Алкогольді өнiмдер өндiру құқына рұқсат беру тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 21 қазан N 1182. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Арақ-шарап бұйымдарын өндiрудi тәртiпке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1994 жылдың қазанынан алкогольді өнiмдер өндiру құқына рұқсат беру жүйесi енгiзiлсiн.
2. Алкогольді өнiмдер өндiру құқына рұқсат беру тәртiбiн және ол үшiн төлем алуды Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитет белгiлейдi деп белгiленсiн.
3. Алкогольді өнiмдер өндiру құқына рұқсат беру жөнiндегi жұмыстарды жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Стандарттау метрология және сертификаттау жөнiндегi комитеттiң орталық аппаратының саны 2 адамға көбейтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған жұмыстарды қаржыландыру көздерiн айқындайтын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi облыс, қала және аудан әкiмдерi осы қаулының орындалуына тиiстi дәрежеде бақылау жасауды қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 9 айдың нәтижелерi бойынша бюджеттi нақтылау кезiнде 30 млн. теңге сомасында Өскемен қаласында, 50 млн. теңге сомасында Павлодар
қаласында спирт өндiрiсi бойынша салынып жатқан қуаттарды аяқтау
үшiн және оларды осыған орай 1994 жылдың IҮ тоқсаны мен 1995 жылдың
I тоқсанында өндiрiске енгiзу үшiн қаржы бөлудi көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О порядке разрешения на право производства алкогольной продукции
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 октября 1994 г. N 1182. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях упорядочения производства винно-водочных изделий
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести с октября 1994 г. систему разрешений на право производства алкогольной продукции.
2. Установить, что порядок выдачи разрешений на право производства алкогольной продукции и взимания платы за нее устанавливается Комитетом по стандартизации, метрологии и сертификации при Кабинете Министров Республики Казахстан.
3. Увеличить численность центрального аппарата Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации при Кабинете Министров Республики Казахстан на 2 единицы для осуществления работ по выдаче разрешений на право производства алкогольной продукции.
4. Министерству финансов Республики Казахстан определить источники финансирования указанных работ.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, главам областных, городских и районных администраций обеспечить надлежащий контроль за исполнением настоящего постановления.
6. Министерству финансов Республики Казахстан при уточнении бюджета по итогам 9 месяцев предусмотреть средства на завершение строящихся мощностей по производству спирта в г.Усть-Каменгорске - 30 млн.тенге, в г. Павлодаре - 50 млн. тенге с вводом их в действие соответственно в IV квартале 1994 г. и II квартале 1995 г.
Премьер-министр Республики Казахстан