Қазақстан Республикасының Қызыл Кiтабына енгiзiлген жануарлар түрлерi мен түр тармақтарының тiзбесiн, Қазақстан Республикасында аулауға рұқсат етiлген жабайы аңдар түрлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасында Лицензия бойынша аулауға рұқсат етiлетiн жабайы аңдар тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1995 жылғы 21 тамыз N 1152. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.04.10. N 408 қаулысымен
"Жануарлар дүниесiн қорғау, ұдайы өсiру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң 1993 жылғы 21 қазандағы N 2463 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзiлген
жануарлар түрлерi мен түр тармақтарының Тiзбесi;
Қазақстан Республикасында аулауға рұқсат етiлетiн жабайы
аңдар түрлерiнiң Тiзбесi;
Қазақстан Республикасында лицензия бойынша аулауға рұқсат
етiлетiн жабайы аңдар Тiзбесi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 тамыздағы
N 1152 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзiлген
жануарлардың түрлерi мен түр тармақтарының
ТIЗБЕСI
Сүт қоректiлер
Көптiстi жертесер                 Европа қара күзенi
Жұпар тышқан                      Шұбар күзен
Бобринский жарқанаты              Итаю
Ақбауыр жарқанат                  Орта Азия құндызы
Жиырерiн көнқұлақ жарқанат        Қабылан
Азия жалпаққұлақты жарқанаты      Шағыл мысығы
Иконников жарқанаты               Сабыншы
Көк суыр                          Қарақал
Үндi жайрасы                      Орта Азия сiлеусiнi
Жалман                            Тұран жолбарысы
Бес башайлы ергежейлi қосаяқ      Барыс
Гептнер ергежейлi қосаяғы         Қазақстан құланы
Бостүстi ергежейлi қосаяқ         Түркiмен құланы
Үш башайлы ергежейлi қосаяқ       Тоғай ақмаралы
Алып соқыр тышқан                 Қарақұйрық
Роборовский аламаншасы            Алтай арқары
Сары тоқалтiс                     Түркiмен арқары
Қызыл қасқыр                      Қызылқұм арқары
Тянь-Шань қоңыр аюы               Қазақстан тау арқары
Орман сусары                      Тянь-Шань арқары
Азия тау сусары
Құстар
Қызғылт бiрқазан                  Қара ләйлек
Бұйра бiрқазан                    Кәдiмгi қоқиқаз
Сары құтан                        Саңқұлдақ аққу
Кiшi аққұтан                      Кiшi аққу
Қалбағай, жалбағай, тәуекел       Қытай қазы, қутұмсық
Қарабайша, қарабай                Қызылжемсаулы қарашақаз
Дегелек, ақ ләйлек                Мәрмәр шүрегей
Қара тұрпан                       Үбақ
Дөңтұмсық тұрпан                  Қоңыр кептер
Алакөз сүңгуiр                    Балықшы
Ақбас үйрек                       Жыланжегiш қыран
Алтай ұлары                       Бақалтақ қыран
Ақ тырна                          Дала қыраны
Ақбас тырна                       Қарақұс
Тырна                             Бүркiт
Көнмаңдай                         Кезқұйрықты субүркiт
Дуадақ                            Аққұйрықты субүркiт, күшiген
Безгелдек                         Балтажұтар, сақалта
Жорға дуадақ                      Жұртшы
Сырғақ                            Құмай
Орақтұмсық                        Ақ сұңқар
Жұқатұмсық жылқышы                Ителгi
Құртамыш шалшықшы                 Бидайық
Тарбан шырғалақ                   Лашын
Рөлiктi шағала                    Үкi
Қарабас егiз шағала               Жорғаторғай
Қарабауыр бұлдырақ                Көкқұс
Ақбауыр бұлдырақ                  Үлкен құралай
Баурымен жорғалаушылар
Жұмырбас шұбар кесiртке          Шұбар кесiртке
Зайсан жұмырбас кесiртке         Жолақ қарашұбар жылан
Касал, келес                     Қызыл жолақ қарашұбар жылан
Сары жылан                       Сарыбауыр қарашұбар жылан
Үлкен көз кесiртке               Төрт жолақты қарашұбар жылан
Қосмекендiлер
Жетiсу аяқтыбалығы                Қызыл аяқбақа
Орта Азия құрбақасы
Балықтар
Минога                            Ақ балық
Сырдария тасбекiресi              Күтiм
Пiлмай
Арал және iлелiк популяциясы
Шортан тәрiздi ақмарқа
Волга майшабағы                   Қаяз, теңге-балық
Каспий албырты                    Көкбас, осман
Арал албырты                      Шу сүйрiкқанаты
Таймень                           Балқаш алабұғасы
Балқаш iлелiк популяциясы
Ескерту. Бұл тiзбеге өзгерiстер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
1996.01.16. N 60 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 тамыздағы
