"Қазақстан-Қиыр Шығыс" Сауда Үйiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 31 тамыз N 974. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Россияның Қиыр Шығыс облыстарымен, Тынық мұхит аймағы елдерiмен сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамытуға Қазақстан Республикасының мүдделiлiгiн ескере отырып, сондай-ақ қазақстандық кәсiпорындар мен ұйымдардың сауда-экономикалық қызметiн үйлестiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақстан-Қиыр Шығыс" Сауда Үйiне аталған аймақтарда өзiн-өзi қаржыландыру арқылы Қазақстан Республикасы Сауда өкiлдiгiнiң мынадай мiндеттерiн орындауға рұқсат етiлсiн:
нарық талдауларын жүргiзу, Россиядан және басқа елдерден қазақстандық кәсiпорындар мен ұйымдар үшiн әрiптестер iздестiру, өзара ынтымақтастықты дамыту мақсатында олардың әлеуметтiк мүмкiндiктерiн зерделеу, Қазақстан Республикасынан жөнелтiлетiн жүктердiң Тынық Мұхит жағалауы порттары арқылы, оның iшiнде Хабаровск қаласындағы өзен портынан "өзен-теңiз" үлгiсiндегi кемелермен өтуiн қамтамасыз ету, қазақстандық фирмалар мен ұйымдарға кешендi қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi "Қазақстан-Қиыр Шығыс" Сауда Үйiне жүктелген қызметтердi орындауда көмек көрсететiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Вопросы Торгового Дома "Казахстан-Дальний Восток"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 августа 1994 г. N 974. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
Учитывая заинтересованность Республики Казахстан в развитии торгово-экономического сотрудничества с областями Дальнего Востока России, странами Тихоокеанского региона, а также с целью координации торгово-экономической деятельности казахстанских предприятий и организаций Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить Торговому Дому "Казахстан-Дальний Восток" выполнение следующих функций Торгового представительства Республики Казахстан в указанных регионах на условиях самофинансирования:
проведение анализа рынков, поиск партнеров для казахстанских предприятий и организаций в России и других странах, изучение их потенциальных возможностей с целью развития взаимовыгодного сотрудничества, обеспечение прохождения грузов из Республики Казахстан через порты Тихоокеанского побережья, в том числе из речного порта гор. Хабаровска на судах типа "река-море", предоставление комплекса услуг казахстанским фирмам и организациям.
2. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан оказывать содействие Торговому Дому "Казахстан-Дальний Восток" в выполнении возложенных на него функций.
Премьер-министр Республики Казахстан