Қазақстан Республикасы беретiн жеңiлдiктер кестесiн пайдаланатын елдердiң тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 20 шiлде N 1009. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.11.14. N 1389 қаулысымен.
Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келiсiмдi жүзеге асыру және үшiншi елдер жайында Кеден одағына қатысушы елдердiң бiрыңғай сауда режимiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы беретiн жеңiлдiктердiң уақытша кестесiн пайдаланатын дамушы елдерден әкелiнетiн тауарлар жайында Қазақстан Республикасының импортталатын тауарларға салынатын кедендiк баж салығының екi есе кемiтiлген базалық ставкалары қолданылатын болсын. (N 1 қосымша)
2. Қазақстан Республикасы беретiн жеңiлдiктердiң уақытша кестесiн пайдаланатын мешеу дамыған елдерден әкелiнетiн тауарлар жөнiнде импортталатын тауарларға салынатын кедендiк баж салығы қолданылмайтын болсын (N 2 қосымша).
3. Қазақстан Республикасының аумағына импортталған кезде жеңiлдiк жасалатын режим қолданылмайтын тауарлардың тiзiмi бекiтiлсiн (N 3 қосымша).
4. Қай елден шыққаны анықталмаған мемлекеттерден әкелiнетiн импортталатын тауарлар жөнiнде Қазақстан Республикасының кедендiк баж салығының екi есе көбейтiлген ставкалары қолданылсын.
5. Қазақстан Республикасы мен Тәуелсiз Мемлекеттер
Достастығы елдерi арасындағы еркiн сауда туралы екi жақты
келiсiмдерге сәйкес осы мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан
Республикасының аумағына әкелiнетiн импортталатын тауарлардан
кедендiк баж салығы алынбайды.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1009 қаулысына
N 1 Қосымша
Тауарларына импортталатын тауарлардан алынатын
кедендiк баж салығының екi есе кемiтiлген негiзгi
ставкалары қолданылатын дамушы елдердiң
Тiзбесi
1. Албания
2. Алжир
3. Ангола
4. Антилья
5. Антигуа және Барбуда
6. Аргентина
7. Аруба
8. Бағам аралдары
9. Барбадос
10. Бахрейн
11. Белиз
12. Бермуд аралдары
13. Боливия
14. Бразилия
15. Британия Виргин аралдары
16. Бруней
17. Венесуэла
18. Вьетнам
19. Гайана
20. Габон
21. Гана
22. Гамбия
23. Гватемала
24. Гондурас
25. Гонконг
26. Доминикан Республикасы
27. Зимбабве
28. Үндiстан
29. Индонезия
30. Иордания
31. Ирак
32. Иран
33. Кайман Аралдары
34. Камерун
35. Катар
36. Кения
37. Кипр
38. Қытай

Об утверждении перечня стран-пользователей схемой преференций Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1009. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 ноября 1996 г. N 1389 ~P961389
В целях реализации Соглашения о Таможенном союзе между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 20 января 1995 года и создания единого торгового режима стран-участниц Таможенного союза в отношении третьих стран Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. В отношении товаров, происходящих из развивающихся стран-пользователей временной схемой преференций Республики Казахстан, применять базовые ставки таможенных пошлин на импортируемые в Республику Казахстан товары, уменьшенные в два раза (приложение 1).
2. В отношении товаров, происходящих из наименее развитых стран-пользователей временной схемой преференций Республики Казахстан, при ввозе их в Республику Казахстан таможенные пошлины не применять (приложение 2).
3. Утвердить перечень товаров, на которые при импорте их на территорию Республики Казахстан преференциальный режим не распространяется (приложение 3).
4. В отношении импортируемых товаров, происходящих из государств, страна происхождения которых не установлена, применять ставки таможенных пошлин Республики Казахстан, увеличенные в два раза.
