Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн акцизделетiн тауарлардың кейбiр түрлерiне арналған акциз ставкалары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 19 сәуiр N 513. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.28. N 819 қаулысымен.
"Акциздер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 31 наурыздағы Заң күшi бар Жарлығын орындау үшiн және импортталатын акцизделетiн тауарлар бойынша акциздер алуды ретке келтiру мақсатында Қазқстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1995 жылғы 25 сәуiрден бастап Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мүше елдерiнен тысқары жерлерден, сондай-ақ Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мүше елдерiнен әкелiнетiн акцизделетiн тауарлардың кейбiр түрлерiне 1 қосымшаға сәйкес акцизделетiн ставкалар белгiленсiн.
1995 жылғы 25 сәуiрге дейiн контракт (шарт, келiсiм) бойынша жасалған және толық төленген, оның iшiнде басқа заңды тұлға-резидент немесе Қазақстан Республикасының резидентi емес адамы төлеген, сонымен бiрге егер тауарларды экспорттық жеткiзу 1995 жылғы 25 сәуiрге дейiн айырбас операциясы бойынша жүргiзiлсе, онда аталған тауарларға 1995 жылғы 25 сәуiрге дейiнгi қолданыылып отырған ставка бойынша салық салынады.
2. Жеке адамдардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы алып өтетiн салуға жатпайтын акцизделетiн тауарлардың нормасы 2 қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
3. 1995 жылғы 25 сәуiрден мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
1. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғыц 27 шiлдедегi N 644 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 24 мамырдағы N 556 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 23, 240-бап):
а) 2-тармақтың екiншi абзацы;
ә) "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мүше-елдерiнен тысқары жерлерден әкелiнетiн импортталатын тауарларға акциздердiң ставкалары" қосымшасындағы акциз ставкалары;
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2203 00 коды бойынша жiктелетiн "Солодты сыра" өнiмдерi бойынша;
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы норменклатурасының 2204 (2204 30-дан басқа) коды бойынша жiктелетiн "күшейтiлгендi қосқанда, табиғи жүзiм шараптары" өнiмдерi бойынша;
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2205 коды бойынша жiктелетiн "Өсiмдiк немесе жұпар иiстi экстракт қосылған вермут және басқа да табиғи жүзiм шараптары" өнiмдерi бойынша;
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2206 коды бойынша жiктелетiн "Ашытылған басқа да сусындар (алма сидрi, алмұрт сидрi(перру,) бал сусыны" өнiмдерi бойынша:

О ставках акцизов на отдельные виды подакцизных товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1995 г. N 513. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 819 ~P960819
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 31 марта 1995 г. "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об акцизах" и в целях упорядочения взимания акцизов по импортируемым подакцизным товарам Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить с 25 апреля 1995 года ставки акцизов на отдельные виды подакцизных товаров, ввозимых из-за пределов государств - членов Содружества Независимых Государств, а также из государств - членов Содружества Независимых Государств согласно приложению 1.
Указанные товары по контрактам (договорам, соглашениям), заключенным и полностью оплаченным до 25 апреля 1995 года, в том числе оплаченным другим юридическим лицом-резидентом или нерезидентом Республики Казахстан, а также по бартерным операциям, если экспортная поставка товаров была проведена до 25 апреля 1995 года, облагаются по ставкам, действовавшим до 25 апреля 1995 года.
2. Установить нормы провоза физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами, согласно приложению 2.
3. Признать утратившими силу с 25 апреля 1995 года:
1) в постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 мая 1994 г. N 556 "О внесении изменения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июля 1993 г. N 644" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 23, ст. 240):
а) абзац второй пункта 2;
б) в приложении "Ставки акцизов на импортируемые товары, ввозимые из-за пределов государств - членов Содружества Независимых Государств" ставки акцизов;
по продукции "Пиво солодовое", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2203 00;
по продукции "Вина виноградные натуральные, включая крепленые", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2204 (кроме 2204 30);
по продукции "Вермуты и прочие вина виноградные натуральные с добавлением растительных или ароматических экстрактов", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2205;
по продукции "Прочие напитки сброженные (сидр яблочный, сидр грушевый (перру), напиток медовый)", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2206;

сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2207 коды бойынша жiктелетiн "Көлемi бойынша 80 проценттен кем емес спиртi бар денатураланбаған этиль спиртi; этиль спиртi мен кез-келген күштiлiктегi денатурланған басқа да спирт iшiмдiктерi" өнiмдерi бойынша;
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2208 90 910 және 2208 90 990 коды бойынша жiктелетiн "Көлемi бойынша 80 проценттен емес спиртi бар денатурланбаған этиль спиртi" өнiмдерi бойынша;
2) "Отандық және импортталатын тауарлардың кейбiр түрлерiне акциз ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 13 ақпандағы N 146 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 6, 69-бап);
"Импортталатын тауарларға акциз ставкалары" N 2 қосымшасында акциз ставкалары;
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2208 коды бойынша (220890910. 220890990-нан басқа) жiктелетiн "Күштi спирт iшiмдiктерi; ликерлер мен басқа да алкоголь iшiмдiктерi құрамдас спирттiк фабрикаттар өнiмдерi";
сыртқы экономикалық қызметтiң тауарлы номенклатурасының 2402 коды бойынша жiктелетiн "Сигарлар (ұшы кесiлген сигарларды қосқанда, сигариллалар(жiңiшке сигаралар) және темекiден немесе оны алмастырушылардан жасалған сигареттер" өнiмдерi бойынша.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 19 сәуiрдегi
N 513 қаулысына
1 қосымша
Ескерту. 1 Қосымшаның күшi жойылған - ҚРМК-нiң
1995.07.13. N 960 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 19 сәуiрдегi
N 513 қаулысына
2 қосымша
Жеке адамдардың Қазақстан Республикасының кеден
шекарасы арқылы акциздер салуға жатпайтын
акцизделетiн тауарларды
Алып өту нормасы
-------------------------------------------------------------------
Сыртқы экономикалық|     Тауардың атауы             |Бiр адам алып
қызметтiң тауар    |                                |өтетiн тауардың
номенклатурасының  |                                |нормасы
коды          |                                |
-------------------------------------------------------------------
2203 00, 2204          Алкоголь iшiмдiктерi             5 литр*
(2204 30-дан басқасы),
2205, 2206, 2207, 2208
2402               Сигарлар (ұшы кесiлген            1000 дана
сигараларды қосқанда),
сигариллалар (жiңiшке сигарлар)
мен темекiден немесе оны
алмастыратындардан жасалған
сигареттер
--------------------------
* Көрсетiлген норма сыртқы экономикалық қызметтiң тауар коды
бойынша бөлместен әкелiнетiн тауарлардың жалпы көлемiне
белгiленедi. Акциз сатуға жатпайтын алгокольды iшiмдiктердiң
тiзбесi 5 литр көлемiнде салық төлеушiнiң таңдауы бойынша
айқындалады.

по продукции "Спирт этиловый неденатурированный, с содержанием спирта по объему не менее 80 процентов; спирт этиловый и прочие спиртные напитки, денатурированные любой крепости", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2207;
по продукции "Спирт этиловый неденатурированный, с содержанием спирта по объему не менее 80 процентов", классифицируемой по коду номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2208 90 910 и 2208 90 990;
2) в постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 февраля 1995 г. N 146 "О ставках акцизов на отдельные виды отечественных и импортируемых товаров" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 6, ст. 69):
в приложении N 2 "Ставки акцизов на импортируемые товары" ставки акцизов:
по продукции "Крепкие спиртные напитки, ликеры и прочие алкогольные напитки: составные спиртовые полуфабрикаты, используемые для изготовления напитков", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2208 (кроме 220890910, 220890990);
по продукции "Сигары (включая сигары с обрезанными концами), сигариллы (тонкие сигары) и сигареты из табака или его заменителей", классифицируемой по коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 2402;
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 19 апреля 1995 г. N 513
Приложение утратило силу постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан от 13 июля 1995 года N 960.
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 19 апреля 1995 г. N 513
Нормы провоза
физическими лицами через таможенную границу
Республики Казахстан подакцизных товаров,
которые не подлежат обложению акцизами
----------------------------------------------------------------------
Код товарной номенклатуры! Наименование товара ! Норма провоза товара
внешнеэкономической      !                     !     на одно лицо
деятельности             !                     !
----------------------------------------------------------------------
2203 00, 2204            Алкогольные напитки           5 литров
(кроме 2204 30), 2205,
2206, 2207, 2208
2402                     Сигары (включая сигары        1000 штук
с обрезанными концами),
сигариллы (тонкие
сигары) и сигареты из
табака или его заменителей
Сноска. Указанная норма устанавливается на общий объем ввозимых товаров без подразделения по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности. Перечень алкогольных напитков, не подлежащих обложению акцизами в объеме 5 литров, определяется по выбору налогоплательщика.