Республикалық балаларды оңалту орталығының құрылысы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 18 сәуiрдегi N 501
Балалар ауруы деңгейiнiң жоғарылығына және оларды, әсiресе көп балалы әрi аз қамтамасыз етiлген отбасыларын, сондай-ақ экологиялық тұрғыдан қолайсыз аймақтарда тұратын балаларды сауықтырудың қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Алматы қаласында жалпы сметалық құны 22,5 млн. (жиырма екi миллион бес жүз мың) АҚШ доллары тұратын Республикалық балаларды оңалту орталығының құрылысын жүргiзу жөнiндегi ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi тапсырылған материалдар мен техникалық-экономикалық дәлелдемелер негiзiнде баға сараптауын жүргiзсiн және түркия жағымен кредиттiк келiсiм жасасын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
бюджет қаражаты есебiнен объектiнiң жалпы құнының 15 процентi мөлшерiнде аванстық төлем жасайтын болсын;
1997 жылдан бастап тиiстi жыл бюджетiнде аталған кредиттi өтеу қаражатын қарастыратын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
қарыз алатындарды айқындасын және Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне осы жобаны қаржыландыруға
қажеттi материалдарды табыс етсiн;
жобаны жүзеге асыру мен олар бойынша төлемнiң уақытылы
жасалуына бақылауды қамтамасыз етсiн;
жобаны жүзеге асыру мен олар бойынша төлемнiң уақытылы
жасалуына бақылауды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994
жылғы 2 тамыздағы N 866 қаулысымен (N 1 қосымша) бекiтiлген
Түркия Республикасының Үкiметi беретiн кредит есебiнен
қаржыландыру үшiн ұсынылатын объектiлер тiзбесiне қосымшаға
сәйкес өзгерiстер енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 18 сәуiрдегi
N 501 қаулысына
Қосымша
Түркия Республикасы Үкiметi табыстаған кредит
есебiнен қаражаттандырылатын объектiлер тiзбесiне
Өзгерiстер
--------------------------------------------------------------------
Кәсiпорындардың |Кредиттi пайдалану|Кредиттiң|Шетелдiк|  Ескерту
атауы        |    мақсаты       |мөлшерi  | әрiптес|
|                  |(млн.    |        |
|                  | доллар) |        |
--------------------------------------------------------------------
Шығарылсын:
Талдықорған      Жүн иiру фабрика.-  32,3    "Шүкiров"  1994 жылы
облысының        сының құрылысы              фирмасы    қаражаттарды
әкiмшiлiгi                                              игерудi қам.-
тамасыз етпеуi
Кiргiзiлсiн:

О строительстве Республиканского детского реабилитационного центра
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 апреля 1995 г. N 501
В связи с высоким уровнем заболеваемости и необходимостью оздоровления детей, особенно из многодетных и малообеспеченных семей, а также проживающих в экологических неблагополучных регионах республики Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить предложение Министерства здравоохранения Республики Казахстан по строительству Республиканского детского реабилитационного центра в г. Алматы общей сметной стоимостью 22,5 млн. (двадцать два миллиона пятьсот тысяч) долларов США.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан на основе представленных материалов и технико-экономических обоснований провести ценовую экспертизу и заключить кредитное соглашение с турецкой стороной.
3. Министерству финансов Республики Казахстан:
произвести оплату авансового платежа в сумме 15 процентов от общей стоимости объекта за счет средств бюджета;
предусматривать, начиная с 1997 года, средства на погашение указанного кредита в бюджете на соответствующий год.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
определить заемщика и представить в Государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан необходимые материалы для финансирования данного проекта;
обеспечить контроль за реализацией проекта и своевременными выплатами платежей по нему.
5. Внести изменения в перечень объектов, предлагаемых для финансирования за счет кредита, предоставляемого Правительством Турецкой Республики, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 августа 1994 г. N 866 (приложение N 1), согласно приложению.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 апреля 1995 г. N 501
Изменения
в перечне объектов для
финансирования за счет кредита,
предоставляемого Правительством Турецкой Республики
----------------------------------------------------------------------
Наименование !Цель          !Сумма   !Иностранный ! Примечание
предприятия  !использования !кредита !партнер     !
!кредита       !(в млн. !            !
!              ! долл.) !            !
----------------------------------------------------------------------
Исключить:
Талдыкорган-   строительство    32,3     фирма        необеспечение
ская област-   шерстопрядильной          "Чукурова"    освоения
ная админи-    фабрики                                средств в
страция                                                1994 году
Включить:

Республикалық    Алматыда орталықтың  22,5   "Финтрако"
балаларды
оңалту орталығы  құрылысын жүргiзу            фирмасы
Өзгертiлсiн:
БАРЛЫҒЫ                              134,5

Республикан-   строительство    22,5     фирма
ский детский   центра                    "Финтрако"
реабилитацион- в Алматы
ный центр
Изменить:
Итого                            134,5