Астананы Ақмола қаласына көшiрудiң алғашқы кезеңiнде орналастыруға жататын жоғары және орталық мемлекеттiк органдардың тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1887
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Астананы көшiрудiң алғашқы кезеңiнде орналастыруға жататын Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды орналастыру жөнiндегi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк комиссиясы ұсынған жоғары және орталық мемлекеттiк органдардың тiзбесi қосымшаға сәйкес мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Уақытша жұмысшы аппаратының, Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiнiң, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1996 жылы Ақмола қаласында олардың қызметiнiң басталуын ескере отырып, жетекшi жедел топ құру туралы осы қаулыға қосымшада көрсетiлген мемлекеттiк органдарды орналастыруды әзiрлеу мен қамтамасыз ету үшiн, сондай-ақ Ақмола қаласында құрылыс салу мен оның инфрақұрылымын дамытуда жұмыстарды ұйымдастыру жөнiндегi ұсыныстармен келiсiлсiн.
3. Ақмола қаласына Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды орналастыру жөнiндегi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк комиссиясы;
<*>
Ақмола облысының әкiмiмен бiрлесiп, көшетiн мемлекеттiк органдарды орналастыруға арналған үй-жайлар мен ғимараттардың тiзбесiн анықтасын.
1996 жылғы 20 қаңтарға дейiнгi мерзiмде үй-жайлар мен ғимараттарды көшетiн мемлекеттiк органдарға белгiленген тәртiппен бекiту, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне тапсырылсын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1997.04.10. N 530
қаулысымен.
4. Осы тiзбеге енбеген мемлекеттiк органдар өз қызметiн Алматы қаласында одан әрi жалғастыратын болады, осыған байланысты, алғашқы кезеңде жаңа астанаға көшетiн министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттер мен өзге орталық мемлекеттiк органдарға екi апта мерзiмде аталған органдар аппаратының көшу тәртiбiн, қалатын мемлекеттiк органдармен өзара iс-қимыл жасауы үшiн аппараттың бiр бөлiгiнiң өз қызметiн Алматы қаласында жалғастыруын айқындасын және оны Ақмола қаласына Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды көшiру жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясының қарауына енгiзсiн.

О перечне высших и центральных государственных органов, подлежащих передислокации на первом этапе переноса столицы в город Акмолу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1887
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить представленный Государственной комиссией Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу перечень высших и центральных государственных органов, подлежащих передислокации на первом этапе переноса столицы, согласно приложению.
2. Согласиться с предложениями Управления Делами Президента Республики Казахстан, Временного рабочего аппарата Верховного Совета Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, Министерства строительства, жилья и застройки территорий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Государственного комитета Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям об образовании ими головных оперативных групп с учетом начала их деятельности в городе Акмоле в 1996 году для подготовки и обеспечения передислокации государственных органов, указанных в приложении к настоящему постановлению, а также организации работ по застройке и развитию инфраструктуры города Акмолы.
3. Государственной комиссии Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу:
(Абзац третий) совместно с акимом Акмолинской области уточнить перечень зданий и сооружений, предназначенных для размещения передислоцируемых государственных органов.
Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в срок до 20 января 1996 года осуществить закрепление в установленном порядке зданий и сооружений за передислоцируемыми государственными органами. <*>
Сноска. Абзац второй исключен - постановлением Правительства РК от 10 апреля 1997 г. N 530 P970530_ .
4. В связи с тем, что государственные органы, не вошедшие в данный перечень, продолжат свою деятельность в городе Алматы, министерствам, государственным комитетам и иным центральным государственным органам, передислоцируемым в новую столицу на первом этапе, в двухнедельный срок определить порядок передислокации аппаратов указанных органов с учетом продолжения деятельности части аппаратов в городе Алматы для взаимодействия с остающимися государственными органами и внести его на рассмотрение Государственной комиссии по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу.