N 1152 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасында аулауға рұқсат етiлген
жабайы аңдар түрлерiнiң
Т I З Б Е С I
Сүт қоректiлер
Сiбiр немесе Алтай көртышқаны     Сiбiр елiгi
Жанат тәрiздi ит                  Бұлан
Шиебөрi                           Ақбөкен
Қасқыр                            Сiбiр тау ешкiсi
Қарсақ                            Кәдiмгi тиiн
Түлкi                             Тараққұйрық саршұнақ
Қоңыр аю                          Азия борша тышқаны
Жанат                             Ұзынқұйрықты саршұнақ
Бұлғын                            Зорман
Құну                              Балпақ
Сарғыш күзен                      Қызылмұртты саршұнақ
Ақ қалақ                          Тянь-Шань саршұнағы
Ақкiс                             Кiшi саршұнақ
Сасық күзен                       Дала сауыры
Далалық немесе сасық күзен        Сұр суыр
Америка су күзенi                 Ұзынқұйрықты саршұнақ
Борсық                            Кәдiмгi аламан
Құндыз                            Ондатр
Шұбар немесе дала мысығы          Су тоқалтiсi
Сiлеусiн                          Алтай бұраубасы
Жабайы шошқа                      Құм қояны
Құдыр                             Ор қоян
Марал                             Ақ қоян
Өзен құндызы
Каспий итбалығы
Ескерту. Бұл тiзбе толықтырылды - ҚРМК-нiң 1996.01.16
N 60 қаулысымен.
Құстар
Қызыл жемсаулы мамықаз    Үлкен сұқсыр
Қара жемсаулы мамыққаз    Үлкен су құзғыны
Кiшкене сұқсыр            Үлкен әупiлдек, үлкен көлбақа
Қарамойын сұқсыр          Бақылдақ құтан
Қызылмойын сұқсыр         Үлкен ақ құтан
Сұржақ сұқсыр             Көк құтан
Қызғылт құтан             Қасқалдақ
Қарашақаз                 Маусымқұс
Сұр қаз                   Қошқыл қанат татрең
Ақ маңдайлы қаз           Алтын жон татрең
Шиқылдақ қаз              Шүрiлдек
Қырман қазы               Шаушүрiлдек
Отүйрек                   Моңғол шүрiлдегi
Сарыала қаз               Каспилiк немесе сарысағақ шүрiлдек
Барылдауық үйрек          Шығыс шүрiлдегi
Ысылдақ шүрегей           Теңiз шүрiлдегi
Қырылдақ шүрегей          Алқалы татрең
Боз үйрек                 Қызғыш
Сарыайдар үйрек           Тасжарған
Қылқұйрық үйрек           Қарала балықшы
Даурықпа шүрегей          Бұлыңғыр
Жалпақ тұмсықты сүңгуiр   Фифи
Қызыл тұмсықты сүңгуiр    Үлкен балықшы
Көк сүңгуiр               Шөпiлдек
Тәкiлдек балықшы
Айдарлы сүңгуiр           Бұлақшы
Айдарсыз сүңгуiр          Мамырқұс
Ұшқыр үйрек               Қайқы тұмсық балықшы
Сусылдақ                  Ақжағал қалтқы
Тарақты гага              Ақтамақ қалтқы
Қара тұрпан               Күжiркей
Кiшi бейнеарық            Құмғақша
Үлкен бейнеарық           Құмдауық
Ақ шiл                    Ұзын саусақ құмдауық
Тундра шiлi               Ақ құйрық құмдауық
Құр                       Қызыл бауыр құмдауық
Меңiреу құр               Қаратөс құмдауық
Шұбар құр                 Үшкiр құйрықты құмдауық
Гималай ұлары             Құмқұс
Кекiлiк                   Тұнбашы
Шөл шiлi                  Шаушалшық
Сұр шiл                   Тауқұдiрет
Сақалды шiл               Орман маңқысы
Бөдене                    Азия тауқұдыретi
Қырғауыл                  Тау маңқысы
Су тартар                 Маңқы
Тартар                    Жылқышы
Кiшi тартар               Үлкен шалшықшы
Титтей тартар             Қасқа шалшықшы
Шәукiлдек                 Үлкен шырғалақ
Қызыл қасқа сутартар      Кiшi шырғалақ
Шабындық қарақасы         Құз кептерi
Дала қарақасы             Сақиналы түркептер
Дыркептер                 Кәдiмгi түркептер
Дүз кептер                Үлкен түркептер
Көк кептер                Кiшi түркептер
Үлкен бейнеарық
Торғай
Алаторғай
Сарыжағал қараторғай
Ескерту. Бұл тiзбе толықтырылды - ҚРМК-нiң 1996.01.16
N 60 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 21 тамыздағы
N 1152 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасында лицензия бойынша
аулауға рұқсат етiлетiн жабайы аңдардың
Т I З Б Е С I
Сүт қоректiлер
Бұлан                      Жабайы шошқа
Марал                      Бұлғын
Асканийск бұғысы           Ондатр
Елiк                       Суыр (көк суырдан басқасы)
Ақбөкен                    Құндыз (Орта Азиялығынан басқасы)
Сiбiр тау ешкiсi           Аю (Тянь-Шандығынан басқасы)
Өзен құндызы
Ескерту. Бұл тiзбе толықтырылды - ҚРМК-нiң 1996.01.16.
