Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жеке құрамының ақшалай үлесi (еңбек ақысы) туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 24 мамыр N 733. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.12.25. N 1620 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
органдары қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақыларының схемасы 1-10
кестелерге сәйкес бекiтiлсiн.
2. Еңбекке ақы төлеудiң осы қаулымен көзделген шарттары
1995 жылдың 1 наурызынан бастап енгiзiлсiн.
3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
жеке құрамының ақшалай үлесi (еңбек ақысы) туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1343 қаулысының 1-тармағының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
1-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК-i орталық
аппаратының басшы және офицер құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                                  ! Айлық лауазымдық
! жалақы (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Комитет төрағасы                                       4600
Комитет төрағасының бiрiншi орынбасары                 4200
Комитет төрағасының орынбасары                         4000
Бас басқарма бастығы                                   3750
Басқарманың, дербес қызметтiң бастығы;
аппарат төрағасының басшысы                            3400
Дербес бөлiм бастығы                                   3250
Басқармаға енетiн бөлiмнiң бастығы                     2900
Бөлiмше бастығы                                        2630
Аға жедел уәкiл                                        2300
Жедел уәкiл                                            2000
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
2-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК-нiң облыстар
бойынша басқармалары офицерлiк құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                              ! Айлық лауазымдық
! жалақы (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
ҰҚКБ бастығы                                           3800
ҰҚКБ орынбасарының бастығы                             3600
Қызмет бастығы                                         3000
Бөлiм бастығы, қалалық-аудандық бөлiм бастығы          2800
Қызметке енетiн бөлiмнiң бастығы                       2700
Бөлiмшенiң, хатшылықтың бастығы, аға инспектор         2400
Аға жедел уәкiл, аға тергеушi                          2200
Жедел уәкiл, тергеушi                                  2000
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
3-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК органдары
прапорщиктерiнiң, мичмандарының және мерзiмнен тыс
қызметтегi әскери қызметшiлерiнiң
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Тарифтiк              ! Тарифтiк разрядтар бойынша лауазымдық
разряд                !          жалақы (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
I                                      850
II                                     950
III                                   1300
IV                                    1400
V                                     1450
VI                                    1500
VII                                   1600
VIII                                  1750
IX                                    1900
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
4-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК мен ҰҚКБ-сы
орталық аппаратының облыстар бойынша басшы қызметкерлерiнiң,
мамандарының және қызметшiлерiнiң
Айлық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                        ! Айлық лауазымдық жалақы
!       (теңгемен)
!-------------------------
!    ҰҚК          ҰҚКБ
---------------------------------------------------------------------
Экономикалық кеңесшi, консультант               2750          -
Бас маман (аға референт)                        2650          -
Жетекшi маман (референт)                        2400         1900
1 санаттағы маман                               1900         1500
2 санаттағы маман                               1750         1300
Маман                                           1600         1250
Барлық мамандықтардың инженерлерi:
1 санаттағы                         1900         1500
2 санаттағы                         1750         1300
Барлық мамандықтардың инженерлерi               1600         1250
Инспектор:  1 санаттағы                         1250         1100
2 санаттағы                         1200         1060
Инспектор                                       1100          900
Барлық мамандықтардың техниктерi:
1 санаттағы                         1250         1200
2 санаттағы                         1200         1100
Барлық мамандықтардың техниктерi                1100         1060
Сақтау қоймасының, шаруашылық мүлкiнiң,
қойманың меңгерушiлерi, қоймашы                 1100          900
Механик, оператор                               1200         1100
1 санаттағы стенографияшы                       1250         1250
2 санаттағы стенографияшы, хатшы-стенографияшы,
1 санаттағы машинка басушы                      1100         1100
Диспетчер                                        900           -
2 санаттағы машинка басушы, хатшы-машинка
басушы                                           800          800
Iс жүргiзушi, архивариус                         650          650
Ғимаратты қараушы                                800           -
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
5-кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК әскери қарсы
барлау органдары офицерлiк құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                             ! Айлық лауазымдық жалақы
! (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Бөлiм (округ) бастығы                              3240
Бөлiм (армия) бастығы                              3060
Бөлiм (корпус) бастығы                             2840
Бөлiм (дивизия) бастығы                            2700
Бөлiм (бригада, полк) бастығы                      2400
Бөлiмше, хатшылық бастығы                          2400
Аға жедел уәкiл                                    2200
Жедел уәкiл                                        2000
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
6-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК-i "А"
қызметiнiң әскери қызметшiлерi мен қызметшiлерiнiң
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                         ! Айлық лауазымдық жалақы
! (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Қызмет бастығы                                       4180
Қызмет бастығының орынбасары                         3930
Бөлiм бастығы                                        3840
Бөлiм бастығының орынбасары                          3810
Бөлiмше бастығы, қаржы тобының бастығы,
аға инспектор, жауапты кезекшi                       3790
Аға жедел уәкiл, жедел кезекшi                       3690
Аға сарапшы, жедел уәкiл, гараж бастығы,
жедел жүргiзушi                                      3590
Бөлiм коменданты, қару-жарақ жөнiндегi
нұсқаушы, механик-жүргiзушi                          3440
Жедел жүргiзушi, коменданттың көмекшiсi,
арттехқару-жарақ қоймасының бастығы                  2460
1 санаттағы кезекшi коменданттың көмекшiсi           2060
Фельдшер, iс қағаздарын жүргiзу меңгерушiсi          2190
Бас маман                                            2650
Жетекшi маман                                        2400
Қоймашы                                              1060
Аумақты сыпырушы, өндiрiстiк үй-жайларды
сыпырушы                                              980
Қызметтiк үй-жайларды сыпырушы                        880
Жұмысшы                                              1250
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
7-кесте
Қазақстан Республикасы ҰҚК Әскери институты
қызметкерлерiнiң негiзгi лауазымдық жалақыларының
Мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                          ! Айлық лауазымдық жалақы
! (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Әскери институттың бастығы                           3860
Әскери институт бастығының бiрiншi
орынбасары                                           3650
Әскери институт бастығының орынбасары                3590
Әскери институт бастығының тыл, қару-жарақ
жөнiндегi орынбасары                                 3530
Әскери институт бастығының кадр жөнiндегi
көмекшiсi                                            3360
Қаржы-жоспарлау бөлiмiнiң, оқу бөлiмiнiң,
ғылыми бөлiмнiң, адъюнктураның және
докторантураның бастығы                              3280
Бiрiншi факультеттiң бастығы                         3340
Екiншi, үшiншi, төртiншi факультеттердiң бастығы     3300
Кафедра бастығы                                      3240
Оқу дивизионының командирi                           3110
Оқытушы, ғылыми қызметкер, инспектор                 2800
Жеке құрам жөнiндегi инспекцияның бастығы            3180
Батальон командирi, қызметтiк иттер
питомнигiнiң бастығы                                 2740
Оқу заставасының бастығы, курстық офицер             2530
Взвод командирi                                      2060
Ескертпе:
Ғылыми дәрежесi және ғылыми атағы бар профессорлық-оқытушылық
құрамға, оқу және ғылыми бөлiмдердiң, адъюнктура мен докторантура
офицерлерiне лауазымдық жалақылар мына мөлшерде:
- доцент ғылыми атағы немесе ғылым кандидаты ғылыми дәрежесi
барларға - 110 теңгеге;
- доцент ғылыми атағы және ғылым кандидаты ғылыми дәрежесi
барларға - 240 теңгеге;
- профессор ғылыми атағы немесе ғылым докторы ғылыми
дәрежесi барларға - 360 теңгеге;
- профессор ғылыми атағы және ғылым докторы ғылыми дәрежесi
барларға - 490 теңгеге көбейтiледi.
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
8-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК-i Әскери институты
тыңдаушыларының лауазымдық жалақыларының
Мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                           ! Айлық лауазымдық жалақы
! (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Бiрiншi курс тыңдаушысы                              290
Екiншi курс тыңдаушысы                               850
Үшiншi, төртiншi курстардың тыңдаушысы              1000
"Кiшi лейтенант" әскери атағы бар төртiншi,
бесiншi курстардың тыңдаушысы                       1410
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
9-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК институты
офицерлiк құрамының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                            ! Айлық лауазымдық жалақы
! (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Институт бастығы                                   3900
Бастықтың бiрiншi орынбасары                       3750
Бастықтың орынбасары                               3690
Сап жөнiндегi бастықтың көмекшiсi                  3400
Бiрiншi, екiншi факультеттердiң бастығы            3340
Үшiншi факультеттiң, оқу бөлiмiнiң бастығы         3280
Кафедра, бөлiм, аспирантура бастығы                3210
Бөлiмшенiң, курстың, қызметтiң, хатшылықтың
бастығы                                            2880
Оқытушы, ғылыми қызметкер                          2810
Бөлiм офицерi                                      2400
Кабинеттiң, лабораторияның, клубтың,
гараждың бастығы                                   2280
Инженер, дәрiгер                                   2060
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 24 мамырдағы
N 733 қаулысына
10-кесте
Қазақстан Республикасының ҰҚК-i Институты
тыңдаушыларының
Лауазымдық жалақыларының мөлшерi
---------------------------------------------------------------------
Лауазым                         ! Айлық лауазымдық жалақы
! (теңгемен)
---------------------------------------------------------------------
Бiрiншi курс тыңдаушысы                              290
Екiншi курс тыңдаушысы                               850
Үшiншi, төртiншi курстардың тыңдаушысы               980
"Кiшi лейтенант" әскери атағы бар төртiншi,
бесiншi курстар тыңдаушысы                          1410
Қайта даярлау легiнiң тыңдаушысы                    1440
---------------------------------------------------------------------

О денежном содеpжании (заpаботной плате) личного состава Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 24 мая 1995 г. N 733. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 декабря 1996 г. N 1620 ~P961620.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:      1. Утвердить схему должностных окладов работников органов Комитета национальной безопасности Республики Казахстан согласно таблицам 1-10.       2. Ввести условия оплаты труда, предусмотренные настоящим постановлением, с 1 марта 1995 года.       3. Признать утратившим силу п.1 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 г. N 1343 "О денежном содержании (заработной плате) личного состава Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
Премьер-министр        Республики Казахстан                                           Таблица 1                               к постановлению Кабинета Министров                                     Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных окладов
руководящего и офицерского состава
центрального аппарата КНБ Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
!    Месячный
Д о л ж н о с т ь                   !должностной оклад
!   (в тенге)
----------------------------------------------------------------------
Председатель Комитета                               4600       Первый заместитель Председателя Комитета            4200       Заместитель Председателя Комитета                   4000       Начальник Главного управления                       3750       Начальник: управления, самостоятельной       службы; руководитель аппарата Председателя          3400       Начальник самостоятельного отдела                   3250       Начальник отдела, входящего в управление            2900       Начальник отделения                                 2630       Старший оперуполномоченный                          2300       Оперуполномоченный                                  2000
Таблица 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных окладов
офицерского состава управления
КНБ Республики Казахстан по областям
---------------------------------------------------------------------
!   Месячный
Д о л ж н о с т ь                          ! должностной
! оклад (в тенге)
----------------------------------------------------------------------
Начальник УКНБ                                      3800       Заместитель начальника УКНБ                         3600       Начальник службы                                    3000       Начальник отдела, горрайотдела                      2800       Начальник отдела, входящего в службу                2700       Начальник отделения, секретариата,       старший инспектор                                   2400       Старший оперуполномоченный, старший       следователь                                         2200       Оперуполномоченный, следователь                     2000
Таблица 3                               к постановлению Кабинета Министров                                     Республики Казахстан                                   от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных окладов                 прапорщиков, мичманов и военнослужащих            сверхсрочной службы органов КНБ Республики Казахстан ---------------------------------------------------------------------
Тарифный       !
разряд        !  Должностной оклад по тарифным разрядам (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
I                       850
II                      950
III                    1300
IV                     1400
V                      1450
VI                     1500
VII                    1600
VIII                   1750
IХ                     1900
Таблица 4                               к постановлению Кабинета Министров                                      Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных окладов
руководящих работников, специалистов
и служащих центрального аппарата КНБ
и УКНБ Республики Казахстан по областям
---------------------------------------------------------------------
!   Месячный должностной
Д о л ж н о с т ь             !      оклад (в тенге)
----------------------------
!      КНБ    !  УКНБ
---------------------------------------------------------------------
Экономический советник, консультант            2750      - Главный специалист (старший референт)          2650      - Ведущий специалист (референт)                  2400      1900 Специалист 1 категории                         1900      1500 Специалист 2 категории                         1750      1300 Специалист                                     1600      1250 Инженеры всех специальностей:                   1 категории                   1900      1500                   2 категории                   1750      1300 Инженеры всех специальностей                   1600      1250 Инспектор:       1 категории                   1250      1100                   2 категории                   1200      1060 Инспектор                                      1100       900 Техники всех специальностей:                   1 категории                   1250      1200                   2 категории                   1200      1100 Техники всех специальностей                    1100      1060 Заведующий: хранилищем, хозяйственным имуществом, складом, кладовщик                 1100       900 Механик, оператор                              1200      1100 Стенографистка 1 категории                     1250      1250 Стенографистка 2 категории, Секретарь-стенографистка, машинистка 1 категории                         1100      1100 Диспетчер                                       900      - Машинистка 2 категории, Секретарь-машинистка                            800      800 Делопроизводитель, архивариус                   650      650 Смотритель зданий                               800      -
Таблица 5                              к постановлению Кабинета Министров                                      Республики Казахстан                                   от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных окладов               офицерского состава органов военной              контрразведки КНБ Республики Казахстан ---------------------------------------------------------------------                                           !   Месячный должностной         Д о л ж н о с т ь                 !      оклад (в тенге) ---------------------------------------------------------------------       Начальник отдела (округа)                   3240       Начальник отдела (армии)                    3060       Начальник отдела (корпуса)                  2840       Начальник отдела (дивизии)                  2700       Начальник отдела (бригады, полка)           2400       Начальник отделения, секретариата           2400       Старший оперуполномоченный                  2200       Оперуполномоченный                          2000
Таблица 6
к постановлению Кабинета Министров
Кабинета Министров Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных окладов
военнослужащих и служащих
службы "А" КНБ Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
!  Месячный должностной
Д о л ж н о с т ь                !    оклад (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Начальник службы                                    4180       Заместитель начальника службы                       3930       Начальник отдела                                    3840       Заместитель начальника отдела                       3810       Начальник отделения, начальник       финансовой группы, старший инспектор,       ответственный дежурный                              3790       Старший оперуполномоченный,       оперативный дежурный                                3690       Старший эксперт, оперуполномоченный,       начальник гаража, оперативный водитель              3590       Комендант отдела, инструктор по вооружению,       механик-водитель                                    3440       Оперативный шофер, помощник       коменданта, начальник склада       арттехвооружения                                    2460       Помощник дежурного коменданта 1 категории           2060       Фельдшер, заведующий делопроизводством              2190       Главный специалист                                  2650       Ведущий специалист                                  2400       Кладовщик                                           1060       Уборщик территории, уборщик производственных       помещений                                            980       Уборщик служебных помещений                          880       Рабочий                                             1250
Таблица 7
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры основных должностных
окладов работников Военного
института КНБ Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
! Месячный должностной
Д о л ж н о с т ь            !   оклад (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Начальник Военного института                     3860
Первый заместитель начальника Военного
института                                        3650 Заместитель начальника Военного института        3590 Заместитель начальника Военного института по тылу, вооружению                              3530 Помощник начальника Военного института по кадрам                                        3360 Начальник финансово-планового отдела, учебного отдела, научного отдела, адъюнктуры и докторантуры                                   3280 Начальник первого факультета                     3340 Начальник второго, третьего, четвертого факультетов                                      3300 Начальник кафедры                                3240 Командир учебного дивизиона                      3110 Преподаватель, научный сотрудник, инспектор      2800 Начальник инспекций по личному составу           3180 Командир батальона, начальник питомника служебных собак                                  2740 Начальник учебной заставы, курсовой офицер       2530 Командир взвода                                  2060 Примечание       Профессорско-преподавательскому составу, офицерам учебного и научного отделов, адъюнктуры и докторантуры, имеющим ученую степень и ученое звание, должностной оклад увеличивается в следующих размерах:       имеющим учебное звание доцента или ученую степень кандидата наук - на 110 тенге;       имеющим ученое звание доцента и ученую степень кандидата наук - на 240 тенге;       имеющим ученое звание профессора или ученую степень доктора наук - на 360 тенге;       имеющим ученое звание профессора и ученую степень доктора наук - на 490 тенге.
Таблица 8
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных
окладов слушателей Военного
института КНБ Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
!    Месячный должностной
Д о л ж н о с т ь          !      оклад (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Слушатель первого курса                     290       Слушатель второго курса                     850       Слушатель третьего, четвертого курсов      1000       Слушатель четвертого, пятого курсов,       имеющий воинское звание "младший       лейтенант"                                 1410
Таблица 9
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных
окладов офицерского состава
института КНБ Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
!   Месячный должностной
Д о л ж н о с т ь           !     оклад (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Начальник института                         3900       Первый заместитель начальника               3750       Заместитель начальника                      3690       Помощник начальника по строевой       части                                       3400       Начальник первого, второго факультетов      3340       Начальник третьего факультета, учебного       отдела                                      3280       Начальник кафедры, отдела, аспирантуры      3210       Начальник отделения, курса, службы,       секретариата                                2880       Преподаватель, научный сотрудник            2810       Офицер отдела                               2400       Начальник кабинета, лаборатории, клуба,       гаража                                      2280       Инженер, врач                               2060
Таблица 10
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от "24" мая 1995 г. N 733
Размеры должностных
окладов слушателей Института
КНБ Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
!   Месячный должностной
Д о л ж н о с т ь       !      оклад (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Слушатель первого курса                     290       Слушатель второго курса                     850       Слушатель третьего, четвертого курсов       980 лушатель четвертого, пятого курсов,       имеющий воинское звание "младший       лейтенант"                                 1410       Слушатель потока переподготовки            1440