Республикалық бюджеттiң 1995 жылы жаңа тұрғын үй саясатын жүзеге асыруға бағытталған қаражатын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 қазандағы N 1310 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381  Қаулысымен.
"1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы Заң күшi бар N 2120  U952120_  Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi Заң күшi бар N 2371  U952371_  Жарлығын орындау үшiн 1995 жылы жаңа тұрғын үй саясатын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiнiң 1995 жылы республикалық бюджетте жаңа тұрғын үй саясатын жүзеге асыруға арналып көзделген 2622813 мың (екi миллиард алты жүз жиырма екi миллион сегiз жүз он үш мың) теңге мөлшерiнде қаражат бөлу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Республиканың облыстары мен Алматы қаласы бойынша 1995 жылға арналған:
халықтық әлеуметтiк қорғалатын бөлiгi үшiн мемлекеттiк тұрғын үй құрылысына арналған күрделi қаржының көлемi 1-қосымшаға сәйкес;
10 және одан да көп жыл тұрғын үй алудың кезегiнде тұрған отбасыларына өтеусiз дотацияның көлемi 2-қосымшаға сәйкес;
құрылыс салуға ұзақ мерзiмдi кредит беруге немесе мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден алынған қаражат есебiнен азаматтардың тұрғын үй алуына арналған ресурстардың көлемi 3-қосымшаға сәйкес;
коммуналдық шаруашылық объектiлерiнiң құрылысына арналған күрделi қаржының көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi мен Еңбек министрлiгiнiң өзiнiң тарихи отанына оралған қоныс аударушылардың отбасыларын орналастыруға арнап облыстар мен Алматы қаласы бойынша қаржының көлемiн Қазақстан Республикасының Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мемлекеттiк қорының қаражаты есебiнен 5-қосымшаға сәйкес бөлу туралы ұсынысы қабылдансын.
4. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Тұрғын үй құрылысы жөнiндегi мемлекеттiк банкiмен не мүдделi министрлiктермен, ведомстволармен бiрлесiп, осы қаулының 1-5 қосымшаларында көзделген қаражатты тиiмдi игеру мен мақсатты пайдалану жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi осы жұмыстарды жалпы үйлестiрудi қамтамасыз етсiн.

О распределении средств республиканского бюджета, направляемых на реализацию новой жилищной политики в 1995 году
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 октября 1995 г. N 1310. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Кабинета Министров РК от 6 октября 1995 г. N 1310 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2371 "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120 "О республиканском бюджете на 1995 год" и в целях реализации новой жилищной политики в 1995 году Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан о распределении на 1995 год предусмотренных в республиканском бюджете средств на реализацию новой жилищной политики в размере 2622813 тыс. (два миллиарда шестьсот двадцать два миллиона восемьсот тринадцать тысяч) тенге.
2. Утвердить на 1995 год по областям республики и городу Алматы:
объемы капитальных вложений на строительство государственного жилья для социально защищаемых слоев населения, согласно приложению 1;
объемы безвозмездных дотаций семьям, стоящим в очереди на получение жилья 10 и более лет, согласно приложению 2;
объемы ресурсов для льготного долгосрочного кредитования строительства или приобретения гражданами жилья за счет средств, получаемых от приватизации государственного имущества, согласно приложению 3;
объемы капитальных вложений на строительство объектов коммунального хозяйства согласно приложению 4.
3. Принять предложение Министерства строительства, жилья и застройки территорий и Министерства труда Республики Казахстан о распределении объемов капитальных вложений по областям и городу Алматы на обустройство семей переселенцев, возвратившихся на свою историческую родину, за счет средств Государственного фонда содействия занятости Республики Казахстан согласно приложению 5.
4. Главам областных и Алматинской городской администраций совместно с Государственным банком жилищного строительства Республики Казахстан и заинтересованными министерствами и ведомствами принять необходимые меры по эффективному освоению и целевому использованию средств, предусмотренных в приложениях 1-5 настоящего постановления.
Министерству строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан обеспечить общую координацию этой работы.

