"Құрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 24 тамыз N 726. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.13. N 736 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн жаңа нарықтық құрылымдарды қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақстанқұрылыс" мемлекеттiк-акционерлiк құрылыс концернi кәсiпорындарының, ұйымдары мен акционерлiк қоғамдарының және саланың басқа кәсiпорындарының негiзiнде, мекен-жайы Алматы қаласында болатын "Құрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясы (мұнан былай - Компания) құрылсын.
2. Компанияға iрi құрылыс бағдарламаларын жүзеге асыруға қатысу, күрделi құрылысты инвестициялауға арналған қаржы ресурстарын шоғырландыру, құрылыс кешенiн басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру, өнеркәсiптiк және басқа объектiлердi контрактiмен салуды өрiстету және дамыту, тұрғын үй нарығын қалыптастыру, республиканың құрылыс өнiмдерi мен көрсетiлетiн қызметке деген мұқтажын неғұрлым толығырақ қанағаттандыру, тұрақты пайда алуды қамтамасыз ету жөнiндегi мiндеттердi шешу жүктелсiн.
3. Компания "Қазақстанқұрылыс" мемлекеттiк-акционерлiк құрылыс концернiнiң мүлiктiк хұқықтары мен мiндеттерiнiң хұқықтық мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiмде кәсiпорындар, ұйымдар, акционерлiк қоғамдар құрамында Компания құру жөнiндегi құрылтай құжаттарының пакетiн қосымшаға сәйкес әзiрлесiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi Компаниямен бiрлесiп Компания құрамына
енген кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк меншiгiне Қазақстан
Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң
1993-1995 жылдарға (II-кезең) арналған Ұлттық бағдарламасына
сәйкес қайта өзгерту жүргiзсiн.
6. Қазақ ССР Министрлер Советiнiң Мемлекеттiк-акционерлiк
"Қазақстанқұрылыс" құрылыс концернiн құру туралы" 1990 жылғы
28 желтоқсандағы N 540 қаулысының (Қазақ ССР ҚЖ, 1991 ж.,
N 5, 34-бап) күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 24 тамыздағы
N 726 қаулысына
Қосымша
"Құрылыс" мемлекеттiк холдинг компаниясы
құрамына енетiн кәсiпорындар, ұйымдар мен
акционерлiк қоғамдар
Тiзбесi
"Шилiсайауыриндустриякәсiпорындарықұрылыс" тресi, Ақтөбе облысы,
Октябрьск қаласы
"Қайрақтыауыриндустриякәсiпорындарықұрылыс" жалгерлiк кәсiпорны,
Жезқазған облысы, Жоғары Қайрақты поселкесi
"Қостанай құрылыс кешенi" акционерлiк-құрылыс концернi, Қостанай
қаласы
"Құрылыскомплект" мемлекеттiк-кооперативтiк кәсiпорынын қоса алғанда "Қазақ асбест өнеркәсiбi құрылысы" жалгерлiк жобалауқұрылыс бiрлестiгi, Жiтiқара қаласы, Қостанай облысы "Соколов руда базасы құрылысы" жалгерлiк-акционерлiк құрылыс тресi, Қостанай облысы, Рудный қаласы "Лисаков руда базасы құрылысы" жалгерлiк тресi, Қостанай облысы, Лисаков қаласы Керамзиттi қиыршық тас зауытымен бiрге "Құйма құрылыс" жалгерлiк тресi, Петропавл қаласы "Павлодар өнеркәсiп құрылыс" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы "Торғай алюминий құрылыс" акционерлiк қоғамы, Арқалық қаласы "Мырғалымсай қорғасын өнеркәсiбi құрылысы" тресi, Оңтүстiк Қазақстан облысы, Кентау қаласы "Лениногор қорғасын өнеркәсiбi құрылысы" акционерлiк құрылыс Қоғамы, Шығыс Қазақстан облысы, Лениногор қаласы "Зырянов құрылыс" жалгерлiк тресi, Шығыс Қазақстан облысы, Зырянов қаласы "Қазақ мыс кәсiпорындары құрылысы" жалгерлiк-акционерлiк тресi, Жезқазған қаласы "Балқашқұрылыс" акционерлiк қоғамы, Жезқазған облысы, Балқаш қаласы "Қызылордақұрылыс" акционерлiк қоғамы, Қызылорда қаласы "Петропавлқұрылыс" аумақтық жобалау-өнеркәсiптiк құрылыс бiрлестiгi, Петропавл қаласы. "Талдықорған өнеркәсiп құрылыс" акционерлiк қоғамы, Талдықорған облысы "Жәйрем ауыр индустрия кәсiпорындары құрылысы" акционерлiк қоғамы, Жезқазған облысы, Жәйрем қаласы Шымкент iрi панельдi үй құрылысы акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы "Семей өнеркәсiп құрылыс" жалгерлiк кәсiпорыны, Семей қаласы "Қазақ кен қабаттарын механикаландырылған тәсiлмен өндiру" жалгерлiк оңтайлы мамандандырылған тресi, Ақтөбе қаласы "Алтай қорғасын кәсiпорындары құрылысы" құрылыс фирмасы, Өскемен қаласы
"Теңiз мұнай өнеркәсiбi құрылысы" акционерлiк қоғамы, Атырау
облысы, Теңiз поселкесi
"Атырауқұрылыс" жобалау-өндiрiстiк-құрылыс бiрлестiгi, Атырау
қаласы
"Құлсары мұнай өнеркәсiбi құрылысы" тресi, Атырау облысы, Құлсары
поселкесi
"Жамбыл химия өнеркәсiбi құрылысы" акционерлiк қоғамы, Жамбыл
қаласы
"Қаратау химия өнеркәсiбi құрылысы" тресi, Жамбыл облысы, Жаңатас
қаласы
"Қаратау фосфор өнеркәсiбi құрылысы" тресi, Жамбыл облысы, Қаратау
қаласы
"Қостанай ауыр индустрия кәсiпорындары құрылысы" жалгерлiк тресi,
Қостанай қаласы
"Целиноград ауыр индустрия кәсiпорындары құрылысы" тресi, Ақмола
қаласы
"Қазақ ауыр индустрия кәсiпорындары құрылысы" жалгерлiк
құрылыс-өнеркәсiп бiрлестiгi, Алматы қаласы
"Сочиқұймақұрылыс" трест алаңы, Сочи қаласы
"Темiр-бетон" акционерлiк қоғамы, Жамбыл қаласы
"Павлодар ағаш өнеркәсiбi" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы "Құрылысконструкция" акционерлiк фирмасы, Ақмола қаласы "Темiр-бетонды конструкциялар, құрылыс бөлшектерiн өндiру" өнеркәсiптiк-өндiрiстiк бiрлестiгi, Қостанай облысы, Рудный қаласы "Темiр-бетон" жалгерлiк кәсiпорыны, Петропавл қаласы "Оңтүстiк Қазақстан құрылыс конструкциялары" өнеркәсiптiк-өндiрiстiк бiрлестiгi, Шымкент қаласы "Ақтөбе азаматтық құрылыс" жобалау-құрылыс бiрлестiгi, Ақтөбе қаласы "Арнаулы iргетасы құрылыс одағы" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгi, Қарағанды қаласы "Павлодар машина жасау зауыты" жалгерлiк кәсiпорыны, Павлодар қаласы Жамбыл тәжiрибелiк-эксперименттiк механика зауыты, Жамбыл қаласы Қарағанды тәжiрибелiк-эксперименттiк металды формалар және жақтаулық жабдықтар зауыты, Қарағанды қаласы Алматы жалгерлiк эксперименттiк машина жасау зауыты, Алматы қаласы "Жамбыл бiрiккен темiр жол шаруашылығы" акционерлiк қоғамы, Жамбыл қаласы "Павлодар бiрiккен темiр жол шаруашылығы" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы "Жамбылқұрылыс" жалгерлiк акционерлiк