Қазақстан Республикасы Зейнетақы қоры қызметiнiң жекелеген мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 қараша 1994 ж. N 1329. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
Қазақстан Республикасы Зейнетақы қоры қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қаражатын шоғырландыру және оның одан әрi қайта бөлiнуiне жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi:
облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының халықты әлеуметтiк қорғау басқармаларының Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына аударылуға жататын келiп түскен сақтандыру жарналарының жалпы сомасының 30 процент мөлшерiн аймақтардан жиналған сақтандыру жарналарының сұранымы мен көлемiне қарамастан, аталған қаражатты кейiннен зейнетақы төлеуге қаражаттан тапшылық көрiп отырған облыстар бойынша қайта бөле отырып, айдың соңғы банк күнi Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының орталықтандырылған есепшотына ай сайын аударым жасауын ұйымдастыратын болсын. Мезгiлiнде төленбеген салық сомасынан есептелген өсiмнен түскен қаражат 10 процентi кейiннен сақтандыру жарналарын жинаумен әрi шоғырландырумен және халықты әлеуметтiк қорғау органдарын техникалық жарақтандырумен тiкелей айналысатын халықты әлеуметтiк қорғау органдарының қызметкерлерiн материалдық ынталандыру мақсатында пайдалануға аймақтарға бөлу үшiн толығымен Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының орталықтандырылған есепшотына аударылады деп белгiленсiн;
Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының табыс есепшотына есептелген өсiмнен түскен қаражатты есепке алу мен пайдаланудың тәртiбiн бiр ай мерзiмде әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бекiтуге енгiзсiн;
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қарау үшiн "Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1995 жылға арналған бюджетi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын екi апта мерзiмде даярлап, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсынатын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об отдельных вопpосах деятельности Пенсионного фонда Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 30 ноябpя 1994 г. N 1329. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 30 ноябpя 1994 г. N 1329 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В целях повышения эффективности деятельности Пенсионного фонда Республики Казахстан, создания условий для аккумулирования средств государственного социального страхования и их дальнейшего перераспределения Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан:
организовать ежемесячное перечисление областными, Алматинским и Ленинским городскими управлениями социальной защиты населения в размере 30 процентов от общей суммы поступивших страховых взносов, подлежащих перечислению в Пенсионный фонд Республики Казахстан, на централизованный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан в последний банковский день месяца, независимо от потребности и объема собранных страховых взносов в регионах, с последующим перераспределением указанных средств по областям, имеющим дефицит средств, предназначенных для выплаты пенсий. Установить, что средства, поступающие от начисляемых пени с сумм недоимки, подлежат полному перечислению на централизованный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан с последующим использованием 10 процентов для распределения регионам в целях материального стимулирования работников органов социальной защиты населения, непосредственно занятых сбором и аккумуляцией страховых взносов, и технического оснащения органов социальной защиты населения;
в месячный срок разработать и внести на утверждение Кабинета Министров Республики Казахстан Порядок зачисления и использования средств, поступивших от начисленных пени на доходный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан;
в двухнедельный срок подготовить и представить в Кабинет Министров Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О бюджете Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1995 год" для рассмотрения его Верховным Советом Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан