Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанынан Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 29 сәуiр N 604. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996.02.07. N 169 қаулысымен.
Мемлекеттiң қатысуымен экономиканың мемлекеттiк секторындағы өндiрiстiк кәсiпорындарды реформалау жұмысын жетiлдiру және жандандыру, өзiн-өзi ақтамайтын мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдарды қайта ұйымдастыру және қаржы-экономикалық жағынан сауықтыру жөнiндегi шараларды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанынан Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк құрылсын (бұдан әрi - Агенттiк).
Агенттiкке:
мемлекеттiң қатысуымен экономиканың мемлекеттiк секторындағы реформалау, банкроттық туралы заңдарды жүзеге асыру, өзiн-өзi ақтамайтын мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдарды қаржы-экономикалық сауықтыру тетiгi бойынша мемлекеттiк саясатты жүргiзу;
өзiн-өзi ақтамайтын мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдарды мемлекеттiң қатысуымен жою және құрылымдық қайта құру, қайта ұйымдастыру жөнiндегi шараларды әзiрлеу мен жүзеге асыру;
мемлекеттiң қатысуымен өзiн-өзi ақтамайтын мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдарды қаржы-экономикалық сауықтыру тетiгiн жүзеге асыру үшiн қажеттi нормативтiк және әдiстемелiк база құру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру;
қаржы-экономикалық сауықтыру жөнiндегi шараларды жүзеге асыру кезiнде мемлекеттiң экономикалық мүдделерiн ұсыну және қорғау, өзiн-өзi ақтамайтын мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдарды мемлекеттiң қатысуымен жою және қайта ұйымдастыру жүктелсiн.
2. Агенттiктiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң саны 25 адам болып және бiр қызметтiң автомобиль лимитi белгiленсiн.
3. Агенттiктiң орталық аппаратының қызметкерлерiне Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң орталық аппараты қызметкерлерiне көзделген еңбек ақы төлеу, материалдық-тұрмыстық қамтамасыз ету және медициналық қызмет көрсету жағдайлары қолданылсын.
Агенттiк директорының лауазымы медициналық және тұрмыстық қамтамасыз ету, көлiктiк қызмет көрсету жағдайлары бойынша Қазақстан Республикасы министрiнiң орынбасары лауазымына теңестiрiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға арналған республикалық бюджет қаржысы есебiнен Агенттiк аппаратын ұстау үшiн қажеттi қаражат қарастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Экономика министрлiгi Агенттiктi жиhазбен, компьютерлiк және көбейту техникаларымен, телефон байланысымен жабдықтау және оның қызметiне қатысты басқа да қажеттi жағдайлар жасау мәселелерiн шешсiн.

О создании Агентства по реорганизации предприятий при Министерстве экономики Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1995 г. N 604. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 1996 г. N 169 ~P960169
В целях активизации и совершенствования работы по реформированию производственных предприятий в государственном секторе экономики, реализации мероприятий по финансово-экономическому оздоровлению и реорганизации несостоятельных государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Агентство по реорганизации предприятий при Министерстве экономики Республики Казахстан (далее - Агентство).
возложить на Агентство:
проведение государственной политики по реформированию предприятий государственного сектора экономики, реализацию законодательства о банкротстве, механизма финансово-экономического оздоровления несостоятельных государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства;
разработку и осуществление мероприятий по реорганизации, структурной перестройке и ликвидации несостоятельных государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства;
организацию работы по созданию нормативной и методологической базы, необходимой для реализации механизма финансово-экономического оздоровления и ликвидации несостоятельных государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства;
представление и защиту экономических интересов государства в период реализации мер по финансово-экономическому оздоровлению, реорганизации и ликвидации несостоятельных государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства.
2. Установить предельную численность работников центрального аппарата Агентства в количестве 25 единиц и лимит на один служебный автомобиль.
3. Распространить на работников центрального аппарата Агентства условия оплаты труда, материально-бытового обеспечения и медицинского обслуживания, предусмотренные для работников центрального аппарата Министерства экономики Республики Казахстан.
Приравнять должность директора Агентства по условиям медицинского и бытового обеспечения, транспортного обслуживания к должности заместителя министра Республики Казахстан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть необходимые ассигнования на содержание аппарата Агентства за счет средств республиканского бюджета на содержание органов государственного управления.
5. Министерству финансов и Министерству экономики Республики Казахстан решить вопросы оснащения Агентства мебелью, компьютерной и множительной техникой, телефонной связью и создания других необходимых условий его деятельности.

6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Агенттiк туралы Ереженiң жобасын Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне ұсынсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

6. Министерству экономики Республики Казахстан представить на утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан проект Положения об Агентстве.
Премьер-министр
Республики Казахстан