"Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылай сауықтыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 12 қыркүйектегі N 1252 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381  Қаулысымен.
"Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылай сауықтыру, инвестициялар, озық технологияларды тарту және кәсiпорынды тиiмдi басқарудың оң тәжiрибесiн жинақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Ривер" Интернешнл С.А." компаниясының "Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн оған басқаруға беру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне "Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiн басқаруға "Ривер Интернешнл С.А." компаниясымен контракт жасау тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасына Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан аталған контрактiге қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамын "Ақ сұңқар" мемлекеттiк холдинг компаниясының құрамынан;
"Оңтүстiк Қазақстан облысының Кентау қаласының экономикасын дағдарыс жағдайынан шығару жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 5 шiлдедегi N 757 қаулысына  P940757_  сәйкес жасалған контрактiнiң бүкiл мерзiмiне оны республикалық бюджеттен қаржыландыруға қалдырып, "Ащысай полиметалл комбинаты" акционерлiк қоғамының құрамынан "Су құю" еншiлес кәсiпорнын заңдарда белгiленген тәртiппен шығарсын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi кәсiпорынды басқару құқығына аталған контрактi шарттарының орындалуына бақылау жасау жөнiндегi өкiлiн тағайындап, оған осы қаулының жүзеге асырылуы бойынша мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiрудi жүктесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О финансовом оздоровлении акционерного общества "Ачисайский полиметаллический комбинат"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 сентября 1995 г. N 1252. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Кабинета Министров РК от 12 сентября 1995 г. N 1252 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях оздоровления финансово-хозяйственной деятельности акционерного общества "Ачисайский полиметаллический комбинат", привлечения инвестиций, передовых технологий и получения опыта эффективного управления предприятием Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение компании "Ривер Интернешнл С.А." о передаче ей в управление государственного пакета акций акционерного общества "Ачисайский полиметаллический комбинат".
2. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом заключить контракт с компанией "Ривер Интернешнл С.А." на право управления государственным пакетом акций акционерного общества "Ачисайский полиметаллический комбинат".
Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать указанный контракт от имени Правительства Республики Казахстан.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законодательством порядке вывести:
акционерное общество "Ачисайский полиметаллический комбинат" из состава Государственной холдинговой компании "Аксункар";
дочернее предприятие "Водоотлив" из состава акционерного общества "Ачисайский полиметаллический комбинат", с сохранением его финансирования из республиканского бюджета на весь срок заключенного контракта в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 июля 1994 г. N 757  P940757_  "О мерах по выводу из кризисного состояния экономики города Кентау Южно-Казахстанской области".
4. Министру промышленности и торговли Республики Казахстан назначить представителя по контролю за исполнением условий вышеназванного контракта на право управления предприятием и возложить на него координацию деятельности государственных органов по реализации настоящего постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан