"Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржы жағынан сауықтыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 1005
"Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржы жағынан сауықтыру, кәсiпорынды басқарудың нарықтық нысандары мен әдiстерiн пайдалану, бюджет қаражатының ысырабын жою, шетел инвестицияларының тұрақтылығын қамтамасыз ету, өндiрiстi алдыңғы қатарлы әлемдiк технологиялар мен менеджмент деңгейiнде ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Кәсiпорынның қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерiн ұтымды ету мақсатында "Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн басқаруға беру туралы "Sресiаltу Metals Company" ұсынысы қабылдансын.
"Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамының басқармасы осы қаулы қабылданған кезден бастап "Specialty Metals "Company дiң" жазбаша келiсiмiнсiз өнiмдi экспортқа шығаруға қандай да болсын шарт жасауды тоқтатсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен келiсiм бойынша "Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акцияларының пакетiн басқару жөнiнде "Specialty Metals Company" мен шарт жасау тапсырылсын, онда мыналар көзделсiн:
тараптардың мiндеттемелерi мен кепiлдiктерi (осы қаулы қабылданғанға дейiн жасалған мәмiлелер бойынша реттеудi ескерiп);
"Specialty Metals Company" кәсiпорынның қызметiн қаржыландыруды қамтамасыз ету туралы мiндеттемесiн орындамаған жағдайда шартты бiржақты бұзу мүмкiндiгi;
басқару жөнiндегi шарттық қағидаларының орындалуы үшiн пәрмендi бақылауды қамтамасыз ету жүйесi;
басқа да қажеттi шарттар.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасына Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан осы шартқа қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Осы мәселе акционерлер жиналысында заңда белгiленген тәртiппен шешiлгенге дейiн "Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамының басшы қызметкерлерiмен жасалған контрактiлердiң күшi сақталсын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Өскемен титан-магний комбинаты" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн басқару жөнiндегi шарттық қағидаларының орындалуына бақылау жасайтын өкiлi болып тағайындалсын және оған осы қаулыны жүзеге асыру жөнiнде мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiру жүктелсiн.

О финансовом оздоровлении акционерного общества "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1005
В целях финансового оздоровления акционерного общества "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат", использования рыночных форм и методов управления предприятием, ликвидации потерь бюджетных средств, обеспечения стабильных инвестиций из-за рубежа и организации производства на уровне передовых мировых технологий и менеджмента Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение "Speciality Metals Company" о передаче в управление государственного пакета акций акционерного общества "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат" в целях оптимизации результатов финансово-хозяйственной деятельности предприятия.
Правлению акционерного общества "УКТМК" с момента принятия настоящего постановления прекратить заключение каких-либо договоров на экспорт продукции без письменного согласия "Specialty Metals Сомраnу".
2. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по согласованию с Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан заключить с "Specialty Metals Company" договор об управлении государственным пакетом акций акционерного общества "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат", предусмотрев в нем:
обязательства и гарантии сторон (с учетом урегулирования по сделкам, заключенным до принятия настоящего постановления);
возможность одностороннего расторжения договора в случае невыполнения "Specialty Metals Company" обязательства об обеспечении финансирования деятельности предприятия;
систему обеспечения действенного контроля за выполнением условий договора об управлении;
другие необходимые условия.
Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать указанный договор от имени Правительства Республики Казахстан.
3. Сохранить действие контрактов с руководящими работниками акционерного общества "УКТМК" до решения данного вопроса собранием акционеров в установленном законом порядке.
4. Назначить Министра промышленности и торговли Республики Казахстан представителем Правительства Республики Казахстан по контролю за исполнением условий договора об управлении государственным пакетом акций акционерного общества "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат" и возложить на него координацию деятельности государственных органов по реализации настоящего постановления.

5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi он күн мерзiмде үкiметтiң осы қаулыға қайшы келетiн шешiмдерiнiң күшiн жою туралы ұсыныстар әзiрлесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

5. Министерству юстиции Республики Казахстан в десятидневный срок подготовить предложения об отмене правительственных решений, противоречащих настоящему постановлению.
Премьер-министр
Республики Казахстан