 50 коп. за 1 куб.м
Газ сжиженный                            52 рубля 50 коп. за 1 кг
Керосин осветительный, топливо печное             2
Услуги водопровода и канализации                  3
Электрическая энергия, отпускаемая на
коммунально-бытовые нужды для
населения, проживающего:
в сельских населенных пунктах       4 рубля за 1 кВт.ч
в городских населенных пунктах
(кроме домов, оборудованных
стационарными электроплитами
и электронагревательными
установками)                        6 рублей за 1 кВт.ч
в городских населенных пунктах
(в домах, оборудованных
стационарными электроплитами
и электронагревательными
установками)                        4 рубля за 1 кВт.ч
Тепловая энергия для центрального
отопления и горячего водоснабжения                  2
Основные услуги связи :
абонементная плата за пользование
телефоном и радиоточкой                        3
в том числе для пенсионеров и
инвалидов, получающих надбавку
к пенсии на уход за ними                  1
междугородные телефонные разговоры             3