"Крамдс" ұлттық акционерлiк компаниясының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 6 желтоқсандағы N 1671
Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға (II кезең) арналған Ұлттық бағдарламаны жүзеге асыруды жеделдету, монополиясыздандыру мен шағындау, нарықтық қатынастарды қалыптастыру, сондай-ақ заңды тұлғалардың ұйымдық-құқықтық нысандарын Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексiмен (жалпы бөлiм) сәйкестендiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм), "Шаруашылық серiктестiктерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 2 мамырдағы N 2255 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес, акционерлiк қоғамдарды қосымшаға сәйкес бөлiп шығару нысанында "КРАМДС" ұлттық акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастырсын.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "КРАМДС" ұлттық акционерлiк компаниясының құрамынан бөлiнiп шыққан акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сататын болсын.
3. "КРАМДС" ұлттық акционерлiк компаниясының құрамындағы холдинг компаниялары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 11 ақпандағы N 175 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 8, 84-бап) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 6 желтоқсандағы N 1671 қаулысына қосымша
"КРАМДС" ұлттық акционерлiк компаниясының құрамынан
бөлiп шығаруға ұсынылатын акционерлiк қоғамдардың
тiзбесi
"Полипропилен" акционерлiк қоғамы, Атырау қаласы
"Лисаков химия талшықтары зауыты" акционерлiк қоғамы, Лисаков
қаласы
"Қазстройполимер" акционерлiк қоғамы, Қарағанды қаласы
"Кустанайазбест" акционерлiк қоғамы, Жетiғара қаласы,
Қостанай облысы
Лисаков кен-байыту комбинаты" акционерлiк қоғамы, Лисаковск
қаласы, Қостанай облысы
"Шығыс Қазақстан мыс-химия зауыты" акционерлiк қоғамы,
Шемонаиха поселкесi, Шығыс Қазақстан облысы
"Атасуруда" акционерлiк қоғамы, Қаражал қаласы, Жезқазған облысы
"КОТЕКС" акционерлiк қоғамы, Қостанай қаласы
"Восход" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
"Жарық" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
"Мако" акционерлiк қоғамы, Өскемен қаласы
"Тұлпар" акционерлiк қоғамы, Жамбыл қаласы
"Петропавл былғары зауыты" акционерлiк қоғамы, Петропавл қаласы
"Петропавл былғары шикiзаты зауыты" акционерлiк қоғамы,
Петропавл қаласы
"Елқамы" акционерлiк қоғамы, Қарағанды қаласы
"ЮЖТЕКС" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
"Комплекс" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Цефар" акционерлiк қоғамы, Ақмола қаласы
"Асхана ас үйi приборлары" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Газмашаппарат" акционерлiк қоғамы, Ақмола қаласы
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" акционерлiк қоғамы, Алматы
қаласы
"Ұсталық пресс жабдықтарын шығару жөнiндегi Шымкент өндiрiстiк
бiрлестiгi" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы
"Павлодар арнайы технологиялық жарақтар мен құралдар зауыты"
акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Октябрь зауыты" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Автоматтандыру мен механизациялаудың жобалау-конструкторлық
технологиялық институты" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"Стенд" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Леңгiр дәл құю зауыты" акционерлiк қоғамы, Леңгiр қаласы,
Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Темiр" акционерлiк қоғамы, Талдықорған қаласы
"Арна" акционерлiк қоғамы, Арқалық қаласы
"Павлодар-Электронмаш" акционерлiк қоғамы, Павлодар қаласы
"ДАСУ" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Петропавл электризоляциялау материалдары зауыты" акционерлiк
қоғамы, Петропавл қаласы
"Геофизприбор" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Макин поршень сақиналары зауыты" акционерлiк қоғамы, Макин
қаласы, Ақмола облысы

Вопросы Национальной акционерной компании "КРАМДС"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 1995 г. N 1671
В целях ускорения реализации Национальной программы разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап), демонополизации и разукрупнения, формирования рыночных отношений, а также проведения в соответствие с Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть) организационно-правовых форм юридических лиц Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом согласно Гражданскому кодексу Республики Казахстан (общая часть) K941000_ , Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, от 2 мая 1995 г. N 2255 U952255_ "О хозяйственных товариществах" провести реорганизацию Национальной акционерной компании "КРАМДС" в форме выделения акционерных обществ согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать государственные пакеты акций акционерных обществ, выделенных из состава Национальной акционерной компании "КРАМДС", в соответствии с действующим законодательством.
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 февраля 1994 г. N 175 "О холдинговых компаниях в составе Национальной акционерной компании "КРАМДС" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 8, ст. 84).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 1995 г. N 1671
Перечень
акционерных обществ, рекомендуемых к выделению
из состава Национальной акционерной компании
"КРАМДС"
Акционерное общество "Полипропилен", г. Атырау
Акционерное общество "Лисаковский завод химического волокна",
г. Лисаковск
Акционерное общество "Казстройполимер", г. Караганда
Акционерное общество "Кустанайасбест", г. Джетыгара, Кустанайская
область
Акционерное общество "Лисаковский горно-обогатительный комбинат",
г. Лисаковск, Кустанайская область
Акционерное общество "Восточно-Казахстанский медно-химический
комбинат", п. Шемонаиха, Восточно-Казахстанская область
Акционерное общество "Атасуруда", г. Каражал, Жезказганская
область
Акционерное общество "КОТЕКС", г. Кустанай
Акционерное общество "Восход", г. Шымкент
Акционерное общество "Жарык", г. Шымкент
Акционерное общество "Мако", г. Усть-Каменогорск
Акционерное общество "Тулпар" г. Жамбыл
Акционерное общество "Петропавловский кожевенный завод",
г. Петропавловск
Акционерное общество "Петропавловский кожсырьевой завод",
г. Петропавловск
Акционерное общество "Елкамы", г. Караганда
Акционерное общество "ЮЖТЕКС", г. Шымкент
Акционерное общество "Комплекс", г. Алматы
Акционерное общество "Цефар", г. Акмола
Акционерное общество "Столовые кухонные приборы", г. Павлодар
Акционерное общество "Газмашаппарат", г. Акмола
Акционерное общество "Алматинский завод тяжелого машиностроения",
г. Алматы
Акционерное общество "Шымкентское производственное объединение
по выпуску кузнечно-прессового оборудования", г. Шымкент
Акционерное общество "Павлодарский завод специальной
технологической оснастки и инструмента", г. Павлодар
Акционерное общество "Завод Октябрь", г. Павлодар
Акционерное общество "Проектно-конструкторский технологический
институт автоматизации и механизации", г. Павлодар
Акционерное общество "Стенд", г. Алматы
акционерное общество "Ленгерский завод точного литья", г. Ленгер,
Южно-Казахстанская область
Акционерное общество "Темир", г. Талдыкорган
Акционерное общество "Арна", г. Аркалык
Акционерное общество "Павлодар-Электронмаш", г. Павлодар
Акционерное общество "ДАСУ", г. Алматы
Акционерное общество "Петропавловский завод электроизоляционных
материалов", г. Петропавловск
Акционерное общество "Геофизприбор", г. Алматы
Акционерное общество "Макинский завод поршневых колец",
г. Макинск, Акмолинская область