N 60 қаулысымен.
P960060_
Құстар
Саңырау құр                Қырғауыл

Об утверждении Перечня видов и подвидов животных, занесенных в Красную книгу Республики Казахстан, Перечня видов охотничьих животных, разрешенных к добыче в Республике Казахстан, Перечня охотничьих животных, добыча которых разрешается по лицензиям в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 г. N 1152. (Утратило силу - - постановлением Правительства РК от 10 апреля 2002 г. N 408 ~P020408 )
В соответствии с постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 21 октября 1993 г. N 2463 "О порядке введения в действие Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемые:
Перечень видов и подвидов животных, занесенных в Красную книгу
Республики Казахстан;
Перечень видов охотничьих животных, разрешенных к добыче в
Республике Казахстан;
Перечень охотничьих животных, добыча которых разрешается по
лицензиям в Республике Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 21 августа 1995 г. N 1152
Перечень
видов и подвидов животных, занесенных
в Красную книгу Республики Казахстан
Сноска. Внесены изменения постановлением Правительства РК
от 16 января 1996 г. N 60.
Млекопитающие
Белозубка малютка                  Европейская норка
Выхухоль                           Перевязка
Кожанок Бобринского                Медоед
Белобрюхий стрелоух                Среднеазиатская речная выдра
Широкоухий складчатогуб            Гепард
Азиатская широкоушка               Барханный кот
Ночница Иконникова                 Манул
Сурок Мензбира                     Каракал
Индийский дикобраз                 Центральноазиатская или
Селевиния                          туркестанская рысь
Пятипалый карликовый тушканчик     Туранский тигр
Карликовый тушканчик Гептнера      Снежный барс
Бледный карликовый тушканчик       Казахстанский кулан
Жирнохвостый карликовый            Туркменский кулан
тушканчик                          Тугайный благородный олень
Гигантский слепыш                  Джейран
Хомячок Роборовского               Алтайский горный баран
Желтая пеструшка                   Туркменский горный баран
Красный волк                       Кызылкумский горный баран
Тянь-шаньский бурый медведь        Казахстанский горный баран
Лесная куница                      Тянь-шаньский горный баран
Каменная куница                    Каратауский горный баран
Птицы
Розовый пеликан                    Фламинго
Кудрявый пеликан                   Лебедь-кликун
Желтая цапля                       Малый лебедь
Малая белая цапля                  Гусь-сухонос
Колпица                            Краснозобая казарка
Каравайка                          Мраморный чирок
Туркестанский белый аист           Черный турпан
Черный аист                        Горбоносый турпан
Белоглазая чернеть                 Бурый голубь
Савка                              Скопа
Алтайский улар                     Змееяд
Стерх                              Орел-карлик
Журавль-красавка                   Степной орел
Серый журавль                      Могильник
Султанка                           Беркут
Дрофа                              Орлан-долгохвост
Стрепет                            Орлан-белохвост
Джек                               Бородач
Кречетка                           Стервятник
Серпоклюв                          Кумай
Тонкоклювый кроншнеп               Кречет
Кроншнеп-малютка                   Балобан
Азиатский бекасовидный веретенник  Шахин
Реликтовая чайка                   Сапсан
Черноголовый хохотун               Филин
Чернобрюхий рябок                  Илийская саксаульная сойка
Белобрюхий рябок                   Синяя птица
Саджа                              Большая чечевица
Пресмыкающиеся
Пестрая круглоголовка              Центральноазиатская ящурка
Зайсанская круглоголовка           Полосатый полоз
Серый варан                        Краснополосый полоз
Желтопузик                         Желтобрюхий полоз
Глазчатая ящурка                   Четырехполосый полоз
Земноводные
Семиреченский лягушкозуб           Сибирская лягушка
Данатинская жаба
Круглоротые, рыбы
Каспийская минога                  Белорыбица
Сырдарьинский лжелопатонос         Кутум
Шип (аральская и илийская
популяции)
Щуковидный жерех, лысач
Волжская многотычинковая сельдь    Аральский усач
Каспийский лосось                  Туркестанский усач
Аральский лосось                   Илийская маринка
Таймень                            Чуйская остролучка
Нельма                             Балхашский окунь
(балхаш-илийская популяция)
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 21 августа 1995 г. N 1152
ПЕРЕЧЕНЬ
видов охотничьих животных, разрешенных
к добыче в Республике Казахстан
[
16_02_00
]
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 16 января 1996 г. N 60.
