Жүктердi темiр жол көлiгiмен тасымалдаған кезде қолданылатын айыппұл санкцияларының мөлшерi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 27 ақпандағы N 206. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1995 жылдың 1 қаңтарынан бастап Темiржол жарғысының тиiстi баптарында көзделген айыппұл санкцияларының ставкалары мына мөлшерде белгiленсiн:
50-бапқа сәйкес темiр жолдың вагондарды беру мен тазалауды кiдiрткенi үшiн - әр вагон үшiн сағатына 8 теңге;
104-бапқа сәйкес контейнерлердi тiкелей аралас қатынас тасымалы кезде белгiленген мерзiмнен артық кешiктiргенi үшiн, брутто салмағы 5 тоннадан артық контейнердi кiдiрткен әр тәулiгi үшiн- 27 теңге, брутто салмағы 5 тонна және одан кем болса - 4 теңге;
118-бапқа сәйкес жүк тасымалдау жоспарын орындамағаны және  вагондардың бос тұрғаны үшiн:
тасымалдау тоннамен және вагонмен жоспарланатын жүктер бойынша әр тоннасына - 13,5 теңге;
тасымалдау тек вагонмен жоспарланатын жүктер бойынша вагонына 675 теңге;
контейнермен тасымалданатын жүктер бойынша:
брутто салмағы 30 т. контейнер үшiн 405 теңге,
брутто салмағы 20 т. контейнер үшiн 270 теңге,
брутто салмағы 10 т. контейнер үшiн 135 теңге,
брутто салмағы 5 т. контейнер үшiн 68 теңге,
брутто салмағы 3 т. контейнер үшiн 40 теңге,
брутто салмағы 3 тоннадан кем контейнер үшiн 20 теңге.
Жүктердi тiкелей аралас темiр жол-автомобиль қатынасымен тасымалдау жоспарын орындамағаны үшiн темiр жолдар мен автокөлiк кәсiпорындары әр тоннасына - 1,35 теңгеден айыппұл төлейдi.
Вагондарды тиеу және түсiру кезiнде тораптық келiсiмде белгiленген мерзiмнен артық кешiктiргенi үшiн, сондай-ақ ауыстыратын станцияға келген жүгi бар вагондарды қабылдауды кiдiрткенi үшiн кеме мекемесi, порт, айлақ айыппұл төлейдi. Кәдiмгi вагондарды (жабық вагон, төбесi ашық вагон, жайдақ вагон)
кiдiрткен кезде, әр вагон үшiн сағатына - 5,5 теңге.
118-бапқа сәйкес, кемеден түсiрiлмеген жүктiң әр тоннасына өзi жүретiн кеменiң босқа тұрғаны үшiн тәулiгiне - 5,5 теңге, өзi жүрмейтiн кеме үшiн - 2,75 теңге.
144-бапқа сәйкес жүк тасымалдау жоспарын орындамағаны үшiн:          тасымалдау тоннамен және вагонмен жоспарланатын жүктер бойынша - әр тоннасы үшiн 13,5 теңге;
тек вагонмен жоспарланса - әр вагон үшiн 675 теңге;      контейнермен жоспарланса:
брутто салмағы 30 тонна контейнер үшiн 405 теңге;
брутто салмағы 20 тонна контейнер үшiн 270 теңге;
брутто салмағы 10 тонна контейнер үшiн 135 теңге;
брутто салмағы 5 тонна контейнер үшiн 68 теңге;

О размерах штрафных санкций, применяемых при перевозке грузов железнодорожным транспортом
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 февраля 1995 г. N 206. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить с 1 января 1995 года ставки штрафных санкций, предусмотренных соответствующими статьями Устава железных дорог, в следующих размерах:
статьей 50 за задержку подачи и уборки вагонов железной дорогой - 8 тенге за вагон в час;
статьей 104 за задержку контейнеров сверх установленных сроков при перевозках в прямом смешанном сообщении, за каждые сутки задержки контейнера массой брутто более 5 тонн - 27 тенге, массой брутто 5 тонн и менее - 4 тенге;
статьей 118 за невыполнение плана перевозок грузов и простой вагонов:
по грузам, перевозка которых планируется в тоннах и вагонах, по 13,5 тенге с тонны груза;
по грузам, перевозка которых планируется только в вагонах, - по 675 тенге за вагон;
по грузам, перевозимым в контейнерах:
по 405 тенге за контейнер массой брутто 30 т,
по 270 тенге за контейнер массой брутто 20 т,
по 135 тенге за контейнер массой брутто 10 т,
по 68 тенге за контейнер массой брутто 5 т,
по 40 тенге за контейнер массой брутто 3 т,
по 20 тенге за контейнер массой брутто менее 3 т.
За невыполнение плана перевозки грузов в прямом смешанном железнодорожно-автомобильном сообщении железные дороги и автотранспортные предприятия уплачивают штраф по 1,35 тенге за тонну.
За задержку вагонов под погрузкой и выгрузкой свыше сроков, установленных узловым соглашением, а также за задержку приема груженных вагонов, прибывающих на станцию перевалки, пароходство, порт, пристань уплачивают штраф. При задержке обыкновенных вагонов (крытых вагонов, полувагонов, платформ) - 5,5 тенге за вагон в час;
статьей 118 за простой самоходного судна - 5,5 тенге в сутки, несамоходного судна - 2,75 тенге в сутки за каждую тонну не перегруженного из судна груза;
статьей 144 за невыполнение плана перевозок грузов:
по грузам планируемым:
в тоннах и вагонах - по 13,5 тенге с тонны груза;
только в вагонах - 675 тенге за вагон;
в контейнерах:
по 405 тенге за контейнер массой брутто 30 т,
по 270 тенге за контейнер массой брутто 20 т,
по 135 тенге за контейнер массой брутто 10 т,
по 68 тенге за контейнер массой брутто 5 т,

