Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 2 ақпандағы N 110 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 18 қаңтар N 66. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.08.03. N 1176 қаулысымен. ~P001176
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Жекелеген қару түрлерiнiң айналысына мемлекеттiк бақылау
туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру шаралары
туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 2
ақпандағы N 110
P950110_
қаулысына мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған қаулының "Қазақстан Республикасында жекелеген қару
түрлерiнiң айналыс тәртiбi туралы" 1 қосымшасы 19-б қосымшасымен
толықтырылып, мынадай редакцияда баяндалсын:
"19-б ҚОСЫМША
"Балқаш Лтд"
тау-кен компаниясы ведомстволық әскери күзетiн
қаруландыруға арналған қару-жарақ пен оқ-дәрi нормасы
I. Қарулану нормасы
Әскери күзет                       - бiр постқа 2 иiр ойықты қару
Ведомстволық әскери қарауыл күзетi - тегiс стволды қарумен
қаруланады (ВМ мен СДЯВ
күзетiнде иiр ойықты мылтықпен)
Бағалы металдарды өндiру, қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау
кезiнде қорғау тапсырмасын орындайтын бiрiншi санаттағы ведомстволық
әскери күзет Қазақстан Республикасының IIМ-нiң келiсiмiмен,
командаға 5 мылтық (АҚ-47) немесе 10 карабин (СКС-45) есебiмен
қаруланады.
II. Оқ-дәрi нормасы
___________________________________________________________________
| Әр қаруға |  Оқ-дәрiнiң жылдағы шығыны
| оқ-дәрiнiң|_____________________________
Қару түрлерi        |  қалыпты  |1 қызметкерге |атылуын байқау
|  нормасы  |   жаттығу    |үшiн (1 стволға)
|           |  мақсатында  |
_________________________|___________|______________|______________
Әскери күзет
Винтовкаға (1938/44 жыл.
дағы карабин үлгiсi)          60             10             8
Пистолетке                    32             12             8
Револьверге                   28             12             8
Бiрiншi санаттағы әскери күзет (бағалы металдарды өндiру,
қайта өңдеу және өңдеу кәсiпорындарында)
Калашников автоматына
(АҚ-47) (немесе ПП-90)       120             15             10
(жылына екi
байқауға)
Өзi зарядталатын Симонов
карабинiне (СКС-45)           90             10              8
(жылына екi
байқауға)
Қарауыл күзетi
Винтовкаға (1938/44 жыл.
дардағы карабин үлгiсi)       40              8              4
(жылына бiр
байқауға)
Пистолетке                    16              8              4
(жылына бiр
байқауға)

О внесении дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 февраля 1995 г. N 110
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 1996 г. N 66. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 августа 2000 г. N 1176 ~P001176.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан
от 2 февраля 1995 г. N 110
P950110_
"О мерах по реализации Закона
Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных
видов оружия" следующие дополнения:
приложение 1 "Правила оборота отдельных видов оружия в
Республике Казахстан" к указанному постановлению дополнить
приложением 19-б, изложив его в следующей редакции:
"Приложение 19-б
Нормы оружия и боеприпасов,
предназначенных для вооружения ведомственной
военизированной охраны горнорудной компании
"Балхаш Лтд"
I. Нормы вооружения
Военизированная охрана       - 2 единицы нарезного оружия
на один пост
Ведомственная сторожевая     - вооружается гладкоствольным
охрана                         оружием (при охране ВМ и СДЯВ
- нарезным)
По согласованию с МВД Республики Казахстан ведомственная
военизированная охрана первой категории, выполняющая задачи по
сохранности драгоценных металлов, в процессе добычи, переработки,
хранения и транспортировки, вооружается из расчета 5 единиц (АК-47)
или 10 карабинов (СКС-45) на команду.
II. Нормы боеприпасов
--------------------------------------------------------------------
!Неснижаемый  ! Расход боеприпасов в год
Вид оружия          !запас боепри-!-------------------------
!пасов на еди-!для учебных !для проверки
!ницу оружия  !целей на 1  !боя (на 1
!             !работника   !ствол)
--------------------------------------------------------------------
Военизированная охрана
На винтовку (карабин образца
1938/44 гг.)                      60           10            8
На пистолет                       32           12            8
На револьвер                      28           12            8
Военизированная охрана первой категории (на предприятиях
по добыче, переработке и обработке драгоценных металлов)
На автомат Калашникова           120           15           10
(АК-47) (или ПП-90)                                    (две проверки
в год)
На самозарядный карабин           90           10            8
Симонова (СКС-45)                                      (две проверки
в год)
Сторожевая охрана
На винтовку (карабин образца      40            8            4
1938/44 гг.)                                       (на одну проверку
в год)
На пистолет                       16            8            4
(на одну проверку
в год)