5. В соответствии с двусторонними соглашениями о свободной торговле, заключенными между Республикой Казахстан и странами Содружества Независимых Государств, импортируемые товары, происходящие из этих государств и ввозимые с их территории на территорию Республики Казахстан, таможенными пошлинами не облагаются.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1009
Перечень
развивающихся стран, к товарам которых применяются
базовые ставки таможенных пошлин на импортируемые
товары, уменьшенные в два раза
1. Албания
2. Алжир
3. Ангола
4. Антилья
5. Антигуа и Барбуда
6. Аргентина
7. Аруба
8. Багамские острова
9. Барбадос
10. Бахрейн
11. Белиз
12. Бермудские острова
13. Боливия
14. Бразилия
15. Британские Виргинские острова
16. Бруней
17. Венесуэла
18. Вьетнам
19. Гайана
20. Габон
21. Гана
22. Гамбия
23. Гватемала
24. Гондурас
25. Гонконг
26. Доминиканская Республика
27. Зимбабве
28. Индия
29. Индонезия
30. Иордания
31. Ирак
32. Иран
33. Каймановы острова
34. Камерун
35. Катар
36. Кения
37. Кипр
38. Китай
<*>
Сноска. Товары, происходящие из Тайваня при их ввозе в Республику
Казахстан, облагаются таможенными пошлинами по ставкам, применяемым
к товарам, происходящим из Китая.

39. КХДР
40. Колумбия
41. Конго
42. Корея Республикасы
43. Коста-Рика
44. Кот-д' Ивуар
45. Куба
46. Кувейт
47. Кука Аралдары
48. Ливан
49. Ливия
50. Маврикий
51. Гренада
52. Доминика
53. Малайзия
54. Мексика
55. Микронезия
56. Монголия
57. Монтсеррат
58. Намибия
59. Науру
60. Ниуэ
61. Нигерия
62. Нидерланд Антиль аралдары
63. Никарагуа
64. Бiрiккен Араб Эмираттары
65. Оман
66. Киелi Елена аралы
67. Терск және Кайнос аралдары
68. Пәкiстан
69. Панама
70. Папуа - Жаңа Гвинея
71. Парагвай
72. Перу
73. Сальвадор
74. Сауд Аравиясы
75. Свазиленд
76. Мальта
77. Марокко
78. Сейшель аралдары
79. Сенегал
80. Сент-Винсент және Гренадины
81. Сент-Китс және Невис
82. Сент-Люсия
83. Сингапур
84. Сирия
85. Словения
86. Суринам
87. Тайланд
88. Тынық мұхит аралдары
89. Токелау
90. Тонга
91. Тринидад және Тобаго
92. Тунис
93. Туркия
94. Уругвай
95. Фиджи
96. Филиппин
97. Чили
98. Шри-Ланка
99. Эквадор
100. Хорватия
101. Македония
102. Босния және Герцеговина
103. Египет
104. Ямайка
--------------------------------------
Тайваннан шығарылып Қазақстан Республикасына әкелiнетiн
тауарларға кедендiк баж салығы Қытайдан шығарылатын тауарларға
қолданылатын ставкалар бойынша салынады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1009 қаулысына
N 2 Қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезiнде
тауарларынан импортталатын тауарларға деген
кедендiк баж салығы алынбайтын мешеу дамыған
елдердiң
Тiзбесi
1. Ауғанстан
2. Бангладеш
3. Бенин
4. Букина Фасо
5. Бурунди
6. Ботсвана
7. Бутан
8. Вануату
9. Гаити
10. Гвинея
11. Гвинея-Бисау
12. Джибути
13. Заир
14. Замбия
15. Иемен
16. Кабо Верде
17. Камбоджа
18. Кирибати
19. Комор аралдары
20. Лаос
21. Лесото
22. Либерия
23. Мавритания
24. Мадагаскар
25. Малави
26. Мали
27. Мальдив Республикасы
28. Мозамбик
29. Мьянма
30. Непал
31. Нигер
32. Руанда
33. Самоа
34. Сан-Томе және Принсипи
35. Соломон аралдары
36. Сомали
37. Судан
38. Сьерра-Леоне
39. Танзания
40. Того
41. Тувалу
42. Уганда
43. Орталық Африка Республикасы
44. Чад
45. Экваториалдық Гвинея
46. Эфиопия
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 1009 қаулысына N 3 қосымша
Қазақстан Республикасының жеңiлдiк берiлген
режим қолданылмай импортталатын тауарлардың
Тiзiмi
-------------------------------------------------------------------
Сыртқы экономи.-  |     Тауарлардың атауы
калық қызмет тауар|
номенклатурасының |
коды              |
-------------------------------------------------------------------
330300          | Әтiр және хош иiстi су.