кәсiпорыны, Жамбыл қаласы "Ақмола бiрiккен темiр жол шаруашылығы" акционерлiк қоғамы, Ақмола қаласы "Павлодар жеңiл конструкциялар зауыты" жалгерлiк кәсiпорыны, Павлодар қаласы Шымкент автокөлiк өндiрiстiк бiрлестiгi, Шымкент қаласы Қостанай автокөлiк өндiрiстiк бiрлестiгi, Қостанай қаласы Алматы автокөлiк кәсiпорыны, Алматы қаласы "Құрылыста технологиялық процестердi жобалау" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы "Құрылысты басқарудың ақпараттық-есептеу жүйесiн әзiрлеу, жасау және енгiзу" акционерлiк компаниясы, Алматы қаласы "Қарағанды өнеркәсiптiк құрылысты жобалау" жалгерлiк жобалау-өндiрiстiк кәсiпорыны, Қарағанды қаласы
"Құрылысты коммерциялық жабдықтау" акционерлiк қоғамы, Алматы
қаласы
"Қазақ металлургия объектiлерi құрылысы" жалгерлiк акционерлiк
кәсiпорыны, Қарағанды облысы, Темiртау қаласы
"Металлист" жалгерлiк тәжiрибелiк-эксперименттiк кәсiпорыны,
Қостанай облысы, Лисаков қаласы
"Степногор мамандандырылған құрылыс басқармасы" акционерлiк
қоғамы, Ақмола облысы, Степногор қаласы

О создании Госудаpственной холдинговой компании "КУРЫЛЫС"
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 24 августа 1993 г. N 726. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13 июня 1996 г. N 736 ~P960736.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" и в целях формирования новых рыночных структур Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственную холдинговую компанию "КУРЫЛЫС" (в дальнейшем - Компания) на базе предприятий, организаций и акционерных обществ Государственно-акционерного строительного концерна "Казахстанстрой" и других предприятий отрасли с месторасположением в городе Алматы.
2. Возложить на Компанию участие в реализации крупных строительных программ, решение задач по концентрации финансовых ресурсов для инвестирования капитального строительства, повышению эффективности управления строительным комплексом, распространению и развитию контрактного строительства промышленных и других объектов, формированию рынка жилья, наиболее полному удовлетворению нужд республики в строительной продукции и услугах, обеспечению получению устойчивой прибыли.
3. Установить, что Компания является правопреемником имущественных прав и обязанностей Государственно-акционерного строительного концерна "Казахстанстрой".
4. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу в месячный срок подготовить пакет учредительных документов по созданию Компании в составе предприятий, организаций, акционерных обществ согласно приложению.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Компанией провести преобразование государственной собственности предприятий и организаций, вошедших в состав Компании, в соответствии с Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап) U931135_ .
6. Признать утратившим силу постановление Совета Министров Казахской ССР от 28 декабря 1990 г. N 540 "Об образовании Государственно-акционерного строительного концерна "Казахстанстрой" (СП Каз.ССР, 1991 г., N 5, ст. 34).