5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы-валюта бақылау комитетi осы қаулыда көзделген қаражаттың мақсатты пайдаланылуына бақылау орнатсын және Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне мезгiл-мезгiл хабарлап отырсын.<*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкіметінiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен.  P961031_
6. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi осы қаулымен көзделген тұрғын үй және коммуналдық шаруашылық объектiлерi құрылысының жүргiзiлу барысы туралы ақпараттың ай сайын берiлiп тұруын қамтамасыз етсiн.
7. "1995 жылы жаңа тұрғын үй саясатын жүзеге асыру үшiн республикалық бюджетте көзделген қаржыны пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 маусымдағы N 773 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 6 қазандағы
N 1310 қаулысына
1-қосымша
Халықтың әлеуметтiк қорғалатын бөлiгi
үшiн 1995 жылы мемлекеттiк тұрғын үй
құрылысына арналған күрделi қаржының
көлемi
/мың теңге/
Барлығы                                           398363
Оның iшiнде облыстар бойынша:
Ақмола                                             32519
Ақтөбе                                             15515
Алматы                                              5457
Атырау                                             13664
Шығыс Қазақстан                                    26500
Жамбыл                                             12824
Жезқазған                                          10564
Батыс Қазақстан                                    19016
Қарағанды                                          24859
Қызылорда                                          13711
Көкшетау                                           11336
Қостанай                                           33929
Маңғыстау                                          17755
Павлодар                                           17283
Солтүстiк Қазақстан                                10663
Семей                                              25517
Талдықорған                                        13823
Торғай                                              6065
Оңтүстiк Қазақстан                                 22510
Алматы қаласы                                      64853
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы
5 маусымдағы N 204-ө-28 қ. көзделген көлемдер ескерiлсiн.
Ескертпе:  Объектiлер мен тапсырыс берушiлердiң тiзбесiн
облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi
Қазақстан Республикасының Экономминiнiң және
Қаржыминiнiң келiсуi бойынша Қазақстан Республикасы
Құрылысминiнiң бекiтуiне ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 6 қазандағы
N 1310 қаулысына
2-қосымша
10 және одан да көп жыл тұрғын үй алу
кезегiнде тұрған отбасыларына 1995
жылғы өтеусiз дотацияның
көлемi
/мың теңге/
Барлығы                                             76950
Оның iшiнде облыстар бойынша:
Ақмола                                              12296
Ақтөбе                                               4571
Алматы                                                508
Атырау                                                878
Шығыс Қазақстан                                      7733
Жамбыл                                                824
Жезқазған                                            2309
Батыс Қазақстан                                      7681
Қарағанды                                            3855
Қызылорда                                             539
Көкшетау                                             2670
Қостанай                                             3578
Маңғыстау                                            2855
Павлодар                                             2193
Солтүстiк Қазақстан                                  8471
Семей                                                4109
Талдықорған                                          1031
Торғай                                                377
Оңтүстiк Қазақстан                                   3416
Алматы қаласы                                        7056
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 6 қазандағы
N 1310 қаулысына
3-қосымша
Құрылыс салуға ұзақ мерзiмдi жеңiлдiктi кредит
беруге немесе мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден
алынған қаражат есебiнен азаматтардың тұрғын үй
алуына арналған ресурстардың 1995 жылғы
көлемi
/мың теңге/
Барлығы                                            1960000
Оның iшiнде облыстар бойынша:
Ақмола                                              170718
Ақтөбе                                               64792
Алматы                                               43990
Атырау                                               21190
Шығыс Қазақстан                                     122898
Жамбыл                                              204355
Жезқазған                                           122583
Батыс Қазақстан                                      86847
Қарағанды                                            62617
Қызылорда                                            75391
Көкшетау                                             35772
Қостанай                                             94300
Маңғыстау                                            38848
Павлодар                                             91683
Солтүстiк Қазақстан                                 146860
Семей                                                74515
Талдықорған                                         128196
Торғай                                                7774
Оңтүстiк Қазақстан                                   67925
Алматы қаласы                                       288746
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 6 қазандағы
N 1310 қаулысына
4-қосымша
Коммуналдық шаруашылық объектiлерiн
салуға арналған 1995 жылғы күрделi
қаржының көлемi
_______________________________________________________________
Тапсырыс берушi, объектiнiң|Өлшем   |Қуаты|Күшiне |күрделi қаржы
аты мен орналасқан жерi    |бiрлiгi |     |  ену  |   көлемi
|        |     |мерзiмi|/мың теңге/
_______________________________________________________________
Барлығы                                        187500
Оның iшiнде:
Солтүстiк Қазақстан
облысының әкiмi
Канализациялық тазарту      тәулiгiне
құрылысы, Петропавл         мың текше

5. Комитету финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан установить контроль за целевым использованием средств, предусмотренных настоящим постановлением и периодически информировать Кабинет Министров Республики Казахстан.<*>
Сноска. Пункт 5 изменен - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031  P961031_  .
6. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу обеспечить ежемесячное представление информации о ходе строительства жилья и объектов коммунального хозяйства за счет выделяемых средств, предусмотренных настоящим постановлением.
7. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 июня 1995 г. N 773 "Об использовании средств республиканского бюджета, предусмотренных на реализацию новой жилищной политики в 1995 году".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 6 октября 1995 г. N 1310
ОБЪЕМЫ
капитальных вложений на строительство
государственного жилья для социально
защищаемых слоев населения в 1995 году
(тыс.тенге)
Всего                                                   398363
В том числе по областям:
Акмолинская                                              32519
Актюбинская                                              15515
Алматинская                                               5457
Атырауская                                               13664
Восточно-Казахстанская                                   26500
Жамбылская                                               12824
Жезказганская                                            10564
Западно-Казахстанская                                    19016
Карагандинская                                           24859
Кзыл-Ординская                                           13711
Кокшетауская                                             11336
Кустанайская                                             33929
Мангистауская                                            17755
Павлодарская                                             17283
Северо-Казахстанская                                     10663
Семипалатинская                                          25517
Талдыкорганская                                          13823
Тургайская                                                6065
Южно-Казахстанская                                       22510
г.Алматы                                                 64853
Cноска. С учетом объемов, предусмотренных распоряжением Премьер-министра Республики Казахстан от 5 июня 1995 г. N 204-р-28с.
Примечание. Перечень объектов и заказчиков представляется
главами областных и Алматинской городской
администраций на утверждение Минстроя Республики
Казахстан по согласованию с Минэкономики и
Минфином Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 6 октября 1995 г. N 1310
ОБЪЕМЫ
безвозмездных дотаций в 1995 году семьям,
стоящим в очереди на получение жилья 10 и более лет
(тыс. тенге)
Всего                                                  76950
В том числе по областям:
Акмолинская                                            12296
Актюбинская                                             4571
Алматинская                                              508
Атырауская                                               878
Восточно-Казахстанская                                  7733
Жамбылская                                               824
Жезказганская                                           2309
Западно-Казахстанская                                   7681
Карагандинская                                          3855
Кзыл-Ординская                                           539
Кокшетауская                                            2670
Кустанайская                                            3578
Мангистауская                                           2855
Павлодарская                                            2193
Северо-Казахстанская                                    8471
Семипалатинская                                         4109
Талдыкорганская                                         1031
Тургайская                                               377
Южно-Казахстанская                                      3416
г.Алматы                                                7056
Приложение 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 6 октября 1995 г. N 1310
ОБЪЕМЫ
ресурсов для льготного долгосрочного
кредитования строительства или приобретения
гражданами жилья за счет средств, получаемых
от приватизации государственного имущества в 1995 году
(тыс. тенге)
Всего                                                1960000
В том числе по областям:
Акмолинская                                           170718
Актюбинская                                            64792
Алматинская                                            43990
Атырауская                                             21190
Восточно-Казахстанская                                122898
Жамбылская                                            204355
Жезказганская                                         122583
Западно-Казахстанская                                  86847
Карагандинская                                         62617
Кзыл-Ординская                                         75391
Кокшетауская                                           35772
Кустанайская                                           94300
Мангистауская                                          38848
Павлодарская                                           91683
Северо-Казахстанская                                  146860
Семипалатинская                                        74515
Талдыкорганская                                       128196
Тургайская                                              7774
Южно-Казахстанская                                     67925
г.Алматы                                              288746
Приложение 4
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 6 октября 1995 г. N 1310
ОБЪЕМЫ
капитальных вложений на строительство
объектов коммунального хозяйства в 1995 году
--------------------------------------------------------------------
Заказчик, наименование и!Единица  !Мощность! Срок ввода!Объем
местонахождение объекта !измерения!        !в действие !капитальных
!         !        !           !вложений
!         !        !           !(тыс.тенге)
--------------------------------------------------------------------
Всего                                                      187500
Глава Северо-Казахстанской
областной администрации

қаласы                        метр    82,2  1995 жыл  11000
Алматы қалалық "Водоканал"
су құбыры-канализация
шаруашылығы өндiрiстiк
бiрлестiгi
Сорбұлақ каналының оң
жағалауына авариялық
төгу /қосы кешенi/
Алматы облысы                 км      28,2  1995 жыл  80000
Алматы облысының әкiмi
"Орбита" қазандығын
кеңейту және қайта
жаңарту, Алматы қаласы    Гкал/сағат 300,0 1997 жыл  96500
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 6 қазандағы
N 1310 қаулысына
5-қосымша
Өзiнiң тарихи отанына оралған қоныс аударушылардың
отбасыларын орналастыруға арнап Қазақстан
Республикасының Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу
жөнiндегi мемлекеттiк қоры қаражатының есебiнен
1995 жылға арналған күрделi қаржының
көлемi
/мың теңге/
Барлығы
Оның iшiнде облыстар бойынша:
Ақмола                                             27500
Ақтөбе                                              7500
Алматы                                             40000
Атырау                                              6500
Шығыс Қазақстан                                    26000
Жамбыл                                             15500
Жезқазған                                          16500
Батыс Қазақстан                                     3000
Қарағанды                                          23500
Қызылорда                                           2500
Көкшетау                                           31500
Қостанай                                           22000
Маңғыстау                                          45000
Павлодар                                           15000
Солтүстiк Қазақстан                                12000
Семей                                              22000
Талдықорған                                        27000
Торғай                                             11000
Оңтүстiк Қазақстан                                 52500
Алматы қаласы                                      28500

Канализационные очистные  тыс. куб.   82,2     1995 г.      11000
сооружения г.Петропавловск метров в
сутки
Алматинское городское
производственное объединение
водопроводно-канализационного
хозяйства "Водоканал"
Аварийный сброс правобережного
Сорбулакского канала           км     28,2      1995 год    80000
(пусковой комплекс)
Алматинская область
Глава Алматинской
городской администрации
Расширение и реконструкция   Гкал/ч   300,0     1997 год    96500
котельной "Орбита", г. Алматы
Приложение 5
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 6 октября 1995 г. N 1310
ОБЪЕМЫ
капитальных вложений на 1995 год на обустройство
семей переселенцев, возвратившихся на свою историческую
родину, за счет Государственного фонда содействия
занятости Республики Казахстан
(тыс.тенге)
Всего                                                   435000
В том числе по областям:
Акмолинская                                              27500
Актюбинская                                               7500
Алматинская                                              40000
Атырауская                                                6500
Восточно-Казахстанская                                   26000
Жамбылская                                               15500
Жезказганская                                            16500
Западно-Казахстанская                                     3000
Карагандинская                                           23500
Кзыл-Ординская                                            2500
Кокшетауская                                             31500
Кустанайская                                             22000
Мангистауская                                            45000
Павлодарская                                             15000
Северо-Казахстанская                                     12000
Семипалатинская                                          22000
Талдыкорганская                                          27000
Тургайская                                               11000
Южно-Казахстанская                                       52500
г.Алматы                                                 28500