3304            | Косметикалық және макияж жасау үшiн қажет
|препараттар мен терiге күтiм жасауға арналған
|заттар (дәрi-дәрмектерiнен басқалары), оның
|iшiнде күннен және тотығудан қорғайтын заттар,
|қол мен аяқтың тырнақтары күтуге арналған
|препараттар
3305            | Шашты күтуге арналған заттар
3306            | Ауыз қуысы мен тiс гигиенасына арналған заттар,
|оның iшiнде жасанды тiстердi бекiтетiн ұнтақтар
|мен пасталар.
3307            | Қырынуға дейiн, қырыну кезiнде және одан кейiн
|пайдаланылатын заттар, жеке-жеке қолданылатын
|дезодоранттар, ваннаға арналған қоспалар,
|денедегi түктi түсiретiн заттар және де басқа
|жерде аталмаған парфюмерия, косметика мен
|жуынатын заттардан басқалары, үй-жайға арналған
|хош иiстi немесе хош иiстi емес, залалсыздандыру
|қасиетi бар немесе ондай қасиетi жоқ
|дезодоранттар
711620          | Табиғи, жасанды немесе бастапқы қалпына
|келтiрiлген асыл немесе жартылай асыл тастардан
|жасалған бұйымдар
7117            | Әшекей заттар
851710000       | Электр телефон аппараттары
8519            | Электр-ойнатқыш құрылғылар, күйтабақ
|ойнатқыштар, кассеттi декалар және дыбыс жазатын
|құрылғысы жоқ басқа да дыбыс шығарушы аппаратура
8520            | Магнитофондар мен дыбыс шығарушы құрылғылары
|бар және ондай құрылғылары жоқ басқа да дыбыс
|жазушы аппаратура
8521            | Бейнетюнермен қосарланған немесе қосарланбаған
|бейне жазу не бейне көрсету аппаратурасы
8525            | Құрамында қабылдау, дыбыс жазу немесе шығару
|аппаратуралары бар не ондай аппаратуралары жоқ
|радиотелефон мен радиотелеграф байланысына,
|радиохабарға немесе телевизияға арналған тарату
|аппаратурасы
8527            | Бiр корпуста дыбыс жазу немесе дыбыс шығару
|аппаратурасымен не сағатпен қосарланған немесе
|олармен қосарланбаған радиотелефон мен
|радиотелеграф байланысына немесе радиохабарға
|арналған қабылдау аппаратурасы
8528            | Радиоқабылдағыш немесе бейне мен дыбысы жазу не
|көрсету аппаратурасымен қосарланған немесе
|олармен қосарланбаған теледидар қабылдағыштары
|(оның iшiнде бейнемониторлар мен бейнепроекторлар)

39. КНДР
40. Колумбия
41. Конго
42. Республика Корея
43. Коста-Рика
44. Кот-д 5, 0Ивуар
45. Куба
46. Кувейт
47. Кука острова
48. Ливан
49. Ливия
50. Маврикий
51. Гренада
52. Доминика
53. Малайзия
54. Мексика
55. Микронезия
56. Монголия
57. Монтсеррат
58. Намибия
59. Науру
60. Ниуэ
61. Нигерия
62. Нидерландские Антильские острова
63. Никарагуа
64. Объединенные Арабские Эмираты
65. Остров Св. Елены
67. О-ва Терск и Кайнос
68. Пакистан
69. Панама
70. Папуа-Новая Гвинея
71. Парагвай
72. Перу
73. Сальвадор
74. Саудовская Аравия
75. Свазиленд
76. Мальта
77. Марокко
78. Сейшельские острова
79. Сенегал
80. Сент-Винсент и Гренадины
81. Сент-Китс и Невис
82. Сент-Люсия
83. Сингапур
84. Сирия
85. Словения
86. Суринам
87. Таиланд
88. Тихоокеанские о-ва
89. Токелау
90. Тонга
91. Тринидад и Тобаго
92. Тунис
93. Турция
94. Уругвай
95. Фиджи
96. Филиппины
97. Чили
98. Шри-Ланка
99. Эквадор
100. Хорватия
101. Македония
102. Босния и Герцеговина
103. Египет
104. Ямайка
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1009
Перечень
