Акционерлiк банктер акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 22 тамыздағы N 1158
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 ақпандағы N 2044 қаулысымен бекiтiлген Қазақстанда банк жүйесiн реформалаудың 1995 жылға арналған Бағдарламасына сәйкес, сондай-ақ бәсекеге төтеп беруге қабiлеттi мемлекеттiк емес iрi банктiк құрылымдарды қалыптастыра отырып, банктiк секторды реттеу және салымшылар мен кредиторлардың мүдделерiн қорғауды күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi акционерлiк банктер акцияларының мемлекеттiк пакеттерiне иелiк ету, оларды пайдалану және өкiмдiк жасау жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң өкiлеттiгiн тоқтатсын және бiр ай мерзiм iшiнде осы өкiлеттiктi қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне беретiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi акцияларының мемлекеттiк пакетiн сату үшiн 1995 жылдың 1 сәуiрiне дейiн аукциондар мен қор биржаларына шығарсын. <*>
Ескерту. 2-шi тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1996.
02.08. N 180 қаулысымен.
P960180_
3. Акционерлiк банктер акцияларының мемлекеттiк пакетiн
сатудан түскен қаражат Қазақстан Республикасы Халық
банкiндегi Қаржы министрлiгi Қазынашылығының арнайы шотына
аударылсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы  22 тамыздағы
N 1158 қаулысына
қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi қор биржасында
сатылуға жататын акционерлiк банктердiң
тiзбесi
1. "Ишим" акционерлiк банкi
2. "Ақмола АСИ" акционерлiк банкi"
3. "Феникс" акционерлiк банкi
4. "Целинэнерго" акционерлiк банкi
5. "Ижевск"  акционерлiк банкi
6. "Ақтөбе" акционерлiк банкi
7. "Рика" акционерлiк  банкi
8. "Ермин" акционерлiк банкi
9. "Қаскелен" акционерлiк банкi
10. "Центр" акционерлiк банкi
11. "Технополис" акционерлiк банкi
12. "Муниципальный" акционерлiк банкi
13. "Реиз" акционерлiк банкi
14. "Аверс" акционерлiк банкi
15. "Торг" акционерлiк банкi
16. "Каздор" акционерлiк банкi
17. "Крамдс" акционерлiк банкi
18. "Ғасыр" акционерлiк банкi
19. "Интеринвест" акционерлiк банкi
20.
<*>
21. "Қазтранс" акционерлiк банкi
22. "Отан" акционерлiк банкi

О реализации государственных пакетов акций акционерных банков
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 августа 1995 г. N 1158
В соответствии с Программой реформирования банковской системы в Казахстане на 1995 год, утвержденной постановлением Президента Республики Казахстан от 15 февраля 1995 г. N 2044 K952044_ , а также в целях упорядочения банковского сектора с формированием крупных негосударственных конкурентоспособных банковских структур и усиления защиты интересов вкладчиков и кредиторов Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом прекратить полномочия Министерства финансов Республики Казахстан по владению, пользованию и распоряжению государственными пакетами акций акционерных банков и в месячный срок передать эти полномочия Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации согласно приложения.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации выставить для реализации государственный пакет акций на аукционах и фондовых биржах до 1 апреля 1996 года. <*>
Сноска. В пункте 2 заменены слова - постановлением Правительства РК от 8 февраля 1996 г. N 180.
3. Поступившие средства от реализации государственного пакета акций акционерных банков зачислить на спецсчет Казначейства Министерства финансов в Народном банке Республики Казахстан.
4. Возложить контроль за выполнением настоящего постановления на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 августа 1995 г. N 1158
Перечень акционерных банков,
государственный пакет акций которых
подлежит реализации на фондовой бирже
<*>
Сноска. В перечень внесены изменения - постановлением
Правительства РК от 8 февраля 1996 г. N 180.
См. постановление Правительства РК от 14 ноября 1996 г. N 1388
P961388_
.
1. Акционерный банк "Ишим"
2. Акционерный банк "Акмола АСИ"
3. Акционерный банк "Феникс"
4. Акционерный банк "Целинэнерго"
5. Акционерный банк "Ижевск"
6. Акционерный банк "Актобе"
7. Акционерный банк "Рика"
8. Акционерный банк "Ермин"
9. Акционерный банк "Каскеленский"
10. Акционерный банк "Центр"
11. Акционерный банк "Технополис"
12. Акционерный банк "Муниципальный"
13. Акционерный банк "Реиз"
14. Акционерный банк "Аверс"
15. Акционерный банк "Торг"
16. Акционерный банк "Каздор"
17. Акционерный банк "Крамдс"
18. Акционерный банк "Гасыр"
19. Акционерный банк "Интеринвест"
21. Акционерный банк "Казтранс"
22. Акционерный банк "Отан"

