"Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және азаматтарды 1995 жылдың қазан-желтоқсан айларында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 2 қазандағы N 2474 Жарлығын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 11 қазан N 1317
"Жалпы әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және азаматтарды 1995 жылдың қазан-желтоқсан айларында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы" 1995 жылғы 2 қазандағы N 2474 Жарлығын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жергiлiктi атқару органдары:
1995 жылдың қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзiмдi әскери қызметке шақыруды ұйымдастырсын және қамтамасыз етсiн;
темiр жол станцияларында, әуежайларда, әскерге шақырылушылардың жаңа легiн жинау мен жөнелту орындарында күшейтiлген кезекшiлiк белгiлесiн;
командаларды жинау мен қызмет атқару орындарына шығарып салуды ұйымдастыруда әскери комиссариаттарға және әскери бөлiмдер өкiлдерiне пәрмендi көмек көрсетсiн.
2. Әскери комиссариаттар әскер жасындағы азаматтарды әскери қызметке шақырудың барысы туралы жергiлiктi атқару органдарына уақтылы хабарлап тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi әскерге шақыру пункттерiн медициналық жағынан қамтамасыз етудi, сондай-ақ әскери комиссариаттардың өтiнiшi бойынша әскери қызметке шақырылғандарға медициналық қызмет көрсетудi ұйымдастырсын.
4. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң өтiнiшi бойынша Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi мерзiмдi әскери қызметтен запасқа шығарылған азаматтарды тасымалдауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен келiсiлген тариф бойынша тасымалдау үшiн есеп айырысу жүргiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары "Жалпы әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын сақтау және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 2 қазандағы N 2474 Жарлығының талаптарын орындау бойынша әскери қызметке шақырылған жастар арасында профилактикалық жұмысты жандандырсын.
6. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi, "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясы және Қазақстан Республикасының Жастар iсi, туризм және спорт министрлiгi Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесе отырып, азаматтарды әскери қызметке шақыруға дайындау мен өткiзудi көрсетсiн, Қарулы Күштерде қызмет атқаруды кеңiнен ұғындырсын, азаматтардың конституциялық борышын орындау жөнiнде түсiндiру насихат жұмысын жүргiзсiн.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 2 октября 1995 г. N 2474 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан на срочную службу в октябре-декабре 1995 г."
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 1995 г. N 1317
Во исполнение Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" и Указа Президента Республики Казахстан от 2 октября 1995 г. N 2474 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан на срочную военную службу в октябре-декабре 1995 г." Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Местным исполнительным органам:
организовать и обеспечить проведение призыва в октябре-декабря 1995 года граждан на срочную военную службу;
установить усиленное дежурство на железнодорожных станциях, в аэропортах, на местах сбора и отправки молодого пополнения в войска;
оказать действенную помощь военным комиссариатам и представителям воинских частей в организации сопровождения команд в пути следования к месту сбора и службы.
2. Военным комиссариатам своевременно информировать местные исполнительные органы о ходе призыва на военную службу граждан призывного возраста.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан организовать медицинское обеспечение призывных пунктов, а также медицинское обслуживание призывников по заявкам военных комиссариатов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить перевозку уволенных в запас военнослужащих срочной службы и граждан, призванных на военную службу, по заявкам Министерства обороны Республики Казахстан.
Министерству обороны Республики Казахстан произвести расчеты за перевозки по согласованным с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан тарифам.
5. Правоохранительным органам Республики Казахстан активизировать профилактическую работу среди призывной молодежи по соблюдению Закона Республики Казахстан Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" и выполнению требований Указа Президента Республики Казахстан от 2 октября 1995 г. N 2474.
6. Министерству печати и массовой информации, Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана" и Министерству по делам молодежи, туризма и спорта совместно с Министерством обороны Республики Казахстан освещать подготовку и проведение призыва граждан на военную службу, популяризировать прохождение службы в Вооруженных Силах, вести разъяснительную пропагандистскую работу по выполнению гражданами конституционного долга.

7. Қазақстан Республикасы Жастар Одағының Орталық комитетiне, Қазақстан Республикасының Ардагерлер ұйымының орталық кеңесiне, Ауғанстан соғысы ардагерлерiнiң Қазақ республикалық ұйымына, сондай-ақ барлық мемлекеттiк және қоғамдық ұйымдарға әскерге шақырылатын және шақырылған жастарға патриоттық тәрбие беруде кәсiпорындарға, ұйымдарға, мекемелер мен оқу орындарына қолдау көрсету жұмысын жандандыру ұсынылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

7. Рекомендовать Центральному комитету Союза молодежи Казахстана, Центральному совету организации ветеранов Республики Казахстан и Казахской республиканской организации ветеранов войны в Афганистане, а также всем государственным и общественным организациям активизировать работу по содействию предприятиям, организациям, учреждениям и учебным заведениям в патриотическом воспитании допризывной и призывной молодежи.
Премьер-министр
Республики Казахстан