Пакiстан Ислам Республикасы үкiмет делегациясының 1995 жылғы тамызда Қазақстан Республикасына сапары кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 25 қаңтардағы N 95
Пакiстан Ислам Республикасы үкiмет делегациясының сапары кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-пакiстан ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Пакiстан Ислам Республикасы Премьер-Министрiнiң басшылығымен Пакистан Ислам Республикасы үкiмет делегациясының 1995 жылғы тамызда Қазақстан Республикасына сапары кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары /қоса берiлiп отыр/ бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi жоспарда көзделген шараларды орындау жөнiнде қажеттi шаралар қабылдайтын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi осы қаулының орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне кемiнде жылына бiр рет мәлiмдейтiн болсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 қаңтардағы N 95 қаулысымен бекiтiлген
Пакiстан Ислам Республикасы үкiмет делегациясының
1995 жылғы тамызда Қазақстан Республикасына сапары
кезiнде қол жеткен келiсiмдер мен уағдаластықтарды
жүзеге асыру жөнiндегi шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
Орындалу     Атқаруға
N     Шаралардың атауы                  мерзiмi     жауаптылар
___________________________________________________________________
1                  2                       3             4
___________________________________________________________________
1. 1996 жылдың бiрiншi тоқсанында     1996 жылдың   Өнеркәсiпсауда
Исламбадта сауда-экономикалық,     1 тоқсаны     минi
ғылыми-техникалық және мәдени                    Сыртқыiстерминi
ынтымақтастық жөнiндегi бiрлескен                Көлiккомминi
үкiметаралық комиссияның III
мәжiлiсiн өткiзу
2. Мұнай және газ өнеркәсiбi аума.    1996 жылдың
ғында ынтымақтастықты дамыту       II тоқсаны
жөнiнде ұсыныс енгiзу:
1. Пакiстан компанияларын /соның                 Мұнайгазөнеркә.
iшiнде бiрлескен кәсiпорын түр.                  сiпминi
лерiн де/ мұнай мен газ өндiру,                  Экономминi
өңдеу және тасымалдау, скважина.
ларды күрделi жөндеуден өткiзу,
құрал-жабдықтар өндiру, сервистiк
және консалтингтiк қызмет көрсе.
туге тартудың пайдалылығын
айқындау

О мерах по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита правительственной делегации Исламской Республики Пакистан в Республику Казахстан в августе 1995 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 1996 г. N 95
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита правительственной делегации Исламской Республики Пакистан в Республику Казахстан, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-пакистанского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить план мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита правительственной делегации Исламской Республики Пакистан во главе с Премьер-Министром Исламской Республики Пакистан в Республику Казахстан в августе 1995 года (прилагается).
2. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, акимам областей и г. Алматы принять необходимые меры по выполнению поручений, предусмотренных планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления не реже одного раза в год.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 1996 г. N 95
План
мероприятий по реализации соглашений и
договоренностей, достигнутых в ходе визита
Правительственной делегации Исламской Республики
Пакистан в Республику Казахстан в августе 1995 года
---------------------------------------------------------------------
н/п!    Наименование мероприятия    !   Срок     ! Ответственные
!                                ! исполнения ! за исполнение
---------------------------------------------------------------------
1 !               2                !     3      !         4
---------------------------------------------------------------------
1.  Провести III-е заседание           I квартал    Минпромторг, МИД,
межправительственной казахстанско- 1996 года    Минкомтранс
пакистанской совместной комиссии
по торгово-экономическому,
научно-техническому и культурному
сотрудничеству в Исламабаде в
первом квартале 1996 года
2.   Внести предложения по развитию
сотрудничества в области нефтяной
и газовой промышленности:
- определить целесообразность       II квартал   Миннефтегазпром,
привлечения пакистанских компаний  1996 года   Минэкономики
(в том числе и в форме совместных
предприятий) к добыче, переработке
и транспортировке нефти и газа,
капитальному ремонту скважин,
производству оборудования,
оказанию сервисных и
консалтинговых услуг.

3. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен 1996 жылдың   Қаржыминi /ШКПК/
Пакiстан Ислам Республикасы        II тоқсаны    Әдiлетминi
Үкiметi арасында инвестицияларды                 Сыртқыiстерминi
өзара қорғау және қолдау жөнiнде                 Экономминi
Келiсiм әзiрлеу.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен   - " -       Жастар iсi,
Пакiстан Ислам Республикасы                      туризм және
Үкiметi арасында жастар саясаты,                 спорт
туризм және спорт саласындағы                    министрлiгi
Келiсiм әзiрлеу.
5. Бiрлескен қазақстан-пакистан банкiн  - " -       Ұлттық банк
құру және Қазақстанда пакiстан
банкiсiнiң филиалын ашу жөнiнде
даярлық жұмыстарын жүргiзу.
6. Көлiк қатынасы саласында
ынтымақтасу жөнiнде ұсыныс
енгiзу:
- автомобиль қатынасы және төрт    ақпан         Көлiк және
жақты транзиттiк тасымал туралы                  коммуникациялар
келiсiм жөнiнде қол қойылған                     министрлiгi
қазақстан-пакистан келiсiмiн
жүзеге асыру жөнiнде.
7. Қазақстанда халық тұтынатын        - " -         Өнеркәсiпсауда
тауарлар сататын Пакiстанның                     минi, қалалар
дүкендер желiсiн ашу мүмкiндiгi                  мен облыстар
жөнiнде мәселелердi пысықтау                     әкiмдерi,
Меммүлiккомы
8. Өнеркәсiп саласында екi жақты
ынтымақтасуды дамыту жөнiнде
ұсыныс енгiзу:
- өндiрiс саласында, жеңiл өнер.   - " -         Өнеркәсiпсауда
кәсiпте, ауыл шаруашылығында,                    минi, Геология
денсаулық сақтауда ынтымақтасу                   минi, Құрылыс
мүмкiндiктерiн байқау                            минi, Ауылшар
минi, Денсаулық
минi, Жеңiл
өнеркәсiп АҚ
- көкөнiс пен жемiс жидектен       - " -         Ауылшарминi
консервi өнiмдерiн, кондитер                     Өнеркәсiпсауда
өнiмдерi мен тоқыма бұйымдарын                   минi
бiрлесiп өндiру жөнiнде                          Экономминi
9. Қазақстандық мамандардың Пакiстан. 1996 жылдың   Энергиякөмiр
дағы энергетикалық объектiлер      II тоқсаны     минi
құрылысына қатысу мүмкiндiгiн
қарау
10. Әскери ауқымда мәселенi қарау      1996 жылдың   Қорғанысминi
және ұсыныс енгiзу:                I тоқсаны     Экономминi
Өнеркәсiпсауда
минi
Сыртқыiстерминi
- қорғанысқа арналған өңдеу,
өндiру және жабдықтау бұйымдары
саласында ынтымақтасу жөнiнде
ұсыныс жасау;
- қорғанысқа арналған қазақстандық
кәсiпорындарды конверсиялау ауқы.
мында ынтымақтасу жөнiнде ұсыныс
жасау;
- әскери атташе алмасу, әскери
ауқымда ынтамақтасудың ретiн
орайластыру мақсатында қорғаныс
министрлерiнiң өзара сапары
жөнiнде мәселенi талқылау.

3.   Подготовить Соглашение между      II квартал   Минфин (КИИК),
Правительством Республики         1996 года    Минюст,
Казахстан и Правительством                     Минэкономики,
Исламской Республики Пакистан                  МИД
о поощрении и взаимной защите
инвестиций
4.   Подготовить Соглашение между         -"-       Минтурспорт-
Правительством Республики                      молодежи
Казахстан и Правительством
Исламской Республики Пакистан
о сотрудничестве в области
молодежной политики,
туризма и спорта
5.   Провести подготовительную работу     -"-       Нацбанк
по учреждению совместного
казахстанско-пакистанского банка
и открытию филиала пакистанского
банка в Казахстане
6.   Внести предложения о
сотрудничестве в области
транспортного сообщения:
- по реализации подписанного         февраль     Минкомтранс
казахстанско-пакистанского
соглашения об автомобильном
сообщении и четырехстороннего
соглашения о транзитных
перевозках
7.   Проработать вопрос о                 -"-       Минпромторг,
возможности открытия в                         акимам г. Алматы
Казахстане Пакистаном сети                     и областей,
магазинов по реализации товаров                Госкомимущество
народного потребления.
8.   Разработать предложения по
развитию двустороннего
сотрудничества в области
промышленности:
- изучить возможность                  -"-       Минпромторг,
сотрудничества в промышленной                  Минэкономики,
сфере, легкой промышленности,                  Мингэо, Минстрой,
сельском хозяйстве,                            Минсельхоз,
здравоохранении;                               Минздрав,
АО "Легпром"
- по совместному производству          -"-       Минсельхоз,
консервированных продуктов из                  Минпромторг
овощей и фруктов, кондитерских
продуктов и текстильных изделий
9.   Рассмотреть возможность участия   II квартал   Минэнергоугольпром
казахстанских специалистов        1996 года
в строительстве энергетических
объектов в Пакистане
10.  Изучить вопрос и внести           I квартал    Минобороны,
предложения в военной             1996 года    Минэкономики,
области:                                       Минпромторг,
- проработать вопрос об обмене                   МИД, Комитет по
военными атташе, о взаимных                    оборонной
визитах министров обороны с                    промышленности
целью выработки подхода к
сотрудничеству в военной
сфере
- представить предложения по
сотрудничеству в сфере
разработок, производства и
поставок продукции оборонного
назначения;
- представить предложения по
сотрудничеству в области
конверсии казахстанских
предприятий оборонного
назначения;

11. Ғарыштық және материалтану зерт.   Наурыз        Ғылымминi,
теулерi саласында пакiстан ғалым.                ҰҒА
дарымен байланыс орнату
мүмкiндiктерiн анықтау
12. Жоғары бiлiм және ғылыми сынақтан  ақпан         Бiлiмминi
өту саласында алмасуды дамыту
жөнiнде ұсыныс енгiзу.
13. Қазақстан-пакiстан кәсiпкерлерiнiң қыркүйек      Өнеркәсiпсауда
конгресiн әзiрлеу және өткiзу                    минi, Сауда-
өнеркәсiп
палатасы,
Қазақстан
Республикасы
кәсiпкерлерiнiң
конгресi
Экономминi

11.  Определить возможность            март         Миннауки, НАН
установления контактов с
пакистанскими учеными в
области космических и
материаловедческих
исследований
12.  Внести предложения по             февраль      Минобразования
развитию обменов с
Пакистаном в сфере высшего
образования и научных
стажировок
13.  Подготовить и провести            сентябрь     Минпромторг,
казахстанско-пакистанский                      Минэкономики,
конгресс предпринимателей                      Торгово-
промышленная
палата, Конгресс
предпринимателей
Казахстана