Млекопитающие
Сибирский, или алтайский, крот     Лось
Енотовидная собака                 Сайгак
Шакал                              Сибирский горный козел
Волк                               Обыкновенная белка
Корсак                             Тонкопалый суслик
Лисица                             Азиатский бурундук
Бурый медведь                      Длиннохвостый суслик
Енот-полоскун                      Желтый суслик
Соболь                             Рыжеватый суслик
Росомаха                           Краснощекий суслик
Солонгой                           Тянь-шаньский суслик
Ласка                              Малый суслик
Горностай                          Байбак, или степной сурок
Колонок                            Серый, или
Степной хорек                      алтайско-тянь-шаньский,
Американская норка                 сурок
Барсук                             Длиннохвостый, или красный
Выдра                              сурок
Пятнистая, или степная, кошка      Обыкновенный хомяк
Рысь                               Ондатра, или мускусная крыса
Кабан                              Водяная полевка, или водяная
Кабарга                            крыса
Благородный олень                  Алтайский цокор
Сибирская косуля                   Заяц-толай, или песчаник
Речной бобр
Заяц русак
Каспийский тюлень
Заяц-беляк
Птицы
Краснозобая гагара                 Большой баклан
Чернозобая гагара                  Большая выпь
Малая поганка                      Кваква
Черношейная поганка                Большая белая цапля
Красношейная поганка               Серая цапля
Серощекая поганка                  Рыжая цапля
Большая поганка                    Черная казарка
Серый гусь                         Тулес
Белолобый гусь                     Бурокрылая ржанка
Пискулька                          Золотистая ржанка
Гуменник                           Галстучник
Огарь                              Малый зуек
Пеганка                            Монгольский зуек
Кряква                             Каспийский зуек
Чирок-свистунок                    Восточный зуек
Клоктун                            Морской зуек
Серая утка                         Хрустан
Свиязь                             Чибис
Шилохвость                         Камнешарка
Чирок-трескунок                    Кулик-сорока
Широконоска                        Черныш
Красноносый нырок                  Фифи
Красноголовая чернеть              Большой улит
Травник
Хохлатная чернеть                  Щеголь
Морская чернеть                    Поручейник
Морянка                            Перевозчик
Обыкновенный гоголь                Мородунка
Гага-гребенушка                    Плосконосый плавунчик
Синьга                             Круглоносый плавунчик
Луток                              Турухтан
Длинноносый крохаль                Кулик-воробей
Белая куропатка                    Песочник-красношейка
Тундряная куропатка                Длиннопалый песочник
Тетерев                            Белохвостый песочник
Глухарь                            Краснозобик
Рябчик                             Чернозобик
Гималайский улар                   Острохвостый песочник
Кеклик                             Песчанка
Пустынная куропатка                Грязовик
Серая куропатка                    Гаршнеп
Бородатая куропатка                Бекас
Перепел                            Лесной дупель
Фазан                              Азиатский бекас
Пастушок                           Горный дупель
Погоныш                            Дупель
Малый погоныш                      Вальдшнеп
Погоныш-крошка                     Большой кроншнеп
Коростель                          Средний кроншнеп
Камышница                          Большой веретенник
Лысуха                             Малый веретенник
Степная тиркушка                   Луговая тиркушка
Вяхирь                             Кольчатая горлица
Клинтух                            Обыкновенная горлица
Сизый голубь                       Большая горлица
Скалистый голубь                   Малая горлица
Большой крохаль
Майна
Скворец
Розовый скворец
Утвержден
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 21 августа 1995 г. N 1152
ПЕРЕЧЕНЬ
охотничьих животных, добыча которых
разрешается по лицензиям в Республике Казахстан
[
16_02_00
]
Сноска. Внесены изменения постановлением Правительства РК
от 16 января 1996 г. N 60.
Млекопитающие
Лось                               Кабан
Марал                              Соболь
Асканийский олень                  Ондатра
Косуля                             Сурки (кроме Мензбира)
Сайгак                             Выдра (кроме среднеазиатской)
Сибирский горный козел             Медведь (кроме тянь-шаньского)
Речной бобр
Птицы
Глухарь                            Фазан