Қазақстан Республикасында қылмыстық-атқару жүйесi базасын материалдық-техникалық және әлеуметтiк-құқықтық жағынан нығайту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 21 наурыз N 318
Нарықтық қатынастар жағдайында қылмыстық-атқару жүйесiн экономикалық және әлеуметтiк-құқықтық жағынан қамтамасыз ету, еңбекпен түзеу, кәсiпорындарының өнеркәсiп әлеуетiн пайдалану және сотталғандарды еңбекпен қамту тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Қаржы министрлiгi 1995-1997 жылдарға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне еңбекпен түзеу мекемелерiн, туберкулез ауруханаларын және оңаша тергеу бөлмелерiн жобалау, салу және қайта жаңарту үшiн қажеттi қаражат бөлудi көздесiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесiн 1995-1996 жылдардағы қысқы кезең жұмысына дайындауды қамтамасыз ету үшiн оны республика бюджетiнде көзделген қаражат шегiнде басым тәртiппен қаржыландырсын.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiндегi арнаулы құрамалары мен iшкi әскерлерiнiң қарулы күзет бөлiмдерi үшiн алдын-ала төлем жасаусыз тамақ өнiмдерiн, заттай мүлiктер, отын және дәрi-дәрмектер сатып алуға рұқсат етiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi мен Әдiлет министрлiгi екi ай мерзiм iшiнде "Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттiк қылмыстық-атқару жүйе туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеп, мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен келiсiп, оны Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң қарауына енгiзетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының iшкi iстер министрлiгi мен Әдiлет министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп, қылмыстық-атқару жүйесiн материалдық-техникалық және әлеуметтiк-құқықтық жағынан қамтамасыз ету жөнiндегi Мемлекеттiк бағдарлама жобасын әзiрлеп, оны Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына ұсынатын болсын.
6. Облыстардың әкiмдерiне қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң тыныс-тiршiлiгiн қамтамасыз ету мәселелерi мен сотталғандардың еңбегiн пайдалану жағдайын тоқсан сайын қарау мiндеттелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по укреплению материально-технической и социально-правовой базы уголовно-исполнительной системы в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 марта 1995 г. N 318
В целях экономического и социально-правового обеспечения уголовно-исполнительной системы в условиях рыночных отношений, повышения эффективности использования промышленного потенциала предприятий исправительно-трудовых учреждений и трудовой занятости осужденных Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству экономики и Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в бюджете республики на 1995-1997 годы выделение Министерству внутренних дел Республики Казахстан целевых средств для проектирования, строительства и реконструкции исправительно-трудовых учреждений, туберкулезных больниц и следственных изоляторов.
2. Министерству финансов Республики Казахстан для обеспечения подготовки уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан к работе в зимний период 1995-1996 годов, финансировать ее в приоритетном порядке в пределах средств, предусмотренных бюджетом республики.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан разрешить закупать продукты питания, вещевое имущество, топливо и медикаменты для спецконтингента, содержащегося в учреждениях уголовно-исполнительной системы и конвойных частей внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан без предварительной оплаты.
4. Министерству внутренних дел и Министерству юстиции Республики Казахстан в двухмесячный срок разработать, согласовать с заинтересованными министерствами и ведомствами и внести на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О Государственной уголовно-исполнительной системе в Республике Казахстан".
5. Министерству внутренних дел и Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами разработать и представить на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан проект Государственной программы по материально-техническому и социально-правовому обеспечению уголовно-исполнительной системы.
6. Обязать глав областных администраций ежеквартально рассматривать вопросы обеспечения жизнедеятельности учреждений уголовно-исполнительной системы и состояния трудоиспользования осужденных.
Премьер-министр
Республики Казахстан