"Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамын жекешелендiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 17 қарашадағы N 1564
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамын реформалау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 17 қазандағы N 1338 P951338_ қаулысымен құрылған "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамын жекешелендiру жөнiндегi комиссияның "Ипат Интернешнл (ЮК) Лимитед" компаниясын "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының қаражаттарын сату конкурсының жеңiмпазы деп жариялау туралы шешiмi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасы Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы Ә.К.Өтеповке Қазақстан Республикасының атынан "Ипат Интернешнл (ЮК) Лимитед" компаниясымен "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының қаражаттарын жекешелендiру туралы шартқа, қаражатты сатып алу-сату шартына және басқа да қажеттi контрактiлер мен құжаттарға қол қою өкiлеттiгi берiлсiн.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң келiсiмдi жүзеге асыру мақсатында құрылған "Ипат Интернешнл (ЮК) Лимитед" компаниясына, "Ипат-Кармет" компаниясына және берiлген мемлекеттiк кепiлдiктер жөнiндегi Қазақстан Республикасы бұрынырақ қабылдаған мiндеттемелер расталсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Қарағанды металлургия комбинаты" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының қатысуымен комбинаттың мүлкiн "Испат-Кармет" компаниясына берудi белгiленген тәртiппен аяқтасын және бұл берудiң қажеттi тiркелуi 1995 жылғы 31 желтоқсанынан кешiктiрiлмесiн.
Мұның өзiнде "Испат-Кармет" компаниясы кәсiпорынның тек қаражаттарын ғана қабылдайды және Қазақстан Республикасының Үкiметiмен келiсiмге сәйкес комбинаттың шұғыл қарыздарын өтеуге 50 миллион АҚШ жолдары көлемiнде қаржы бередi. Комбинаттың борыштық мiндеттемелерi жөнiнде басқа мәселелердi Қазақстан Республикасының Үкiметi құрған қарыздары жөнiндегi комиссия қарайды.
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволарында қаралуға "Испат-Кармет" компаниясы қызметiнiң барлық мәселелерi жөнiндегi кәсiпорынның жұмысына жергiлiктi мемлекеттiк органдардың заңдары жүредi деп белгiленсiн.
Алғашқы кезеңде кәсiпорынның қалыпты жұмысты ұйымдастыруда "Ипат Интернешнл (ЮК) Лимитед" компаниясына көмек көрсету мақсатында Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Н.Қ.Есенғариннiң басшылығымен бейiмдеу жөнiндегi комиссия құрсын. Бейiмдеу жөнiндегi комиссияға мемлекеттiк органның қызметiн үйлестiру, "Испат Интернешнл (ЮК) Лимитед" компаниясының басшылығымен қатынастар мен байланыстарды қолдау жүктелсiн.

О приватизации Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 1995 г. N 1564
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить решение комиссии по приватизации Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", образованной постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 октября 1995 г. N 1338 P951338_ "О реформировании Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат", об объявлении победителем конкурса на продажу активов Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат" компанию "Испат Интернешнл (ЮК) Лимитед".
Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации Утепова Э.К. от имени Республики Казахстан подписать с компанией "Испат Интернешнл (ЮК) Лимитед" договор о приватизации активов Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат" договор купли-продажи активов и другие необходимые контракты и документы.
Подтвердить принятые Республикой Казахстан обязательства по государственной гарантии, выданной компании "Испат Интернешнл (ЮК) Лимитед" и компании "Испат Кармет", созданной в целях реализации соглашения с Правительством Республики Казахстан.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу и Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации с участием Государственного акционерного общества "Карагандинский металлургический комбинат" в установленном порядке завершить передачу имущества комбината компании "Испат Кармет" и произвести необходимую регистрацию этой передачи не позднее 31 декабря 1995 года.
При этом компания "Испат Кармет" принимает только активы предприятия и в соответствии с соглашением с Правительством Республики Казахстан предоставляет средства для погашения неотложных долгов комбината в объеме 50 миллионов долларов США. Остальные вопросы долговых обязательств комбината рассматриваются комиссией по долгам, образованной Правительством Республики Казахстан.
3. Установить, что по всем вопросам деятельности компании "Испат Кармет", подлежащим рассмотрению министерствами и ведомствами Республики Казахстан, на работу предприятия не распространяется юрисдикция местных государственных органов.
С целью содействия компании "Испат Интернешнл (ЮК) Лимитед" в организации на первом этапе нормальной работы предприятия образовать Комиссию по адаптации во главе с Первым заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан Исингариным Н.К. Возложить на Комиссию по адаптации координацию деятельности государственных органов, поддержание контактов и связи с руководством компании "Испат Интернешнл (ЮК) Лимитед".