Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық және қызмет паспорттарының үлгiлерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 11 қазан N 1158. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.12.31. N 1375 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық және қызмет паспорттарының шығарылуына байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық және қызмет паспорттарының үлгiлерi бекiтiлсiн /сипаттамасы қоса берiлiп отыр/.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық және қызмет паспорттарының бланкiлерi мен оларды толтыруға қажеттi жабдықтарды алуды және тапсыруға әзiрлiктi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған мақсаттар үшiн 1994 жылдың республикалық бюджетi бойынша Үкiметтiң кезек күттiрмес қажеттiлiктерiн анықтау есебiне 500 мың доллары мөлшерiнде қаражат бөлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 11 қазандағы
N 1158 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы азаматының дипломаттық
паспортының үлгiсi
/сипаттама/
1. Паспорт кiтапшасының көлемi 88х125 мм, оның iшiнде сутамғы  белгiлерi бар арнаулы қағаздан жасалған 16 парақ орналастырылған. Паспорт парақтарындағы жазулар мен сызықтар қара түстi бояумен түсiрiлген.
2. Паспорттың мұқабасы қою жасыл түстi, онда:
а/ қазақ және ағылшын тiлдерiнде
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIK OF KAZAKSTAN
деген алтын түстi батырма жазу бар;
ә/ ортасында - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасы;
б/ Елтаңбаның төменгi жағында -
Дипломаттық Паспорт
--------------------
Diplomatic Passport
--------------------
деген батырма жазу бар.
Мұқабаның iшкi жағында Қазақстан Республикасы Елтаңбасының түрлi түстi бейнесi.
3. Паспорттың бiрiншi бетiнде қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Достас Мемлекеттердiң барлық құзыреттi қызмет орындарынан дипломаттық паспорт иесiнiң бөгетсiз жүрiп-тұруын қамтамасыз етудi және қажет болған жағдайда заңды қолдау көрсетiлiп, қорғалуын өтiнедi."
"Министерство иностранных дел Республики Казахстан просит все компетентные службы Дружественных Государств обеспечить владельцу дипломатического паспорта свободное передвижение и в случае необходимости оказать законную поддержку и защиту."
"The Ministru of Foreign Affairs of the Republik of Kazakstan reguests all competent authorities of friendly powers to permit the holder of this diplomatic passport safely and freely to pass and give the holder legal aid and protection in case of nееd." деген жазулар жазылған.
4. 31-бетте қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
"Осы паспорт нөмiрленген 32 беттен тұрады"
"Настоящий паспорт содержит 32 пронумерованные станицы"
"This passport contains 32 numbered pages" деген жазулар бар.

Об утверждении образцов дипломатического и служебного паспортов гражданина Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 г. N 1158. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2003 г. N 1375 (P031375)
В связи с введением дипломатического и служебного паспортов гражданина Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить образцы дипломатического и служебного паспортов гражданина Республики Казахстан (описание прилагается).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить приобретение бланков дипломатического и служебного паспортов гражданина Республики Казахстан и необходимого оборудования для их заполнения и подготовки к выдаче.
3. Министерству финансов Республики Казахстан выделить валютные средства в размере 500 тыс. долларов США на указанные цели в счет уточнения неотложных нужд Правительства по республиканскому бюджету на 1994 год.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 11 октября 1994 г. N 1158
Образец дипломатического паспорта
гражданина Республики Казахстан
(описание)
1. Размер книжки паспорта 88х125 мм, внутри которой размещается 16 листов, изготовленных из специальной бумаги с водяными знаками. Надписи и разграфления на листах паспорта выполнены краской черного цвета.
2. Обложка паспорта темно-зеленого цвета, на ней размещены выполненные золотистым цветом:
а) тисненая надпись на казахском и английском языках
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKSTAN
б) в центре - Государственный герб Республики Казахстан;
в) ниже Герба - тисненая надпись
ДИПЛОМАТТЫК ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT
На внутренней стороне обложки цветное изображение Государственного герба Республики Казахстан.
3. На первой странице паспорта размещена надпись на казахском, русском и английском языках:
"Казакстан Республикасынын Сырткы истер министрлиги Достас Мемлекеттердин барлык кузыретти кызмет орындарынан дипломаттык паспорт иесинин бегетсиз журип-туруын камтамасыз етуди жане кажет болган жагдайда занды колдау корсетилип, коргалуын отинеди".
"Министерство иностранных дел Республики Казахстан просит все компетентные службы Дружественных Государств обеспечить владельцу дипломатического паспорта свободное передвижение и в случае необходимости оказать законную поддержку и защиту"
"The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakstan requests all competent authorities of friendly powers to permit the holder of this diplomatic passport safely and freely to pass and give the holder legal aid and protection in case of nееd."
4. На 31 странице по горизонтали размещены надписи на казахском, русском и английском языках:
"Осы паспорт номирленген 32 беттен турады"
"Настоящий паспорт содержит 32 пронумерованные страницы"
"This passport contains 32 numbered pages"

