Мүгедектерге мотокүймелер үшiн ақшалай өтемақы төлеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 29 қараша 1993 ж. N 1195. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 маусымдағы N 703 қаулысымен. ~P020703
Мүгедектерге оңалтудың жеке бағдарламасында мотокүймелер беру көзделген, бiрақ мемлекеттiк органдар тарапынан берiлмеген немесе мүгедек адам мотокүйменi өз қаражаты есебiнен сатып алған жағдайда оларға мотокүйменiң құны үшiн ақшалай өтемақы төлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мүгедектерге мотокүймелер үшiн ақшалай өтемақы төлеудiң
қоса берiлiп отырған тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Жергiлiктi әкiмдерге әлеуметтiк қамсыздандыруға бөлiнген
қаражат шегiнде жергiлiктi бюджет қаржысы есебiнен мүгедектерге
мотокүйме үшiн ақшалай өтемақы төленуiн қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Осы қаулы 1994 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 29 қарашадағы
N 1195 қаулысымен
Бекiтiлген
Мүгедектерге мотокүйме үшiн жыл сайын
ақшалай өтемақы төлеудiң
Тәртiбi
Мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мотокүймелермен жеңiлдiктi қамтамасыз етiлуге құқы бар, бiрақ оны мемлекеттiк органдардан алмаған әскери қызметiн атқарып жүрген кезiнде мүгедектiкке ұшыраған әскери қызметшiлер қатарындағы мүгедектерге, әрi жалпы аурудан, бала жасынан мүгедек болғандарға мотокүйменiң үстiмiздегi жылдың 1 қаңтарында және 1 шiлдесiнде қалыптасқан бағасының 80 процентiнiң 1/5 бөлiгi мөлшерiнде жыл сайын ақшалай өтемақы төленсiн.
Жеке бағдарламаға сәйкес мотокүймелермен тегiн қамтамасыз етiлуге құқы бар еңбек жарақатынан және кәсiптiк аурудан мүгедек болғандарға мотокүйменiң үстiмiздегi жылдың 1 қаңтарында және 1 шiлдесiнде қалыптасқан бағасының 1/5 мөлшерiнде жыл сайын ақшалай өтемақы төленсiн.
Өтемақы тоқсан сайын төленедi. Алғашқы төленетiн өтемақының мөлшерi өтiнiш және медициналық-әлеуметтiк сарап комиссиясының көлiкпен қамтамасыз ету үшiн медициналық айғақтамаларды белгiлеу жөнiндегi куәлендiру актiсiнiң көшiрмесi берiлгеннен бастап жарты жылдықтың аяғына дейiнгi толық айлар санына тепе-тең етiп белгiленедi.
Пайдалану мерзiмi өтiп кеткен мотокүймесi бар мүгедектерге өтемақы ескi мотокүйменi өткiзгеннен кейiн жанармайға жұмсалған шығын үшiн бұрын берiлген өтемақы ескерiле отырып төленедi.
Осы аталған шараларды жүргiзуге байланысты шығындар облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының бюджеттерiне әлеуметтiк қамсыздандыруға бөлiнетiн қаражат шегiнде жұмсалсын.
Еңбек жарақаты және кәсiптiк ауру салдарынан мүгедек болғандарға мотокүйме үшiн ақшалай өтемақы зақым келтiрушi кәсiпорын есебiнен төленедi.

О ВЫПЛАТЕ ДЕНЕЖНОЙ КОМПЕНСАЦИИ ИНВАЛИДАМ ЗА МОТОКОЛЯСКИ
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 29 ноябpя 1993 г. N 1195. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 2002 г. N 703 ~P020703
В целях выплаты денежной компенсации инвалидам стоимости мотоколяски, предусмотренной индивидуальной программой реабилитации и не предоставленной государственными органами, и в случае приобретения инвалидом мотоколяски за счет собственных средств Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый порядок выплаты денежной компенсации инвалидам за мотоколяски.
2. Рекомендовать главам местных администраций обеспечить выплату денежных компенсаций инвалидам за мотоколяски за счет средств местных бюджетов в пределах ассигнований, предусмотренных на социальное обеспечение.
3. Ввести в действие указанное постановление с 1 января 1994 г.
Премьер-министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 29 ноября 1993 г. N 1195
ПОРЯДОК
выплаты ежегодной денежной компенсации
инвалидам за мотоколяску
Инвалидам из числа военнослужащих, инвалидность которых наступила в период прохождения воинской службы, и общего заболевания, с детства, имеющим право в соответствии с индивидуальной программой реабилитации на льготное обеспечение мотоколясками, но не приобретшим ее от государственных органов, выплачивать ежегодную денежную компенсацию в размере 1/5 части восьмидесятипроцентной стоимости мотоколяски, сложившейся на 1 января и 1 июля текущего года.
Инвалидам от трудового увечья и профессионального заболевания, имеющим право в соответствии с индивидуальной программой на бесплатное обеспечение мотоколясками, выплачивать ежегодную денежную компенсацию в размере 1/5 части ее стоимости, сложившейся на 1 января и 1 июля текущего года.
Выплата компенсации производится поквартально. Размер компенсации при первичной выплате определяется пропорционально числу полных месяцев до конца полугодия, в котором подано заявление и представлена выписка из акта освидетельствования медико-социально-экспертной комиссии по определению медицинских показаний на обеспечение транспортными средствами.
Инвалидам, имеющим в распоряжении мотоколяски с истекшим сроком эксплуатации, компенсация выплачивается после сдачи старой мотоколяски с учетом выплаченной ранее компенсации расходов на бензин.
Расходы, связанные с проведением указанных мероприятий, производить в пределах ассигнований, предусмотренных на социальное обеспечение в бюджетах областей и городов Алматы и Ленинска.
Инвалидам вследствие трудового увечья и профессионального заболевания денежная компенсация за мотоколяску выплачивается за счет предприятия-причинителя увечья.