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 августа 1993 г. N 726
П Е Р Е Ч Е Н Ь
предприятий, организаций и акционерных обществ,
входящих в состав Государственной холдинговой
компании "КУРЫЛЫС"
Трест "Чилисайтяжстрой", г. Октябрьск Актюбинской области Арендное предприятие "Кайрактытяжстрой", пос. Верхние Кайракты Жезказганской области Акционерно-строительный концерн "Кустанайстройкомплекс", г. Кустанай Арендное проектно-строительное объединение "Казасбестстрой", включая государственно-кооперативное предприятие "Стройкомплект", г. Жетыгара Кустанайской области Арендно-акционерный строительный трест "Соколоврудстрой", г. Рудный Кустанайской области Арендный трест "Лисаковскрудстрой", г. Лисаковск Кустанайской области Арендный трест "Монолитстрой" с заводом керамзитового гравия, г. Петропавловск Акционерное общество "Павлодарпромстрой", г. Павлодар Акционерное общество "Тургайалюминстрой", г. Аркалык Трест "Миргалимсайсвинецстрой", г. Кентау Южно-Казахстанской области Строительное акционерное общество "Лениногорсксвинецстрой", г. Лениногорск Восточно-Казахстанской области Арендный трест "Зыряновскстрой", г. Зыряновск Восточно-Казахстанской области Арендно-акционерный трест "Казмедьстрой", г. Жезказган Акционерное общество "Балхашкурылыс", г. Балхаш Жезказганской области Акционерное общество "Кзылордастрой", г. Кзыл-Орда Территориальное проектно-промышленно-строительное объединение "Петропавловскстрой", г. Петропавловск Акционерное общество "Талдыкорганпромстрой", г. Талдыкорган Акционерное общество "Жайремтяжстрой", г. Жайрем Жезказганской области Шымкентское акционерное общество крупнопанельного домостроения, г. Шымкент Арендное предприятие "Семипалатинскпромстрой", г. Семипалатинск Арендный мобильный специализированный трест "Казтяжэкскавация", г. Актюбинск Строительная фирма "Алтайсвинецстрой", г. Усть-Каменогорск Акционерное общество "Тенгизнефтестрой", пос. Тенгиз Атырауской области Проектно-производственно-строительное объединение "Атыраустрой", г. Атырау Трест "Кульсарынефтестрой", пос. Кульсары Атырауской области Акционерное общество "Жамбылхимстрой", г. Жамбыл Трест "Каратаухимстрой", г. Жанатас Жамбылской области Трест "Каратауфосфорстрой", г. Каратау Жамбылской области Арендный трест "Кустанайтяжстрой", г. Кустанай Трест "Целиноградтяжстрой", г. Акмола Арендно-строительно-промышленное объединение "Казтяжстрой", г. Алматы Трест-площадка "Сочимонолитстрой", г. Сочи Акционерное общество "Темирбетон"", г. Жамбыл Акционерное общество "Павлодардревпром", г. Павлодар Акционерная фирма "Стройконструкция", г. Акмола Промышленно-производственное объединение "Железобетонстройдеталь", г. Рудный Кустанайской области Арендное предприятие "Железобетон", г. Петропавловск Промышленно-производственное объединение "Югстройконструкция", г. Шымкент Проектно-строительное объединение "Актюбинскгражданстрой", г. Актюбинск Научно-производственное объединение "Союзспецфундаментстрой", г. Караганда Арендное предприятие "Павлодарский машиностроительный завод", г. Павлодар Жамбылский опытно-экспериментальный механический завод, г. Жамбыл Карагандинский опытно-экспериментальный завод металлоформ и бортоснастки, г. Караганда Алматинский арендный экспериментальный машиностроительный завод, г. Алматы Акционерное общество "Жамбылское ОЖДХ", г. Жамбыл Акционерное общество "Павлодарское ОЖДХ", г.Павлодар Арендное акционерное предприятие "Жамбылстрой", г. Жамбыл Акционерное общество "Акмолинское ОЖДХ", г. Акмола Арендное предприятие "Павлодарский завод легких конструкций", г. Павлодар
Акционерное общество "Шымкентское производственное объединение
автотранспорта", г. Шымкент
Кустанайское производственное объединение автотранспорта,
г. Кустанай
Алматинское автотранспортное предприятие, г. Алматы
Акционерное общество "Стройтехпроект", г. Алматы
Акционерная компания "Стройсистема", г. Алматы
Проектно-производственное арендное предприятие "Карагандинский
Промстройпроект", г. Караганда
Акционерное общество "Комснабстрой", г. Алматы
Арендно-акционерное предприятие "Казметаллургстрой", г. Темиртау
Карагандинской области
Арендное опытно-экспериментальное предприятие "Металлист",
г. Лисаковск Кустанайской области
Акционерное общество "Степногорское СУС", г. Степногорск
Акмолинской области