Револьверге                  14               8              4
(жылына бiр
байқауға)
Мылтыққа                      10              8              4
(жылына бiр
байқауға)
III. Ведомстволық әскери күзет жеке құрамының
қарулану нормасы (соның iшiнде бiрiншi санат бойынша)
___________________________________________________________________
|     Қару түрлерi
|___________________________
Ведомстволық әскери күзет         |винтовка, карабин,|пистолет.
қызметкерлерi              |ПП-90 автоматы,   |револьвер
|өзi зарядталатын  |
|      карабин     |
_______________________________________|__________________|________
Әскери күзет жеке командасы, бiрiккен
отряд бастығы (аталған басшылардың
орынбасарлары)
Отряд құрамындағы команда бастығы                -              1
Топ бастығы, бөлiмше командирi (қарауыл
бастығы мiндетiн атқарған кезде)                 -              1
Рұқсаттама бюросының бастығы                     -              1
Iшкi пост немесе көлiктердi тексеру-
өткiзу пунктiндегi 1-шi және 2-шi
класты атқыш                                     -              1
Тексеру-өткiзу пунктiндегi 1-шi және
2-шi класты тексерушi                            -              1
Сыртқы постыдағы 1-шi және 2-шi класты
атқыш (бағалы металдарды алып жүргенде)          1              -
Үйретiлген иттердiң бапкерi, сақшы-iз
кесушi ит жетекшiсi                              -              1
Ескертпе:
1. Қарудың атылуын байқауға арналған оқ-дәрiнi басқа мақсатқа
жұмсауға тыйым салынады.
2. Қарудың атылуын жылына екi рет байқап көру қажеттiлiгiн
әскери күзет бөлiмшесiнiң бастығы белгiлейдi.
3. Тегiс стволды мылтықтардың патроны 8,9 нөмiрлi бытырамен
оқталады.
4. Күзеттiң барлық түрiне қару резервi - бар қару-жарақтың
әрбiр 10 қаруына 1 қарудан.
5. Жаттығу мақсатында және жаттығу атуын өткiзу үшiн командаға
(отрядқа) 2 жаттығу винтовкасын, 2 шағын калибрлi винтовка және екi
шағын калибрлi пистолет алуға рұқсат етiледi";
"Қызметтiк-штаттық қару (пистолет) сақтауға және алып жүруге
рұқсат етiлген лауазым иелерiнiң тiзбесi туралы" 3 қосымша "Қазхром"
ұлтаралық акционерлiк компаниясының президентi" сөздерiнен кейiн
"Алматы сауда-қаржы банк басқармасының төрағасы" сөздерiмен
толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

На револьвер                      14            8            4
(на одну проверку
в год)
На ружье                          10            8            4
(на одну проверку
в год)
III. Нормы вооружения личного состава ведомственной
военизированной охраны (в т.ч. первой категории)
--------------------------------------------------------------------
Работники ведомственной       !       Вид оружия
военизированной охраны        !-----------------------------
!винтовка,     !пистолет,
!карабин,      !револьвер
!автомат ПП-90,!
!самозарядный  !
!карабин       !
--------------------------------------------------------------------
Начальник объединенного отряда,
отдельной команды военизированной
охраны (заместители перечисленных
руководителей)
Начальник команды в составе отряда           -             1
Начальник группы, командир отделения
(при исполнении обязанностей                 -             1
начальника караула)
Начальник бюро пропусков                     -             1
Стрелок 1-го и 2-го класса на
внутреннем посту или контрольно-проездном
пункте                                       -             1
Контролер 1-го и 2-го класса на
контрольно-пропускном пункте                 -             1
Стрелок 1-го и 2-го класса на наружном
посту (при сопровождении драгоценных
металлов)                                    1             -
Вожатый служебных собак, проводник
патрульно-розыскной собаки                   -             1
Примечания:
1. Боеприпасы, предусмотренные на проверку боя оружия,
расходовать для других целей запрещается.
2. Необходимость проведения проверки боя оружия два раза в год устанавливается начальником подразделения военизированной охраны.
3. Патроны для гладкоствольных ружей заряжаются дробью номер 8,
9.
4. Резерв оружия для всех видов охраны - 1 единица оружия на каждые 10 единиц, имеющихся на вооружении.
5. Разрешается для учебных целей и проведения тренировочных
стрельб приобретать на команду (отряд) 2 учебные винтовки, 2
малокалиберные винтовки и 2 малокалиберных пистолета";
приложение 3 "Перечень должностных лиц, которым предоставлено
право на хранение и ношение служебно-штатного оружия (пистолета)"
после слов "Президент транснациональной акционерной компании
"Казхром" дополнить словами "Председатель Правления Алматинского
торгово-финансового банка".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан