Қазақстан Республикасы азаматы паспортының үлгiсiн /сипаттамасын/ бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 22 сәуiр N 429. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 1235 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.12.24 N 1235 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы азаматының паспортын қорғау жүйесiн арттыру және оны толтыруды жетiлдiру мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк терминология комиссиясының Қазақстан Республикасы атауының ағылшын нұсқасындағы дұрыс жазылуына өзгерiс енгiзуiне орай Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы азаматы паспортының қоса берiлiп отырған үлгiсi /сипаттамасы/ бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қазақстан Республикасы азаматы паспортының бланкiлерiн оның сипаттамасына сәйкес әзiрлеудi қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.02.14. N 140 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасындағы паспорт жүйесi туралы Ереженi бекiту туралы"  1993 жылғы 5 сәуiрдегi N 256 қаулысының 1 тармағы Қазақстан Республикасы азаматы паспортының үлгiсiн /сипаттамасын/ бекiту бөлiгiнде /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 10, 124-бап/ күшiн жойды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 22 сәуiрдегi
N 429 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы азаматы
ПАСПОРТЫНЫҢ ҮЛГIСI
/сипаттамасы/
1. Паспорт кiтапшасының көлемi 88 Х 125 мм, оның iшiнде сутамғы белгiлерi бар арнаулы қағаздан жасалған 16 парақ орналастырылған. Паспорт парақтарындағы жазулар мен сызықтар қара түстi бояумен түсiрiлген.
2. Паспорттың мұқабасы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жалауының түсiндей көгiлдiр түстi, онда:
а/ қазақ және ағылшын тiлдерiнде
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
деген алтын түстi батырма жазу бар;
ә/ ортасында - Қазақстан Республикасының Елтаңбасы
б/ Елтаңбадан төмен
ПАСПОРТ
PASSPORT
ДЕГЕН БАТЫРМА ЖАЗУ БАР.
Мұқабаның iшкi жағында Қазақстан Республикасы Елтаңбасының түрлi-түстi бейнесi.
3. Паспорттың бiрiншi бетiнде қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
Паспорт Қазақстан Республикасының меншiгi болып табылады,     ал оның иесi Қазақстан Республикасының қорғауында болады.
Паспорт является собственностью Республики Казахстан, а
его владелец находится под защитой Республика Казахстан.
Passport is the property of Republic of Kazakhstan and its
owner is held under the protection of Republic of Каzакhstаn.
деген жазулар жазылған.

Об утверждении образца паспорта гражданина Республики Казахстан (описание)
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 апреля 1994 г. N 429. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1235
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.12.2008 № 1235 (порядок введения в действие см. п. 6 ).
В целях повышения системы защиты паспорта гражданина Республики Казахстан и совершенствования его заполнения, а также ввиду внесения изменений Государственной терминологической комиссией при Кабинете Министров Республики Казахстан в правописание наименования Республики Казахстан в английском варианте Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый образец паспорта гражданина Республики Казахстан (описание).
Министерству юстиции Республики Казахстан обеспечить изготовление бланков паспортов гражданина Республики Казахстан в соответствии с его описанием. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 февраля 2005 г. N 140 .
2. Признать утратившим силу пункт 1 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 апреля 1993 г. N 256 "Об утверждении Положения о паспортной системе в Республике Казахстан" в части утверждения образца паспорта гражданина Республики Казахстан (описание) (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст.124).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 22 апреля 1994 г. N 429
Образец паспорта
гражданина Республики Казахстан
(описание)
1. Размер книжки паспорта 88х125 мм, внутри которой размещается 16 листов, изготовленных из специальной бумаги с водяными знаками. Надписи и разграфления на листах паспорта выполнены краской черного цвета.
2. Обложка паспорта голубого цвета - цвета Государственного флага Республики Казахстан, на ней размещены выполненные золотистым цветом:
а) тисненная надпись на казахском и английском языках
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
б) в центре - Герб Республики Казахстан
в) ниже Герба - тисненная надпись
ПАСПОРТ
PASSPORT
На внутренней стороне обложки цветное изображение Герба Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2001 г. N 1394  P011394_   .
3. На первой странице паспорта размещена надпись на казахском, русском и английском языках:
Паспорт Казакстан Республикасынын меншiгi болып табылады, ал
онын иесi Казакстан Республикасынын коргауында болады.
Паспорт является собственностью Республики Казахстан, а его
владелец находится под защитой Республики Казахстан.
Passport is the property of the Republic of Kazakhstan and its
owner is held under the protection of the Republic of Каzакhstаn. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2001 г. N 1394  P011394_   .