5. Мемлекеттiк органды белгiлеген мерзiмде көшiруге тиiстi
органның басшылары жауапты деп белгiленсiн.
<*>
6. Қазақстан Республикасы Жоғары және орталық мемлекеттiк
органдарды Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi комиссияға осы қаулының
орындалуына бақылау жасау жүктелсiн.
<*>
ЕСКЕРТУ. Қаулы 5,6,-тармақтармен толықтырылды - ҚР Үкiметiнiң
1997.04.10. N 530 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы
29 желтоқсандағы
N 1887 қаулысына
қосымша
<*>
1997 жылғы мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына
көшiрудiң тiзбесi мен мерзiмi
_____________________________________________________________________
Мемлекеттiк органның атауы             і Көшiру мерзiмi
_____________________________________________________________________
1                         і          2
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi (келiсiм бойынша)                 IV тоқсан
Қазақстан Республикасының Парламентi
және оның аппараттары (келiсiм бойынша)      IV тоқсан
Қазақстан Республикасының Үкiметi және
Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң Кеңсесi                          IV тоқсан
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Күзет қызметi (келiсiм бойынша)              IV тоқсан
Республикалық ұлан (келiсiм бойынша)         IV тоқсан
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Iс Басқармасы (келiсiм бойынша)              IV тоқсан
Конституциялық Кеңес (келiсiм бойынша)       IV тоқсан
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм
бойынша)*                                    IV тоқсан
Орталық сайлау комиссиясы (келiсiм
бойынша)                                     IV тоқсан
Жоғарғы Сот (келiсiм бойынша)                IV тоқсан
Бас Прокуратура (келiсiм бойынша)*           IV тоқсан
Мемлекеттiк тергеу комитетi (келiсiм
бойынша)*                                    IV тоқсан
Баспасөз және бұқаралық ақпарат
iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiк
(келiсiм бойынша)                            II тоқсан
Стратегиялық ресурстарды бақылау
жөнiндегi агенттiк (келiсiм бойынша)         IV тоқсан
Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi
агенттiк (келiсiм бойынша)                   IV тоқсан
Республикалық бюджеттiң атқарылуын
бақылау жөнiндегi есеп комитетi
(келiсiм бойынша)                            IV тоқсан
Iшкi iстер министрлiгi және Iшкi
әскерлер қолбасшысының бас басқармасы*       III тоқсан
Сыртқы iстер министрлiгi*                    IV тоқсан
Ауыл шаруашылығы министрлiгi                 II тоқсан
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi       II тоқсан
Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi                                  IV тоқсан
Қаржы министрлiгi*                           IV тоқсан
Экономика және сауда министрлiгi*            IV тоқсан
Энергетика және табиғи ресурстар
министрлiгi                                  IV тоқсан
Әдiлет министрлiгi                           IV тоқсан
Қорғаныс министрлiгiнiң жедел тобы**            -
"Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясы                   III тоқсан
Қазақстан Республикасының Жоғары және
орталық мемлекеттiк органдары Ақмола
қаласына көшiру жөнiндегi комиссияның
аппараты                                     III тоқсан
__________________________________
* 1997 жылы мемлекеттiк органның бiрiншi басшысының
белгiлеуiмен, аппараттың бiр бөлiгi көшiрiледi.
** 1996 жылы көшiрiлдi
Ескерту. Мемлекеттiк органдарды көшiру мерзiмiн айлар бойынша Қазақстан Республикасының Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi комиссия белгiлейдi.
ЕСКЕРТУ. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 1997.04.10. N 530
қаулысымен.

5. Установить, что ответственность за передислокацию государственного органа в установленный срок несут руководители соответствующего органа.
6. Возложить на Государственную комиссию Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу контроль за выполнением настоящего постановления. <*>
Сноска. Дополнено пунктами 5 и 6 - постановлением Правительства РК от 10 апреля 1997 г. N 530 P970530_ .
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1887
ПЕРЕЧЕНЬ И СРОКИ
передислокации в 1997 году государственных органов
в город Акмолу
<*>
Сноска. Приложение - в редакции постановления Правительства РК
от 10 апреля 1997 г. N 530
P970530_
.
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование государственного органа    і Срок передислокации
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1                     і           2
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Администрация Президента Республики             IV квартал
Казахстан (по согласованию)
Парламент Республики Казахстан и его            IV квартал
аппараты (по согласованию)
Правительство Республики Казахстан и            IV квартал
Канцелярия Премьер-Министра Республики
Казахстан
Служба охраны Президента Республики             IV квартал
Казахстан (по согласованию)
Республиканская гвардия (по согласованию)       IV квартал
Управление Делами Президента Республики         IV квартал
Казахстан (по согласованию)
Конституционный Совет (по согласованию)         IV квартал
Комитет национальной безопасности (по           IV квартал
согласованию)
<*>
Центральная избирательная комиссия (по          IV квартал
согласованию)
Верховный Суд (по согласованию)                 IV квартал
Генеральная Прокуратура (по согласованию)
<*>
IV квартал
Государственный следственный комитет (по        IV квартал
согласованию)
<*>
Национальное агентство по делам печати и        II квартал
массовой информации (по согласованию)
Агентство по контролю за стратегическими        IV квартал
ресурсами (по согласованию)
Агентство по стратегическому планированию       IV квартал
(по согласованию)
Счетный комитет по контролю за исполнением      IV квартал
республиканского бюджета (по согласованию)
Министерство внутренних дел и Главное           III квартал
управление Командующего внутренними
войсками
<*>
Министерство иностранных дел
<*>
IV квартал
Министерство сельского хозяйства                II квартал
Министерство транспорта и коммуникаций          II квартал
Министерство труда и социальной защиты          IV квартал
населения
Министерство финансов
<*>
IV квартал
Министерство экономики и торговли
<*>
IV квартал
Министерство энергетики и природных             IV квартал
ресурсов
Министерство юстиции                            IV квартал
Оперативная группа Министерства обороны
<**>
-
Республиканская корпорация "Телевидение и       III квартал
радио Казахстана"
Аппарат Государственной комиссии Республики     III квартал
Казахстан по передислокации высших и
центральных государственных органов в город
Акмолу
Сноска.
<*>
В 1997 году передислоцируется часть аппарата,
определяемая первым руководителем государственного органа.
Сноска.
<**>
Передислоцирована в 1996 году.
Примечание. Сроки передислокации государственных органов по
месяцам устанавливаются Государственной комиссией
Республики Казахстан по передислокации высших и
центральных государственных органов в город
Акмолу.