"Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 8 тамыз N 1101. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.28. N 826 қаулысымен.
Мемлекеттiк банктер мен мемлекет қатысқан банктердегi меншiктi басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкi құрылсын.
2. "Әлем банк Қазақстан" акционерлiк банкi мен " Қазақстан Республикасының Халық банкi" акционерлiк банкiнiң мемлекет меншiгiндегi акциялар пакеттерi "Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкiнiң басқаруына берiлсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне "Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкiнiң президентiмен-бiрiншi басшысымен республика Үкiметiнiң атынан тиiсiнше басқару контрактын жасауға өкiлдiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкiнiң құрылтайшылық құжаттарының пакетiн бiр апта мерзiмде әзiрлеп, оны белгiленген тәртiппен тiркесiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкiн орналастыру мәселенi шешсiн.
5. "Қазақстанның бiрiккен банкi" мемлекеттiк банкiн құруда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне көмек көрсетуiне ұсыныс жасалсын.
6. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Үкiметтiң нормативтiк актiлерiн бiр ай мерзiмде осы қаулыға сәйкес келтiру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об учреждении государственного банка "Объединенный банк Казахстана"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 августа 1995 г. N 1101. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 826 ~P960826.
В целях повышения эффективности управления собственностью в государственных банках и банках с участием государства Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Учредить государственный банк "Объединенный банк Казахстана".
2. Передать принадлежащие государству пакеты акций акционерного банка "Алем банк Казахстан" и акционерного банка "Народный банк Республики Казахстан" в управление государственному банку "Объединенный банк Казахстана".
Уполномочить Министерство финансов Республики Казахстан заключить от имени Правительства республики с первым руководителем - президентом государственного банка "Объединенный банк Казахстана" соответствующий контракт на управление.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Министерству финансов Республики Казахстан в недельный срок подготовить пакет учредительных документов государственного банка "Объединенный банк Казахстана" и зарегистрировать его в установленном порядке.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом решить вопрос о размещении государственного банка "Объединенный банк Казахстана".
5. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан оказать Министерству финансов Республики Казахстан содействие в создании государственного банка "Объединенный банк Казахстана".
6. Министерству юстиции Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок внести предложения по приведению нормативных актов Правительства в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-министр
Республики Казахстан