брутто салмағы 3 тонна контейнер үшiн 40 теңге;
брутто салмағы 3 тоннадан аз контейнер үшiн 20 теңге.
Жүктердi белгiленген жолдармен тасымалдау жоспарын орындамағаны үшiн:
тасымалдау тоннамен және вагонмен жоспарланатын жүктер бойынша - әр тоннасы үшiн 4 теңге;
тек вагонмен жоспарланса - әр вагон үшiн 270 теңге;     контейнермен жоспарланса:
брутто салмағы 30 тонна контейнер үшiн 120 теңге,
брутто салмағы 20 тонна контейнер үшiн 80 теңге,
брутто салмағы 10 тонна контейнер үшiн 40 теңге,
брутто салмағы 5 тонна контейнер үшiн 20 теңге,
брутто салмағы 3 тонна контейнер үшiн 12 теңге,
брутто салмағы 3 тоннадан аз контейнер үшiн 6 теңге.
Маршрутқа тиеудi қамтамасыз етпегенi үшiн - әр маршрутқа 1000 теңге:
155-бапқа сәйкес құжатта жүктiң атын дұрыс көрсетпегенi үшiн:
вагонмен жөнелткенде әр вагон үшiн - 200 теңге, контейнермен жөнелткенде - әр контейнер үшiн 27 теңге, ұсақ-түйектердi жөнелткенде - әр контейнер үшiн 27 теңге, ұсақ-түйектердi
жөнелткенде әр жөнелту үшiн - 27 теңге.
155-бапқа сәйкес жалпы жүйелiк парктiң вагондары мен контейнерлерiн темiр жолдың рұқсатынсыз пайдаланғаны үшiн тәулiгiне:
әр вагонға - 675 теңге, әр контейнерге - 340 теңге;
156-бапқа сәйкес вагондарды белгiленген мерзiмiнен артық ұстағаны үшiн:
1-6 сағат бос тұрса - әр вагон үшiн сағасына 8 теңге,
7-12 сағат бос тұрса - әр вагон үшiн сағатына 16 теңге,
13-18 сағат бос тұрса - әр вагон үшiн сағатына 24 теңге,
18 сағаттан артық бос тұрса, әр вагон үшiн сағатына 40 теңге.
156-бапқа сәйкес салынып жатқан жол желiлерiнде вагондардың жұмыс паркiнiң белгiленген нормаларынан артық кiдiрткенi үшiн:
кәдiмгi вагон үшiн сағатына - 4 теңге, арнаулы вагон үшiн
сағатына - 8 теңге, рефрижератор вагон үшiн сағатына - 12 теңге.
157-бапқа сәйкес контейнерлердi белгiленген нормадан артық кiдiрткенi үшiн:
брутто салмағы 30 тонна контейнер үшiн сағатына 12 теңге,
брутто салмағы 20 тонна контейнер үшiн сағатына 8 теңге,
брутто салмағы 10 тонна контейнер үшiн сағатына 4 теңге,
брутто салмағы 3 тонна контейнер үшiн сағатына 1 теңге
брутто салмағы 3 тоннадан кем контейнер үшiн сағатына 0,5 теңге.
159-бапқа сәйкес вагондар мен контейнерлерге салмаған немесе көлемiн аз етiп жүк тигенi үшiн:
вагонның техникалық немесе жүк көтерiмдiлiк нормаларына жеткiзiлмеген әрбiр толық 100 кг үшiн - 13,5 теңге;
толық сыйымдылығына жеткiзiлмей, жүк тиелген әрбiр вагон үшiн
- 270 теңге.
161-бапқа сәйкес тазартылмаған жылжымалы құрамды жүк тиеуге кәдiмгi вагон үшiн - 200 теңге арнаулы вагон үшiн - 400 теңге;
163-бапқа сәйкес кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң
иелiгiндегi немесе олар жалға алған вагондар мен контейнерлердi темiр жол өз бетiнше алып қойса:
вагон үшiн - 675 теңге,
контейнер үшiн - 340 теңге.