4. Екiншi бетiнде қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
Мәлiмет/ Сведения / Observations
жазуы жазылған.
5. 3-беттен 30-бетке дейiн шет елге шығатын кезде берiлетiн виза мен рұқсат ету белгiлерiне арналған. Беттердiң жоғарғы жағында:
Визалар / Visas
жазуы жазылған.
Тақ санды беттерiнiң төменгi жағының бәрiнде  паспорттың нөмiрi бар.
6. 31-беттiң төменгi жағында қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
Осы паспорт нөмiрленген 32 беттен тұрады
Настоящий паспорт содержит 32 пронумерованные страницы
This passport contains 32 numbered pages
деген жазу бар.
7. 32-бетте қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы" "Republic of Kazakhstan" деген
тiгiнен жазылған жазу бар, төменгi жағында солдан оңға қарай:
Паспорт / Раssроrt; тип/tуре;
мемлекет коды/соdе of stаtе;
паспорттың N/раssроrt N
жазуы жазылған.
Сол жағында фотосуретке орын қалдырылған, суреттiң оң жағында мынадай жазу бар:
Тегi/Фамилия/Surnаме
Аты/Имя/Givеn names
Азаматтығы/Гаржданство/Nаtiоnаlitу
Туған күнi, айы, жылы/Дата рождения/Dаtе of birth
Туған жерi/Место рождения/Рlасе of birth
Жынысы/Пол/Sех
Берген мекеме/Орган выдачи/Аuthоritу
Берiлген күнi/Дата выдачи/Dаtе of issue
Паспорт мерзiмi/Действителен до/Dаtе of expiry
Төменде мәшине шығаратын текске орын қалдырылған.
8. Мұқабаның iшкi жағында қазақ және орыс тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы азаматының паспорты"
"Паспорт гражданина Республики Казахстан"
деп тiгiнен екi жолға жазылған жазу бар.
Төменгi жағында қазақ және орыс тiлдерiнде жазу үшiн орын қалдырылған.
Тегi/Фамилия
Аты, әкесiнiң аты/Имя, отчество
Ұлты/Национальность
Өз қолы/Подпись
ЕСКЕРТУ. Қаулы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.11.02. N 1394    қаулысымен.

4. На второй странице расположена надпись на казахском, русском и английском языках:
Малiмет/Сведения/Оbsеrvаtiоns
5. С 3 по 30 страницы предназначены для виз и разрешительных отметок при выезде за границу. Вверху страниц надпись:
Визалар/Visаs
На всех нечетных страницах в нижней части имеется номер паспорта.
6. На 31 странице в нижней части надпись на казахском, русском и английском языках:
Осы паспорт номiрленген 32 беттен турады
Настоящий паспорт содержит 32 пронумерованные страницы
This passport contains 32 numbered pages
7. На странице 32 расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"Казакстан Республикасы" "Republic of Каzакhstаn", ниже слева направо надписи:
Паспорт/Раssроrt; тип/tуре;
мемлекет коды/соdе of stаtе;
паспорттын N/раssроrt N
С левой стороны место для фотографии, справа от фотографии надписи:
Тегi/Фамилия/Surnаме
Аты/Имя/Givеn names
Азаматтыгы/Гражданство/Nаtiоnаlitу
Туган кунi, айы, жылы/Дата рождения/Dаtе of birth
Туган жерi/Место рождения/Рlасе of birth
Жынысы/Пол/Sех
Берген мекеме/Орган выдачи/Аuthоritу
Берiлген кунi/Дата выдачи/Dаtе of issue
Паспорт мерзiмi/Действителен до/Dаtе of expiry
Ниже место для машиносчитываемого текста. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2001 г. N 1394  P011394_   .
8. На внутренней стороне обложки по вертикали размещаются надписи в две строки на казахском и русском языках:
"Казакстан Республикасы азаматынын паспорты"
"Паспорт гражданина Республики Казахстан"
Ниже отведено место для записей на казахском и русском языках:
Тегi/Фамилия
Аты, акесiнiн аты/Имя, отчество
Улты/Национальность
Оз колы/ Подпись