"Қайсар" мемлекеттiк холдинг компаниясы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 17 қыркүйек N 905. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996.02.27. N 245 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылықты басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Павлодар аймағындағы кәсiпорындар мен ұйымдардың базасында "Қайсар" мемлекеттiк холдинг компаниясы (бұдан әрi - Компания) құрылсын.
2. Компания басқармасының орналасатын жерi Павлодар облысының Ақсу қаласы болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
осы қаулыға тiркелген қосымшаға сәйкес кәсiпорындар мен ұйымдардың құрамында Компанияны құру жөнiндегi құрылтай құжаттарының пакетiн бiр ай мерзiм iшiнде әзiрлесiн.
Компанияға Компанияның құрамына енгiзiлген кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану мен басқару құқығын беретiн болсын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдарды акцияландыру барысына қарай акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi өткеретiн акциялардың пакеттерiн қоспағанда, Қазақстан Республикасында 1993-1995 жылдары (II кезең) мемлекет қарамағынан алу мен жекешелендiрудiң Ұлттық бағдарламасында көзделген тәртiппен Компанияның иеленуi, пайдалануы және басқаруына берiлсiн.
4. Компания қызметiнiң негiзгi мақсаттары ферросплав өндiрiсiн дамыту, кәсiпорындардың жөндеу базасын нығайту, шет ел инвесторларын тарту деп белгiленiп, оған мыналар жүктелсiн:
ферросплав зауыты мен жөндеу кәсiпорындарының қызметiн, зауытты техникалық жағынан қайта жарақтандыруды және хром қорытпаларын өндiрудi ұлғайтуды үйлестiру;
Компанияның кәсiпорындары мен ұйымдарының өндiрiстiк бағдарламаларын қарап және жасап, Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп министрлiгiнде бекiттiру;
өнiмнiң негiзгi түрлерi бойынша мемлекетке қажет өнiмдер шығарудың көлемiн белгiлеу;
ферросплав өндiрiсiн дамыту, халық тұтынатын тауарлар мен ауыл шаруашылық өнiмiн өндiру, айналадағы ортаны қорғау және оларды мемлекеттiк инвестициялау жөнiнде аса маңызды ғылыми-техникалық бағдарламалар жасау;
Компанияның кәсiпорындары өндiретiн өнiмдi экспортқа шығарудың
квоталарын, лицензияларын келiсу, олардың сыртқы экономикалық
қызметiн үйлестiру;
акционерлiк қоғамдардың Байқаушы кеңестерiн құру және оларға
Компанияның өкiлдерiн тағайындау.
5. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi Компанияның
қызметiн қамтамасыз ету жөнiнде ұйымдастыру шараларын қабылдайтын
болсын.

О Государственной холдинговой компании "Кайсар"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 года N 905. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 27 февpаля 1996 г. N 245 ~P960245.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать на базе предприятий и организаций Павлодарского региона Государственную холдинговую компанию "Кайсар" (в дальнейшем - Компания).
2. Определить местонахождение Компании в городе Аксу Павлодарской области.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
в месячный срок подготовить пакет учредительных документов по созданию Компании в составе предприятий и организаций согласно приложению;
делегировать Компании права владения, пользования и управления государственным имуществом предприятий и организаций, включенных в состав Компании.
По мере акционирования государственых предприятий и организаций передать Компании во владение, пользование и управление государственные пакеты акций акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, предусмотренном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап).
4. Определить основными целями деятельности Компании развитие ферросплавного производства, укрепление ремонтной базы предприятий, привлечение иностранных инвесторов и возложить на нее:
координацию деятельности ферросплавного завода и ремонтных предприятий, техническое перевооружение завода и увеличение производства хромовых сплавов;
рассмотрение, составление и утверждение в Министерстве промышленности Республики Казахстан производственных программ предприятий и организаций Компании;
формирование объемов выпуска продукции на государственные нужды по основным видам продукции;
составление важнейших научно-технических программ по развитию ферросплавного производства, производства товаров народного потребления и сельскохозяйственной продукции, охране окружающей среды и их государственному инвестированию;
согласование квот, лицензий на экспорт продукции, производимой предприятиями Компании, координацию их внешнеэкономической деятельности;
формирование наблюдательных советов акционерных обществ и назначение в них представителей Компании.
5. Министерству промышленности Республики Казахстан принять организационные меры по обеспечению деятельности Компании.

6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi және оның аумақтық комитетi Ермак ферросплав
зауытымен бiрлесiп қолдағы ресурстар есебiнен Компанияға қажеттi
қызмет үй-жайларын, техникалық құралдарды және телефон мен телекс
байланыстары арналарын бөлетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 қыркүйектегi
N 905 қаулысына
Қосымша
"Қайсар" мемлекеттiк холдинг компаниясына
енетiн кәсiпорындар мен ұйымдардың
Тiзбесi
Ермак ферросплав зауыты (оның барлық бөлiмшелерiмен қоса)
Павлодар облысының Ақсу қаласы
Ермак мамандандырылған "Ферросплавмехжөндеу" құрылыс-монтаж
басқармасы, Павлодар облысының Ақсу қаласы
Ермак мамандандырылған "Энергожөндеу" жөндеу-құрылыс кәсiпорны,
Павлодар облысының Ақсу қаласы
Ермак мамандандырылған "Металлургжөндеу" құрылыс-монтаж кәсiпорны,
Павлодар облысының Ақсу қаласы
"Диатекс" бiрлескен кәсiпорны, Павлодар қаласы
Гагарин атындағы совхоз, Павлодар облысының Ақсу ауданы
Сүт зауыты, Павлодар облысының Ақсу қаласы
Жаңадан салынып жатқан жемiс-консервi заводы, Павлодар облысының
Ақсу қаласы
"Павлодаршыны" зауыты, Павлодар қаласы

6. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу и его территориальному комитету совместно с Ермаковским заводом ферросплавов выделить Компании необходимые служебные помещения, технические средства и каналы телефонной и телексной связи за счет ресурсов, имеющихся в наличии.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 905
ПЕРЕЧЕНЬ
предприятий и организаций, входящих
в Государственную холдинговую компанию
"Кайсар"
Ермаковский завод ферросплавов (со всеми его подразделениями), г. Аксу, Павлодарская область Ермаковское специализированное строительно-монтажное управление "Ферросплавмехремонт", г. Аксу, Павлодарская область Ермаковское специализированное ремонтно-строительное предприятие "Энергоремонт", г. Аксу, Павлодарская область Ермаковское специализированное строительно-монтажное предприятие "Металлургремонт", г. Аксу, Павлодарская область Совместное предприятие "Диатекс", г. Павлодар Совхоз имени Гагарина, Аксуский район, Павлодарская область Молочный завод, г. Аксу, Павлодарская область Вновь строящийся плодоконсервный завод, г. Аксу, Павлодарская область Завод "Павлодарстекло", г. Павлодар