"Қарағандыкөмiр" мемлекеттiк холдинг компаниясы үшiн технологиялық және машина жасау жабдықтарын сатып алуға шетел кредиттерiн тарту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 13 қазандағы N 1164 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04 N 406 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбындағы және мәтiнiндегi сөздер ауыстырылды - ҚРМК-нiң 1995.03.17. N 282 Қаулысымен.
"Қарағандыкөмiр" мемлекеттiк холдинг компаниясы үшiн технологиялық және машина жасау жабдықтарын сатып алуға шетел кредиттерiн тарту жолымен Қазақстан Республикасының отын-энергетика кешенiн дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қарағандыкөмiр" мемлекеттiк холдинг компаниясының "МАН ТАКРАФ Фердертехник Гмбх" немiс фирмасымен 93220800 немiс маркасы сомасына технологиялық және машина жасау жабдықтарын беруге жасалған шарттары мақұлдансын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.03.17. N 282 Қаулысымен.
2. "Қарағандыкөмiр" мемлекеттiк холдинг компаниясы:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiсiне жобаның валютамен өтелуiн растайтын қажеттi құжаттар мен кепiлдемелер ұсынсын;
- "Гермес" сақтандыру компаниясына, банкiге қызмет көрсететiн комиссияға аванс, сақтандыру жарнасын, сондай-ақ комиссияға жобаны бағалау сарабын жасағаны үшiн проценттер төлеудi және негiзгi қарыздарды өтеп отыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экспорт-импорт банкiсi:
шарттық негiзде шетел мамандарын қатыстыра отырып жобаны бағалау сарабын өткiзсiн;
1992 жылдың 7 қыркүйегiндегi бас кредит келiсiмiнiң шарттарына сәйкес Берлинер Банкiсiмен жалпы сомасы 79237680 немiс маркасына қатысты уақыт туралы Герман жағының талаптарын ескере отырып жеке келiсiмдер жасасын.
Төлемдердiң жасалмай қалу қаупi туған жағдайда Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiсiне қарыздарды өтеудi қамтамасыз ету жөнiнде кредит желiсiн тоқтатуға дейiн қажеттi шаралар қолдануға рұқсат етiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған жобаға Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi "Қарағандакөмiр" мемлекеттiк холдинг компаниясының кредитi бойынша қарыздардың дер кезiнде өтелуiне бақылау жасасын және осы кредиттi қайтару жөнiнде өз кепiлдiктерiн берсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О пpивлечении иностpанных кpедитов на пpиобpетение технологического и и машиностpоительного обоpудования для Госудаpственной холдинговой компании "Каpагандауголь"<*> Cноска. Название и текст постановления - с изменениями, внесенными постановлением Кабинета Министpов Республики Казахстан от 17 маpта 1995 года N 282.
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 13 октябpя 1994 г. N 1164. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 13 октябpя 1994 г. N 1164 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
В целях развития топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан путем привлечения иностранных кредитов на приобретение технологического и машиностроительного оборудования для Государственной холдинговой компании "Карагандауголь" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить заключенные Государственной холдинговой компанией "Карагандауголь" контракты с немецкой фирмой "МАН ТАКРАФ Фердертехник ГмбХ" на поставку технологического и машиностроительного оборудования на сумму 93 220 800 немецких марок.
2. Государственной холдинговой компании "Карагандауголь":
представить в Министерство финансов Республики Казахстан и государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан все необходимые документы и гарантии, подтверждающие валютную окупаемость проекта;
обеспечить оплату аванса, страхового взноса в страховую компанию "Гермес" и комиссий обслуживающим банкам, а также комиссии за ценовую экспертизу проекта, оплату процентов и дальнейшее погашение основной задолженности.
3. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
провести ценовую экспертизу проекта на договорной основе с привлечением иностранных специалистов;
заключить индивидуальные кредитные соглашения с учетом требований германской стороны относительно времени на общую сумму 79 237 680 немецких марок с Берлинер Банком в соответствии с условиями генерального кредитного соглашения от 7 сентября 1992 г.
В случае возникновения угрозы срыва платежей разрешить государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принимать необходимые меры по обеспечению выплаты задолженности, вплоть до остановки кредитной линии.
4. Министерству финансов Республики Казахстан выдать гарантию Республики Казахстан под названный проект.
5. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан обеспечить контроль за своевременным погашением задолженности по кредиту Государственной холдинговой компании "Карагандауголь" и выдать контргарантию по возврату данного кредита.
Премьер-министр
Республики Казахстан