наименее развитых стран, товары которых
не облагаются таможенными пошлинами при
ввозе их на территорию Республики Казахстан
1. Афганистан
2. Бангладеш
3. Бенин
4. Буркина Фасо
5. Бурунди
6. Ботсвана
7. Бутан
8. Вануату
9. Гаити
10. Гвинея
11. Гвинея-Бисау
12. Джибути
13. Заир
14. Замбия
15. Йемен
16. Кабо Верде
17. Камбоджа
18. Кирибати
19. Коморские острова
20. Лаос
21. Лесото
22. Либерия
23. Мавритания
24. Мадагаскар
25. Малави
26. Мали
27. Мальдивы
28. Мозамбик
29. Мьянма
30. Непал
31. Нигер
32. Руанда
33. Самоа
34. Сан-Томе и Принсипи
35. Соломоновы острова
36. Сомали
37. Судан
38. Сьерра-Леоне
39. Танзания
40. Того
41. Тувалу
42. Уганда
43. Центрально-Африканская Республика
44. Чад
45. Экваториальная Гвинея
46. Эфиопия
Приложение 3
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1009
Список
импортируемых товаров, на которые не
распространяется преференциальный
режим Республики Казахстан
----------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !              Наименование товара
----------------------------------------------------------------------
1      !                         2
----------------------------------------------------------------------
330300       Духи и туалетная вода
3304         Косметические средства или средства для макияжа и
средства для ухода за кожей (кроме лекарственных),
включая солнцезащитные и для загара; препараты для
маникюра и педикюра
3305         Средства для волос
3306         Средства для гигиены полости рта и зубов, включая
фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов
3307         Средства, используемые до, во время и после бритья,
дезодоранты индивидуального назначения, составы для
ванн, средства для удаления волос и прочие парфюмерные,
косметические и туалетные средства, в другом месте
не поименованные; дезодоранты для помещений
ароматизированные или не ароматизированные, обладающие
или не обладающие дезинфицирующими свойствами
711620       Изделия из природных, искусственных или
реконструированных драгоценных или полудрагоценных
камней
7117         Бижутерия
851710000    Аппараты телефонные эелектрические
8519         Устройства эелектропроигрывающие, проигрыватели
граммпластинок, деки кассетные и другая
звуковоспроизводящая аппаратура, не имеющая
звукозаписывающих устройств
8520         Магнитофоны и другая звукозаписывающая аппаратура,
включающая и не включающая звуковоспроизводящие
устройства
8521         Видеозаписывающая или видеовоспроизводящая аппаратура,
совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
8525         Аппаратура, передающая для радиотелефонной,
радиотелеграфной связи, радиовещания или телевидения,
включающая или не включающая в себя приемную,
звукозаписывающую или воспроизводящую аппаратуру
8527         Аппаратура приемная для радиотелефонной,
радиотелеграфной связи или радиовещания, совмещенная
или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей
или воспроизводящей аппаратурой или часами
8528         Приемники телевизионные (включая видеомониторы
и видеопроекторы), совмещенные и несовмещенные с
радиоприемником или аппаратурой, записывающей или
воспроизводящей звук или изображение