ЕҢБЕКТI ҚОРҒАУ МАМАНДАРЫН ДАЯРЛАУ, ҚАЙТА ДАЯРЛАУ ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ БIЛIКТIЛIГIН АРТТЫРУ ТУРАЛЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ МИНИСТРЛЕР КАБИНЕТIНIҢ ҚАУЛЫСЫ 10 мамыр 1994 ж. N 493. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Еңбектi қорғау туралы" Заңын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi:
кәсiпорындардың және еңбектi қорғау басқармалары органдарының еңбектi қорғау қызметтерiн кадрлармен қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының мамандықтар тiзбесiн мамандықтар немесе мамандандырулар атауларымен толықтырсын;
тиiстi оқу-тақырыптық жоспарлар мен бағдарламаларды әзiрлеудi және бекiтудi қамтамасыз етсiн;
еңбектi қорғау мамандарын даярлау жөнiнде базалық жоғары оқу орындарын анықтасын.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi Бiлiм министрлiгiмен, басқа да мүдделi министрлiктермен, ведомстволармен, холдинг компанияларымен, бiрлестiктермен және концерндермен бiрлесiп, экономиканың еңбектi қорғау туралы мамандарға деген қажеттiлiгiн анықтасын және аталған мамандарды даярлау және қайта даярлау жоспарын бекiтсiн.
3. Кәсiпорындардың және еңбектi қорғау басқармалары органдарының еңбектi қорғау жөнiндегi мамандарын даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi жұмысты үйлестiру Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О подготовке, переподготовке и повышении квалификации специалистов по охране труда
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 мая 1994 г. N 493. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
Во исполнение Закона Республики Казахстан "Об охране труда" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству образования Республики Казахстан:
дополнить Перечень специальностей высших учебных заведений Республики Казахстан наименованиями специальностей или специализаций для кадрового обеспечения служб охраны труда предприятий и органов управления охраной труда;
обеспечить разработку и утверждение соответствующих учебно-тематических планов и программ;
определить базовые высшие учебные заведения по подготовке специалистов по охране труда.
2. Министерству труда Республики Казахстан совместно с Министерством образования Республики Казахстан, другими заинтересованными министерствами, ведомствами, холдинговыми компаниями, объединениями и концернами определить потребность экономики в специалистах по охране труда и утвердить план подготовки, переподготовки указанных специалистов.
3. Возложить на Министерство труда Республики Казахстан координацию работ по подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов по охране труда для предприятий и органов управления охраной труда.
Премьер-министр
Республики Казахстан