Қайта жаңарту және даму халықаралық банкiнiң қала көлiгiне берiлген займын пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қ А У Л Ы С Ы 1995 жылғы 2 тамыз N 1062
Қазақстан Республикасына берiлген Қайта жаңарту және даму халықаралық банкiнiң қала көлiгiне берiлген займның қаражатын тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. АҚШ долларынан 40 миллион /қырық/ сомадағы займ қаржысының қосымшаға сәйкес бөлiнуi бекiтiлсiн.
2. Займ қаражатының түсуi және пайдалануы республикалық бюджет арқылы жүзеге асырылады деп белгiленсiн. Бөлiнген қаражаттың мақсатты және тиiмдi пайдаланылуы, сондай-ақ олардың уақтылы өтелуi үшiн Қарағанды, Оңтүстiк Қазақстан облыстары мен Алматы қаласы әкiмдерiне жауапкершiлiк жүктеледi, олардың мұқтаждықтарына осы займның шегiнде валюта қаржысы бөлiнген.
3. Қарағанды, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының және Алматы қаласының әкiмдерi Қарағанды облыстық жолаушы көлiгi басқармасы, Оңтүстiк Қазақстан жолаушы автокөлiгi өндiрiстiк бiрлестiгi, Алматы қалалық жолаушы автокөлiгi өндiрiстiк бiрлестiгi және Алматы трамвай-троллейбус басқармасымен бiрлесiп берiлген займ қаражатын республикалық бюджетке қайтару жөнiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен он күн iшiнде кепiлдiк келiсiмдер жасасын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi осы займды өтеу кестесiне сәйкес 1995 жылдан бастап жылдық бюджеттердiң жобаларында проценттердi төлеуге, ал 2000 жылдан проценттердi, негiзгi борышты өтеуге, тәуелсiз халықаралық аудиторлық фирманың займ қаржысының пайдаланылуын тексеру жөнiнде қызметiне төленетiн қажеттi қаржы қарастырсын.
5. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi:
Қарағанды, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының және Алматы қаласының әкiмдерiнен тауарлар мен қызметтердi сатып алу жөнiнде контрактылар жасауға сенiмхат алсын;
займды жүзеге асыруға қатысушы Қарағанды, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының және Алматы қаласының әкiмдерiмен, сондай-ақ Қарағанды облыстық жолаушы көлiгi басқармасы, Оңтүстiк Қазақстан жолаушы көлiгi өндiрiстiк бiрлестiгi және Алматы трамвай-троллейбус басқармасымен бiрлесiп займ қаржысына алынған тауарлар мен қызметтерге есеп жүргiзiп, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шетелдiк капиталды пайдалану жөнiнде комитетке және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне тоқсан сайын есеп берсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен. P961031_

Об использовании займа Международного Банка Реконструкции и Развития для городского транспорта Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 августа 1995 г. N 1062
В целях эффективного использования средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития, предоставленного для городского транспорта Республике Казахстан, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить распределение средств займа в сумме 40 (сорок) миллионов долларов США согласно приложению.
2. Установить, что поступление и использование средств займа осуществляется через республиканский бюджет. Ответственность за целевое и эффективное использование выделяемых средств, а также своевременное их погашение возлагается на глав Карагандинской, Южно-Казахстанской областных и Алматинской городской администраций, на нужды которых выделены валютные ассигнования в пределах данного займа.
3. Главам Карагандинской, Южно-Казахстанской областных и Алматинской городской администраций совместно с Карагандинским областным управлением пассажирского транспорта, Южно-Казахстанским производственным объединением пассажирского автотранспорта, Алматинским городским производственным объединением пассажирского автотранспорта и Алматинским трамвайно-троллейбусным управлением в десятидневный срок заключить гарантийные соглашения с Министерством финансов Республики Казахстан по возврату средств предоставленного займа в республиканский бюджет.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с графиком погашения данного займа начиная с 1995 года в проектах ежегодных бюджетов предусматривать необходимые ассигнования на уплату процентов, а с 2000 года - на погашение процентов, основного долга и оплаты услуг независимой международной аудиторской фирмы по проверке использования средств займа.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
получить доверенности на заключение контрактов по закупке товаров и услуг от глав Карагандинской, Южно-Казахстанской областных и Алматинской городской администраций;
совместно с главами Карагандинской, Южно-Казахстанской областных и Алматинской городской администраций, а также Карагандинским областным управлением пассажирского транспорта, Южно-Казахстанским производственным объединением пассажирского транспорта, Алматинским городским производственным объединением пассажирского автотранспорта и Алматинским трамвайно-троллейбусным управлением, участвующим в реализации займа, вести учет полученных на средства займа товаров и услуг и ежеквартально представлять отчеты в Комитет по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан и Министерство финансов Республики Казахстан. <*>
Сноска. В абзаце третьем заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .

6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет: <*>
Халықаралық Қайта жаңарту және Даму банкiнiң ережелерiне сәйкес займды жүзеге асыруды жалпы үйлестiрудi iске асырсын және тауарлар мен қызметтердi сатып алуды жүргiзуге бақылау жасасын;
займ қаржысының пайдаланылуына есеп жүргiзу және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне тоқсан сайын сыртқы борышты жиынтық есепке алу үшiн алдын ала белгiленген импорт бойынша есеп берсiн.
Халықаралық Қайта жаңарту және Даму банкiне займ қаржысының пайдалануы туралы банктiң шарттарына сәйкес есеп берсiн.
ЕСКЕРТУ. 6-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен. P961031_
7. Қазақстанның мемлекеттiк Даму банкi займ бойынша төлемдердi жүзеге асырып, займ қаржысының пайдаланылғаны туралы банк жазбаларының көшiрмелерiне апта сайын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне берiп тұрады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 2 тамыздағы N 1062 қаулысына қосымша
Халықаралық қайта жаңарту және даму банкiнiң
қала көлiгiне арналған займ қаражатын бөлу
_________________________________________________________________
Жауапты ұйымдар     |       Мақсаты         | Бағасы /млн.АҚШ
|                       |   долларымен
________________________|_______________________|________________
Алматы қаласының әкiмi   автобустар                 19,50
автобустардың босалқы
бөлшектерi                  2,40
троллейбустардың
босалқы бөлшектерi          1,60
кадрлар даярлау, кон.
сультациялық қызмет.
тер жабдықтар               0,94
______________________________________
Жиынтығы      24,44
Қарағанды облысының     автобустар                  5,85
әкiмi
автобустар мен трол.        2,20
лейбустардың босалқы
бөлшектерi
кадрлар даярлау, кон.
сультациялық қызметтер
жабдықтар                   0,79
_______________________________________
Жиынтығы       8,84
Оңтүстiк Қазақстан      автобустар                  3,85
облысының әкiмi
автобустар мен тролей.
бустардың босалқы
бөлшектерi                  2,10
кадрлар даярлау,консу.
льтациялық қызметтер,
жабдықтар                   0,77
_______________________________________
Жиынтығы       6,72
_____________
Барлығы       40,00

6. Комитету по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан:
осуществлять общую координацию реализации займа и контроль за проведением закупок товаров и услуг в соответствии с правилами Международного Банка Реконструкции и Развития;
вести учет использования средств займа и ежеквартально представлять в Министерство финансов Республики Казахстан отчет по предопределенному импорту для сводного учета внешнего долга;
представлять в Международный Банк Реконструкции и Развития отчет об использовании средств займа в соответствии с условиями банка. <*>
Сноска. В абзаце первом заменены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
7. Государственному банку развития Казахстана осуществлять выплаты по займу и еженедельно представлять в Министерство финансов Республики Казахстан копии банковских выписок об использовании средств займа.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 августа 1995 г. N 1062
Распределение средств займа Международного
Банка Реконструкции и Развития для городского
транспорта Республики Казахстан
----------------------------------------------------------------------
Ответственные  !            Цели                    !   Стоимость
организации   !                                    !(млн. долл. США)
----------------------------------------------------------------------
Министерство транспорта и коммуникаций
Глава Алматинской Автобусы                                19,50
городской адми-
нистрации         Запасные части для автобусов             2,40
Запасные части для троллейбусов          1,60
Подготовка кадров, консультационные      0,94
услуги, оборудование
Итого                                   24,44
Глава Карагандин- Автобусы                                 5,85
ской областной
администрации     Запасные части для автобусов и           2,20
троллейбусов
Подготовка кадров, консультационные      0,79
услуги, оборудование
Итого                                    8,84
Глава Южно-Казах- Автобусы                                 3,85
станской областной
администрации     Запасные части для автобусов и           2,10
троллейбусов
Подготовка кадров, консультационные      0,77
услуги, оборудование
Итого                                    6,72
Всего                                   40,00