5. 30-бетте қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде тiгiнен жазылған:
"Сыртқы iстер министрлiгiнiң қызметтiк белгiлерi үшiн"
"Для служебных отметок министерства иностранных дел"
"For service annotations by Ministry of Foreign Affairr" деген тiгiнен жазылған жазулар бар.
6. 29-бетте паспорт иесi балаларының фотосуреттерiн желiмдеуге арналған, көлемi 45 х 35 мм тiкбұрышты алты орын бар.
7. 28-бетте:
Балалары /Дети/ Children деген тiгiнен жазылған жазу бар.
Төменде: тегi /Фамилия/ Surnаме, Аты /Имя/Givеn nаме, Туған күнi /Дата рождения/ Date of birth, Жынысы /Пол/ Sex деген жазулар бар.
8. 32-бетте қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы"/"Rерubliс of Kazakstan" деген тiгiнен жазылған жазу бар.
Төменгi екi жолда: "Дипломаттық паспорт"/"Diрlомаtiс раssроrt", оң жағында қазақ және ағылшын тiлдерiнде: түрi/tуре, мемлекет коды/соdе of stаtе, паспорттың N/раssроrt N деген жазулар бар.
Сол жағында көлемi 45х35 фотосурет желiмделетiн орын бар.
Фотосуреттiң оң жағында:
Тегi/Фаимлия/Surnаме
Аты /Имя/Givеn name
Азаматтығы/гражданство/Nаtiоnаlitу
Туған күнi/Дата рождения/Dаtе of birth
Туған жерi/Место рождения/Рlасе of birth
Жынысы/Пол/Sех
Берiлген күнi/Дата выдачи/Dаtе of issue
Паспорт мерзiмi/Действителен до/Dаtе of expiry
Берген мекеме/орган выдачи/Аuthоritу
деген жазулар бар.
Төменде мәшинемен оқылған текске орын қалдырған.
9. Мұқабаның iшкi жағында қазақ және орыс тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы Дипломаттық паспорт"
"Республика Казахстан Дипломатический паспорт" деген тiгiнен жазылған екi жол жазу бар.
Төменгi жағында:
Тегi/Фамилия
Аты/Имя
Әкесiнiң аты/ Отчество
Ұлты/ Национальность
Өз қолы/Подпись/
деген сөздер қазақ және орыс тiлдерiнде жазылатын орын бар.
10. 32-бет пен мұқабаның iшкi жағының арасында негiзгi желiмдi
мөлдiр пленка бар.
11. Әр парақта перфорациялық әдiспен паспорт нөмiрi таңбаланған.
12. 2-27 беттер "Визалар"/"Visаs" деген жазуы бар визалар
қоюға арналған.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 11 қазандағы
N 1158 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы азаматының қызметтiк
паспортының үлгiсi
/сипаттама/
1. Паспорт кiтапшасының көлемi 88 х 125 мм, оның iшiнде сутамғы белгiлерi бар арнаулы қағаздан жасалған 16 парақ орналастырылған. Паспорт парақтарындағы жазулар мен сызықтар қара түстi бояумен түсiрiлген.
2. Паспорттың мұқабасы қара түстi, онда:
а/ қазақ және ағылшын тiлдерiнде
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIK OF KAZAKSTAN
деген алтын түстi батырма жазу бар;
ә/ ортасында - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасы;
б/ Елтаңбаның төменгi жағында -
Қызметтiк паспорт
------------------
Service Passport
------------------
деген батырма жазу.
Мұқабаның iшкi жағында - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Елтаңбасының түрлi түстi бейнесi.

