"Өркен" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын тарату туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 тамыз 1994 ж. N 969
"Өркен" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 5 тамыздағы N 1825 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп, "Өркен" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 5 тамыздағы N 1825 Жарлығын iске асыру жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
2. "Ақтас" акционерлiк қоғамы (бұрынғы "Жезказганкварцсамоцветы" геологиялық-өндiрiстiк кәсiпорыны) "Қазақмыс" мемлекеттiк холдинг компаниясының құрамына;
"Әсем тас" акционерлiк қоғамы (бұрынғы "Қазминерал" геологиялық-өндiрiстiк кәсiпорыны) "Намыс" мемлекеттiк холдинг компаниясының құрамына берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Өркен" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы туралы" 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 899 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 38, 445-бап) мен "Өркен" мемлекеттiк компаниясының президентi және Байқаушы кеңесi туралы" 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 826 қаулыларының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об упpазднении Госудаpственной акционеpной компании "Оpкен"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 30 августа 1994 г. N 969
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 5 августа 1994 г. N 1825 "Об упразднении Государственной акционерной компании "Оркен" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу принять необходимые меры по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 августа 1994 г. N 1825 "Об упразднении Государственной акционерной компании "Оркен".
2. Передать акционерные общества:
"Ак тас" (бывшее геолого-производственное предприятие "Жезказганкварцсамоцветы") в состав Государственной холдинговой компании "Казакмыс";
"Эсем тас" (бывшее геолого-производственное предприятие
"Казминерал") в состав Государственной холдинговой компании "Намыс".
3. Признать утратившими силу постановления Кабинета Министров
Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 899 "О государственной
акционерной компании "Оркен" (САПП Республики Казахстан, 1993 г.,
N 38, ст. 445) и от 4 сентября 1993 г. N 826 "О президенте и
Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Оркен".
Премьер-министр
Республики Казахстан