23. "Видергебурт" акционерлiк банкi
24. "Коре" акционерлiк банкi
25. "Алтындән" акционерлiк банкi
26. "Қазыбек" акционерлiк банкi
27. "Аралэко" акционерлiк банкi
28. "Ата" акционерлiк банкi
29. "Қазпромстрой" акционерлiк банкi
30. "БСБ" акционерлiк банкi
31. "Таим" акционерлiк банкi
32. "Темiр" акционерлiк банкi
33. "Аксиома" акционерлiк банкi
34. "Авиа" акционерлiк банкi
35. "Ақжол" акционерлiк банкi
36. "Мақсат" акционерлiк банкi
37. "Талап" акционерлiк банкi
38. "Нұр" акционерлiк банкi
39. "Шыңғыс" акционерлiк банкi
40. "Паритет" акционерлiк банкi
41. "Иртыш КРАМДС" акционерлiк банкi
42. "Жамбыл" акционерлiк банкi
43. "Унком" акционерлiк банкi
44. "Тараз" акционерлiк банкi
45. "Қордай" акционерлiк банкi
46. "Үмiт" акционерлiк банкi
47. "Прима" акционерлiк банкi
48. "Қарагропромстрой" акционерлiк банкi
49. "Горный" акционерлiк банкi
50. "Қостанай" акционерлiк банкi
51. "Сельхоз" акционерлiк банкi
52. "Нефте" акционерлiк банкi
53. "Ертiс" акционерлiк банкi
54. "Сарыарқа" акционерлiк банкi
55. "Хим" акционерлiк банкi
56. "Богас" акционерлiк банкi
57. "Жетiсу" акционерлiк банкi
58. "Сервис" акционерлiк банкi
59. "Көк-Сарай" акционерлiк банкi
60. "Оңтүстiк" акционерлiк банкi
61. "Қаражат" акционерлiк банкi
62. "Крестьян" акционерлiк банкi
63. "Ақ-Бастау" акционерлiк банкi
64. "Атакент" акционерлiк банкi
<*>
65. "Астық" акционерлiк банкi
<*>
66. "Аракс" акционерлiк банкi
<*>
67. "Алға" акционерлiк банкi
<*>
68. "Бiрлiк" акционерлiк банкi
<*>
69. "Игiлiк" акционерлiк банкi
<*>
70. "Сенiм" акционерлiк банкi
<*>
71. "Тексака" акционерлiк банкi
<*>
72. "Түркiстан" акционерлiк банкi
<*>
73. "Траст" акционерлiк банкi
<*>
74. "Цесна" акционерлiк банкi
<*>
75. "Цветмет" акционерлiк банкi
<*>
76. "Шаруа" коммерциялық банкi
<*>
Ескерту. Тiзбеге өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1996.02.08.
N 180 қаулысымен.
P960180_

23. Акционерный банк "Видергебурт"
24. Акционерный банк "Коре"
25. Акционерный банк "Алтынден"
26. Акционерный банк "Казыбек"
27. Акционерный банк "Аралэко"
28. Акционерный банк "Ата"
29. Акционерный банк "Казпромстрой"
30. Акционерный банк "БСБ"
31. Акционерный банк "Таим"
32. Акционерный банк "Темир"
33. Акционерный банк "Аксиома"
34. Акционерный банк "Авиа"
35. Акционерный банк "Акжол"
36. Акционерный банк "Максат"
37. Акционерный банк "Талап"
38. Акционерный банк "Нур"
39. Акционерный банк "Чингыс"
40. Акционерный банк "Паритет"
41. Акционерный банк "Иртыш КРАМДС"
42. Акционерный банк "Джамбулский"
43. Акционерный банк "Унком"
44. Акционерный банк "Тараз"
45. Акционерный банк "Курдай"
46. Акционерный банк "Умит"
47. Акционерный банк "Прима"
48. Акционерный банк "Карагропромстрой"
49. Акционерный банк "Горный"
50. Акционерный банк "Костанай"
51. Акционерный банк "Сельхоз"
52. Акционерный банк "Нефте"
53. Акционерный банк "Ертис"
54. Акционерный банк "Сарыарка"
55. Акционерный банк "Хим"
56. Акционерный банк "Богас"
57. Акционерный банк "Жетысу"
58. Акционерный банк "Сервис"
59. Акционерный банк "Кок-Сарай"
60. Акционерный банк "Онтустик"
61. Акционерный банк "Каражат"
62. Акционерный банк "Крестьян"
63. Акционерный банк "Ак-Бастау"
64. Акционерный банк "Атакент"
65. Акционерный банк "Астык"
66. Акционерный банк "Аракс"
67. Акционерный банк "Алга"
68. Акционерный банк "Бирлик"
69. Акционерный банк "Игилик"
70. Акционерный банк "Сеним"
71. Акционерный банк "Тексака"
72. Акционерный банк "Туркестан"
73. Акционерный банк "Траст"
74. Акционерный банк "Цесна"
75. Акционерный банк "Цветмет"
76. Акционерный банк "Шаруа"