5. На 30 странице по вертикали размещены надписи на казахском, русском и английском языках:
"Сырткы истер министрлигинин кызметтик белгилери ушин"
"Для служебных отметок Министерства иностранных дел"
"For service observations by Ministry of Foreign Affairs"
6. На 29 странице шесть прямоугольных рамок размером 45х35 мм, для вклеивания фотографических карточек детей владельца паспорта.
7. На 28 странице надпись по вертикали:
Балалары /Дети/ Children
Ниже надписи: Теги/ Фамилия/ Surnаме, Аты/ Имя/ Given nаме, Туган куни/
Дата рождения/ Date of birth, Жынысы/ Пол/ Sех.
8. На 32 странице расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"Казакстан Республикасы" / "Republic of Kazakstan"
Ниже надпись в две строки: "Дипломаттык паспорт"/"Diplomatic раssроrt", справа размещены надписи на казахском и английском языках: тури/tуре, мемлекет коды/соdе of stаtе, паспорттын No / passport No
С левой стороны место для фотографической карточки размером 45х35 мм.
Справа от фотографии надписи:
Теги/ Фамилия/ Surname
Аты/ Имя/ Given name
Азаматтыгы/ Гражданство/ Nationality
Туган куни/ Дата рождения/ Date of birth
Туган жери/ Место рождения/ Place of birth
Жынысы/ Пол/ Sex
Берилген куни/ Дата выдачи/ Date of issue
Паспорт мерзими/ Действителен до/ "Date od expiry"
Берген мекеме/ Орган выдачи/ Authority
Ниже место для машиносчитываемого текста
9. На внутренней стороне обложки по вертикали размещены надписи в две строки на казахском и русском языках:
"Казакстан Республикасы Дипломаттык паспорт"
"Республика Казахстан Дипломатический паспорт"
Ниже отведено место для записей на казахском и русском языках:
Теги/ Фамилия
Аты/ Имя
Экесинин аты/ Отчество
Улты/ Национальность
Оз колы/ Подпись/
10. Между 32 страницей и внутренней стороной обложки расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
11. На каждом листе нанесен номер паспорта перфорационным методом.
12. Страницы со 2 по 27 предназначены для проставления виз, с надписями "Визалар"/"Visаs"
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 11 октября 1994 г. N 1158
Образец служебного паспорта
гражданина Республики Казахстан
(описание)
1. Размер книжки паспорта 88х125 мм, внутри которой размещается 16 листов, изготовленных из специальной бумаги с водяными знаками. Надписи и разграфления на листах паспорта выполнены краской черного цвета.
2. Обложка паспорта черного цвета, на ней размещены выполненные золотистым цветом:
а) тисненая надпись на казахском и английском языках
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKSTAN
б) в центре - Государственный герб Республики Казахстан;
в) ниже Герба - тисненая надпись
КЫЗМЕТТИК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT
На внутренней стороне обложки цветное изображение Государственного герба Республики Казахстан

3. Паспорттың бiрiншi бетiнде қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
"Достас Мемлекеттердiң барлық құзыреттi қызмет орындарынан осы паспорттың иесi, шетелге жол жүрушi Қазақстан Республикасының азаматына жан-жақты көмек көрсетiлуi сұралады."
"Просьба ко всем компетентным службам Дружественных Государств
оказывать всяческое содействие предъявителю настоящего паспорта, гражданину Республики Казахстан, отправляющемуся за границу"
"All authorities of friendly states whom it may concern are requested to extend sll courtesies to the bearer of this раssроrt, citizen of the republic of Каzакstаn, travelling aboad" деген жазулар жазылған.
4.31-бетте қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде:
"Осы паспорт нөмiрленген 32 беттен тұрады"
"Настоящий паспорт содержит 32 пронумерованные страницы"
"This passport contains 32 numbered pages"
деген жазулар бар.
5. 30-бетте қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде :
"Сыртқы iстер министрлiгiнiң қызметтiк белгiлерi үшiн"
"Для служебных отметок Министерства иностранных дел"
"For sevice observations by Ministry of Foreign Affairs"
деген тiгiнен жазылған жазулар бар.
6. 29-бетте паспорт иесi балаларының фотосуреттерiн желiмдеуге
арналған көлемi 45х35 тiкбұрышты алты орын бар.
7. 28-бетте тiгiнен:
Балалары/дети/Сhildrеn
деген жазу бар.
Төменде: Тегi/Фамилия/Surnаме, Аты/Имя/Givеn nаме, Туған  күнi/Дата рождения/Dаtе of birth, Жынысы/Пол/Sех деген жазулар бар.
8. 32-бетте қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы"/"Rерubliс of Kazakstan" деген тiгiнен
жазылған жазу бар.
Төменгi екi жолда: "Қызметтiк паспорт"/"Sеrviсе раssроrt", оң  жағында қазақ және ағылшын тiлдерiнде: түрi/tуре, мемлекет коды/соdе stаtе, паспорттық N/раssроrt N деген жазулар бар.
Сол жағында көлемi 45х35 мм фотосурет желiмделетiн орын бар.
Фотосуреттiң оң жағында:
Тегi/Фамилия/Surnаме
Аты/Имя/Givеn name
Азаматтығы/Гражданство/Nаtiоnаlitу
Туған күнi/Дата рождения/Dаtе of birth
Туған жерi/Место рождения/Рlасе of birth
Жынысы /Пол/Sех
Берiлген күнi/Дата выдачи/Dаtе of issue
Паспорт мерзiмi/действителен до/Dаtе of expiry
Берген мекеме/Орган выдачи/Аuthоritу
деген  жазулар бар.
Төменде мәшинемен оқытылатын текске орын қалдырылған.
9. Мұқабаның iшкi жағында қазақ және орыс тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасы Қызметтiк паспорт"
"Республика Казахстан Служебный паспорт"
деген тiгiнен жазылған екi жол жазу бар.
Төменгi жағында:
Тегi/Фамилия
Аты/Имя
Әкесiнiң аты/отчество
Ұлты/Национальность
Өз қолы/Подпись/
деген сөздер қазақ және орыс тiлдерiнде жазылған орын бар.