по 40 тенге за контейнер массой брутто 3 т,
по 20 тенге за контейнер массой брутто менее 3 т.
За невыполнение плана перевозки грузов по дорогам назначения:
по грузам планируемым:
в тоннах и вагонах - 4 тенге с тонны груза;
только в вагонах - 270 тенге за вагон;
в контейнерах:
по 120 тенге за контейнер массой брутто 30 т,
по 80 тенге за контейнер массой брутто 20 т,
по 40 тенге за контейнер массой брутто 10 т,
по 20 тенге за контейнер массой брутто 5 т,
по 12 тенге за контейнер массой брутто 3 т,
по 6 тенге за контейнер массой брутто менее 3 т,
за необеспечение погрузки маршрута - 1000 тенге за маршрут;
статьей 155 за неправильное указание в накладной наименования
груза;
по вагонным отправкам - 200 тенге с вагона, по контейнерным
отправкам - 27 тенге с контейнера, по мелким отправкам - 27 тенге
с отправки;
статьей 155 за использование без разрешения железной дороги
вагонов и контейнеров общесетевого парка:
за вагон - 675 тенге, за контейнер - 340 тенге в сутки;
статьей 156 за задержку свыше установленных сроков вагонов
при простое:
от 1 до 6 часов - 8 тенге за вагон в час,
от 7 до 12 часов - 16 тенге за вагон в час,
от 13 до 18 часов - 24 тенге за вагон в час,
свыше 18 часов - 40 тенге за вагон в час;
статьей 156 за задержку вагонов на строящихся железнодорожных
линиях сверх установленных норм рабочего парка:
за обыкновенный вагон - 4 тенге в час, за специальный
вагон - 8 тенге в час, за рефрижераторный вагон - 12 тенге в час;
статьей 157 за задержку контейнеров сверх установленных норм:
за контейнер массой брутто 30 тонн - 12 тенге в час,
за контейнер массой брутто 20 тонн - 8 тенге в час,
за контейнер массой брутто 10 тонн - 4 тенге в час,
за контейнер массой брутто 3 тонны - 1 тенге в час,
за контейнер массой брутто менее 3 тонн - 0,5 тенге в час;
статьей 159 за весовой или объемный недогруз вагонов и
контейнеров:
за каждые недогруженные до технической нормы или до грузоподъемности вагона полные 100 кг - 13,5 тенге,
за каждый недогруженный вагон до полной вместимости - 270 тенге;
статьей 161 за подачу под погрузку неочищенного подвижного состава:
за обыкновенный вагон - 200 тенге, за специальный вагон - 400 тенге;
статьей 163 за самовольное занятие железной дорогой вагонов и контейнеров, принадлежащих предприятиям, организациям и учреждениям или арендованной ими:
за вагон - 675 тенге, за контейнер - 340 тенге.

2. Темiр жол көлiгiмен жүктердi тасымалдау кезiнде айыппұл мөлшерiн арттыру мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi қосымшаға сәйкес жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 27 ақпандағы
N 206 қаулысына
Қосымша
Темiр жол көлiгiмен жүктердi тасымалдау кезiндегi
айыппұл мөлшерiн арттыру жөнiндегi Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбiр
шешiмдерiнiң
ТIЗБЕСI
1. "Темiржол Жарғысында көзделген айыппұл мөлшерiн арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 28 тамыздағы N 721 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 34, 522-бап).
2. "Темiржол көлiгiмен жүктердi тасымалдау кезiндегi айыппұл мөлшерiн арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 11 наурыздағы N 196 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 1993 ж., N 8, 95-бап).
3. "Темiр жол көлiгiмен жүктердi тасымалдау кезiндегi айыппұл мөлшерiн арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 30 қыркүйектегi N 975 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 40, 468-бап).
4. "Темiржол көлiгiмен жүктерi тасымалдау кезiндегi айыппұл мөлшерiн арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 16 наурыздағы N 278 қаулысы (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1994 ж.,N 14, 135-бап).

2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам повышения размеров штрафов при перевозке грузов железнодорожным транспортом согласно приложению.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета
Министров Республики Казахстан
от 27 февраля 1995 г. N 206
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан по вопросам повышения размеров
штрафов при перевозке грузов железнодорожным транспортом
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 августа 1992 г. N 721 "О повышении размеров штрафов, предусмотренных Уставом железных дорог" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 34, ст.522).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 марта 1993 г. N 196 "О повышении  размера штрафов при перевозках грузов железнодорожным транспортом" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 8, ст.95).
3. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 сентября 1993 г. N 975 "О повышении размеров штрафов при перевозках грузов железнодорожным транспортом" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 40, ст.468).
4. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 марта 1994 г. N 278 "О повышении размеров штрафов при перевозках грузов железнодорожным транспортом" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 14, ст.135).