3. На первой странице паспорта размещена надпись на казахском, русском и английском языках:
"Достас мемлекеттердин барлык кузыретти кызмет орындарынан осы паспорттын иеси, шетелге жол журуши Казакстан Республикасынын азаматына жан-жакты комек корсетилуи суралады".
"Просьба ко всем компетентным службам дружественных государств оказывать всяческое содействие предъявителю настоящего паспорта, гражданину Республики Казахстан, отправляющемуся за границу".
"All authorities of friendly states whom it may concern are requested to extend all courtesies to the bearer of this раssроrt, citizen of the Republic of Каzакstаn, travelling аbrоаd".
4. На 31 странице по горизонтали размещены надписи на казахском, русском и английском языках:
"Осы паспорт номирленген 32 беттен турады"
"Настоящий паспорт содержит 32 пронумерованные страницы"
"This passport contains 32 numbered pages"
5. На 30 странице по вертикали размещены надписи на казахском, русском и английском языках:
"Сырткы истер министрлигинин кызметтик белгилери ушин"
"Для служебных отметок Министерства иностранных дел"
"For service observations by Ministry of Foreign Affairs"
6. На 29 странице шесть прямоугольных рамок размером 45х35 мм, для вклеивания фотографических карточек детей владельца паспорта.
7. На 28 странице надпись по вертикали:
Балалары/ Дети/ Children Ниже надписи: Теги/ Фамилия/ Surnаме, Аты/ Имя/ Given name "Туган куни/ Дата рождения/ Date of birth, Жынысы/ Пол/ Sex
8. На 32 странице расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"Казакстан Республикасы"/ "Republic of Kazakstan"
Ниже надпись в две строки: "Кызметтик паспорт"/ "Service раssроrt", справа размещены надписи на казахском и английском языках: турi/ tуре, мемлекет коды/ code of stаtе, паспорттын-Nо/ passport Nо.
С левой стороны место для фотографической карточки размером 45х35 мм.
Справа от фотографии надписи:
Теги/ Фамилия / Surname
Аты/ Имя/ Given name
Азаматтыгы/ Гражданство/ Nationality
Туган куни/ Дата рождения/ Date of birth
Туган жери/ Место рождения/ Place of birth
Жынысы/ Пол/ Sex
Берилген куни/ Дата выдачи/ Date of issue
Паспорт мерзими/ Действителен до/ Date of expiry
Берген мекеме/ Орган выдачи/ Authority
Ниже место для машиносчитываемого текста
9. На внутренней стороне обложки по вертикали размещены надписи в две строки на казахском и русском языках:
"Казакстан Республикасы   Кызметтик паспорт"
"Республика Казахстан  Служебный паспорт"
Ниже отведено место для записей на казахском и русском языках:
Теги/ Фамилия
Аты/ Имя
Экесинин аты/ Отчество
Улты/ Национальность
Оз колы/ Подпись/

10. 32-бет пен мұқабаның iшкi жағының арасында негiзгi желiмдi мөлдiр пленка бар.
11. Әр парақта перфорациялық әдiспен паспорт нөмiрi  таңбаланған.
12. 2-27 беттер "Визалар"/"Visаs" деген жазуы бар визалар қоюға арналған.

10. Между 32 страницей и внутренней стороной обложки расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
11. На каждом листе нанесен номер паспорта перфорационным методом.
12. Страницы со 2 по 27 предназначены для проставления виз, с надписями: "Визалар/ Visаs".