Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1996 жылға арналған бюджетiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 25 қаңтар N 100. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.07.31. N 1194 қаулысымен. ~P971194
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1996 жылға арналған бюджетi кiрiсi бойынша 116206,3 млн. теңге, шығысы бойынша 116206,3 млн. теңге мөлшерiнде бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1996 жылға арналған бюджетi мыналардың есебiнен құрылатын болып белгiленсiн:
меншiк нысанына және қызмет түрлерiне қарамастан жұмыс берушiлердiң, кәсiпкерлiк жұмыспен айналысатын азаматтардың сақтандыру жарналарының есебiнен - 78326,5 млн. теңге;
жұмыс берушiлер мерзiмiнен бұрын зейнетақы тағайындауға байланысты және жеңiлдiктi зейнетақымен қамсыздандыру мақсаттарына арнап аударатын қаражат есебiнен - 99,6 млн. теңге;
жұмыс берушiлер мен азаматтардан керi талап қою тәртiбiмен өндiрiп алынатын қаражат есебiнен - 4,9 млн. теңге;
балалы отбасыларына төленген жәрдемақы үшiн жергiлiктi
бюджеттен өтелетiн қаражат есебiнен - 6608,6 млн. теңге;
төлеушiлер өтеуге тиiс 1995 жылғы сақтандыру жарналары бойынша
берешек қаражат есебiнен - 28604,5 млн. теңге;
бабалы отбасыларына жәрдемақы төлеуге 1995 жылы жұмсалған шығын
үшiн жергiлiктi бюджеттердiң Зейнетақы қорына берешегiн өтеу
есебiнен - 1160,3 млн. теңге;
ақшалай қаражаттың 1996 жылғы 1 қаңтардағы ауыспалы қалдығы
есебiнен - 1401,9 млн. теңге.
3. 1996 жылы Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорынан
мыналарға қаржы (млн. теңге) босатылсын:
"Қазақ ССР-iнде азаматтарды зейнетақымен
қамсыздандыру туралы" Қазақ ССР Заңына
сәйкес төленетiн зейнетақыға                       92080,8
1995 жылғы зейнетақыны төлеу бойынша
берешектi өтеуге                                   642
зейнетақыны төлеу және жеткiзiп беру
қызметiне арналған шығынға                         1970,1
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық
сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан
Республикасының заңы бойынша берiлетiн
зейнетақыға қосылатын үстемеге                      2796,7
шетелге тұрақты тұру үшiн қоныс аударған
азаматтарға еңбек жарақатының немесе кәсiби
ауруының салдарына байланысты тағайындалатын
зейнетақыны төлеуге                                    39,2
жерлеу үшiн жәрдемақы төлеуге                        659,2
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995
жылғы 28 сәуiрдегi N 2247
U952247_
Заң күшi бар
Жарлығына сәйкес Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектерiнiң зейнетақысына
ай сайын үстеме төлеуге                                605,3
Қазақстан Республикасы Президентінiң 1995
жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заң күшi бар
Жарлығына сәйкес Ұлты Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектерiне жыл сайын
бiр жолғы жәрдемақы төлеуге                          201,8
балалы отбасыларына жәрдемақы төлеуге

Об утверждении бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1996 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 1996 г. N 100. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 июля 1997 г. N 1194. ~P971194.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить бюджет Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1996 год по доходам в сумме 116206,3 млн. тенге, расходам - 116206,3 млн. тенге (прилагается).
2. Установить, что доходы бюджета Пенсионного фонда Республики Казахстан на 1996 год формируются за счет:
страховых взносов работодателей, граждан, занимающихся предпринимательской деятельностью, независимо от форм собственности и видов деятельности, в сумме 78326,5 млн. тенге;
средств, перечисляемых работодателями в связи с назначением досрочных пенсий и на цели льготного пенсионного обеспечения, - 99,6 млн. тенге;
средств, взыскиваемых с работодателей и граждан в порядке предъявления регрессных требований, - 4,9 млн. тенге;
средств, возмещаемых из местного бюджета за выплаченные пособия семьям, имеющим детей, - 6608,6 млн. тенге;
средств по задолженности по страховым взносам, подлежащих
погашению плательщиками за 1995 год - 28604,5 млн. тенге;
погашения задолженности местных бюджетов Пенсионному фонду за
произведенные расходы в 1995 году на выплату пособий семьям, имеющим
детей, - 1160,3 млн.тенге;
переходящих остатков денежных средств на 1 января 1996 года -
1401, 9 млн. тенге.
3. Направить в 1996 году ассигнования из Пенсионного фонда
Республики Казахстан (млн.тенге) на:
пенсии, выплачиваемые в соответствии с
Законом Казахской ССР
Z912100_
"О пенсионном
обеспечении граждан в Казахской ССР"               92080,8
погашение задолженности по выплате
пенсий за 1995 год                                  6421,7
расходы за услуги по выплате и
доставке пенсий                                     1970,1
надбавки к пенсии по Закону Республики
Казахстан
Z923600_
"О социальной защите
граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне"                                   2796,7
выплаты пенсий, назначенных вследствие
трудового увечья или профессионального
заболевания гражданам, выехавшим на
постоянное место жительства за границу                39,2
выплаты пособий на погребение                        659,2
выплаты ежемесячной надбавки к пенсии
участникам и инвалидам Великой
Отечественной войны согласно Указу
Президента Республики Казахстан, имеющему
силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247           605,3
U952247_
выплаты ежегодного разового пособия
участникам и инвалидам Великой Отечественной
войны согласно Указу Президента Республики
Казахстан, имеющему силу Закона, от 28 апреля
1995 года N 2247
U952247_
201,8
расходы на выплату пособий семьям, имеющим

жұмсалатын шығынға                                   6608,6
банктерден алынған кредиттер сомасын қайтаруға       900,0
банктерден алынған кредиттер бойынша
проценттердi төлеуге                                 69,3
1994-1995 жылдары бюджеттiң бөлiнген несиенi
қайтаруға                                            358,4
сақтандыру жарнасын төлеушiлердiң келесi
жылға ауысқан берешегiне                             3435,2
4. "Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына қаржы жинаулы жақсарту және зейнетақылар мен жәрдемақылардың төленуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 28 қарашадағы N 1600 P951600_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 36, 467-құжат) белгiленген тәртiпке сәйкес жекелеген аймақтар бойынша кiрiстен асып түскен шығыстың орнын жабуға арналған қаражатты кейiннен қайта бөлу үшiн облыстар мен Алматы қаласының Зейнетақы қоры бюджеттерiне түскен сақтандыру жарнасынан бiр бөлiгiн (30 процент мөлшерiнде) Зейнетақы қорының орталықтандырылған шотына аудару көзделсiн.
5. Облыстар мен Алматы қаласының өкiмдерi орталықтандырылған
қаражаттың жеткiлiксiздiгiне байланысты жекелеген облыстар мен
Алматы қаласының Зейнетақы қоры бюджеттерiнде белгiленген аударымнан
тыс сома (млн. теңге) қарастырып, оны ай сайын бiрдей үлесте
Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының орталықтандырылған шотына
аударып отырсын:
Атырау           - 968,9
Жезқазған        - 541,3
Қарағанды        - 556,7
Қостанай         - 1289,6
Маңғыстау        - 2413,6
Павлодар         - 3581,6
Торғай           - 277,1
Алматы қаласы    - 305,1
6. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының өкiмдерi сақтандыру
жарнасы мен басқа да мiндеттi аударымдардың Қазақстан
Республикасының Зейнетақы қорына толық және уақытылы түсiп отыруын
қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы
25 қаңтардағы N 100
қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының
1996 жылға арналған бюджетi
Кiрiсi                   млн. теңге
1. Меншiк нысанына және қызмет түрлерiне
қарамастан жұмыс берушiлердiң, кәсiпкерлiк
жұмыспен айналысатын азаматтардың сақтандыру
жарналарының аударымдары                          78326,5
2. Жұмыс берушiлер, мерзiмiнен бұрын зейнетақы
тағайындауға байланысты және жеңiлдiктi
зейнетақымен қамсыздандыру мақсаттарына
арнап аударатын қаражат                           99,6
3. Жұмыс берушiлер мен азаматтардан керi талап
қою тәртiбiмен өндiрiп алынатын қаражат           4,9

детей                                               6608,6
возврат сумм кредитов, полученных из банков          900,0
уплата процентов по кредитам, полученным
из банков                                             69,3
возврат бюджетной ссуды, выделенной в 1994-
1995 годах                                            358,4
задолженность плательщиков страховых взносов,
переходящая на следующий год                         3495,2
4. Предусмотреть в бюджетах Пенсионного фонда по областям и городу Алматы перечисление части поступающих страховых взносов (в размере 30 процентов) на централизованный счет Пенсионного фонда Республики Казахстан для последующего перераспределения средств на покрытие превышения расходов над доходами по отдельным регионам в соответствии с порядком, установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 1995 г. N 1600 P951600_ "О мерах по улучшению сборов средств в Пенсионный фонд Республики Казахстан и обеспечению выплат пенсий и пособий" (САПП Республики Казахстан,
1995 г., N 36, ст. 467).
5. Акимам областей и г. Алматы в связи с недостаточностью
централизуемых средств предусмотреть в бюджетах Пенсионного фонда по
областям и городу Алматы суммы (млн. тенге) и обеспечить их перевод
ежемесячно равными долями на централизованный счет Пенсионного фонда
Республики Казахстан сверх установленных отчислений:
Атырауского         - 968,9
Жезказганского      - 541,3
Карагандинского     - 556,7
Кустанайского       - 1289,6
Мангистауского      - 2413,6
Павлодарского       - 3581,6
Тургайского         -  277,1
г. Алматы           -  305,1
6. Министерству социальной защиты населения Республики
Казахстан, акимам областей и г.Алматы принять необходимые меры по
обеспечению полного и своевременного сбора страховых и других
обязательных отчислений в Пенсионный фонд Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 1996 г. N 100
БЮДЖЕТ ПЕНСИОННОГО ФОНДА
Республики Казахстан на 1996 год
ДОХОДЫ                      млн.тенге
1. Отчисления страховых взносов работодателей,
граждан, занимающихся предпринимательской
деятельностью, независимо от форм
собственности и видов деятельности                78326,5
2. Средства, перечисляемые работодателями в связи
с назначением досрочных пенсий и на цели
льготного пенсионного обеспечения                    99,6
3. Средства, взыскиваемые с работодателей и
граждан в порядке предъявления регрессных
требований                                            4,9

4. Балалы отбасыларына төленген жәрдемақы үшiн
жергiлiктi бюджеттен өтелетiн қаражат             6608,6
5. Төлеушiлер өтеуге тиiс 1995 жылғы сақтандыру
жарналары бойынша берешек қаражат                 28604,5
6. Балалы отбасыларына жәрдемақы төлеуге 1995
жылы жұмсалған шығын үшiн Зейнетақы қорына
берешегiн өтеу есебiнен жергiлiктi
бюджеттерден түсетiн қаражат                      1160,3
7. Ақшалай қаражаттың 1996 жылғы 1 қаңтардағы
ауыспалы қалдығы                                  1401,9
Кiрiс жиынтығы:                               116206,3
Шығысы                                     млн. теңге
1. "Қазақ ССР-iнде азаматтарды зейнетақымен
қамсыздандыру туралы" Қазақ ССР Заңына сәйкес
төленетiн зейнетақы                               92080,8
оның iшiнде:
еңбек зейнетақысы                                 90170,1
әлеуметтiк зейнетақы                               1489,5
мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер
қатарындағы мүгедектерге берiлетiн зейнетақы       421,2
2. 1995 жылғы зейнетақыны төлеу бойынша
берешектi өтеу                                     6421,7
3. Зейнетақыны төлеу және жеткiзiп беру
қызметiне арналған шығын                           1970,1
4. Шетелге тұрақты тұру үшiн қоныс аударған
азаматтарға еңбек жарақатының немесе кәсiби
ауруының салдарына байланысты тағайындалатын
зейнетақыны төлеу                                  39,2
5. Жерлеу үшiн жәрдемақы төлеу                        659,2
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы
28 сәуiрдегi N 2247 Заң күшi бар Жарлығына
сәйкес республикалық бюджетте жыл сайын
белгiленетiн айлық есептi көрсеткiш мөлшерiнде
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерiнiң зейнетақысына ай сайын
үстеме төлеу                                        605,3
7. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995
жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заң күшi бар
Жарлығына сәйкес республикалық бюджетте жыл
сайын белгiленетiн төрт еселенген айлық есептi
көрсеткiш мөлшерiнде Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектерiне жыл сайын бiр
жолғы жәрдемақы төлеу                                201,8
8. "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық
сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды
әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы бойынша берiлетiн
зейнетақыға қосылатын үстеме                         2796,7
9. Балалы отбасыларына жәрдемақы төлеуге
жұмсалатын шығын                                     6608,6

4. Средства, возмещаемые из местного бюджета
за выплаченные пособия семьям, имеющим
детей                                              6608,6
5. Средства, поступающие от плательщиков в
счет погашения задолженности по страховым
взносам за 1995 год                               28604,5
6. Средства, поступающие от местных бюджетов
в счет погашения задолженности Пенсионному
фонду за произведенные расходы в 1995 году
на выплату пособий семьям, имеющим детей           1160,3
7. Переходящие остатки денежных средств на
1 января 1996 года                                 1401,9
Итого доходов                                    116206,3
Р А С Х О Д Ы                   млн.тенге
1. Пенсии, выплачиваемые в соответствии с
Законом Казахской ССР
Z912100_
"О пенсионном
обеспечении граждан в Казахской ССР"              92080,8
из них:
трудовые пенсии                                   90170,1
социальные пенсии                                  1489,5
пенсии инвалидам из числа военнослужащих
срочной службы                                      421,2
2. Погашение задолженности по выплате пенсий
за 1995 год                                        6421,7
3. Расходы за услуги по выплате и доставке
пенсий                                             1970,1
4. Выплата пенсий, назначенных вследствие
трудового увечья или профессионального
заболевания гражданам, выехавшим на
постоянное место жительства за границу               39,2
5. Выплата пособий на погребение                       659,2
6. Выплата ежемесячных надбавок к пенсии
инвалидам и участникам Великой Отечественной
войны в размере месячной минимальной
заработной платы в соответствии с Указом
Президента Республики Казахстан, имеющим силу
Закона, от 28 апреля 1995 г. N 2247
U952247_
в размере месячного расчетного показателя,
ежегодно устанавливаемого в республиканском
бюджете                                             605,3
7. Выплата ежегодного разового пособия
инвалидам и участникам Великой Отечественной
войны в соответствии с Указом Президента
Республики Казахстан, имеющим силу Закона,
от 28 апреля 1995 г. N 2247
U952247_
в размере
четырехкратного месячного расчетного показателя,
ежегодно устанавливаемого в республиканском
бюджете                                             201,8
8. Надбавки к пенсии по Закону Республики
Казахстан
Z923600_
"О социальной защите граждан,
пострадавших вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне"                                          2796,7
9. Расходы на выплату пособий семьям, имеющим
детей                                              6608,6

10. Банктерден алынған кредиттер сомасын қайтару        900,0
11. Банктерден алынған кредиттер бойынша
проценттердi төлеу                                  69,3
12. 1994-1995 жылдары бюджеттен бөлiнген несиенi
қайтару                                             358,4
13. Сақтандыру жарнасын төлеушiлердiң келесi
жылға ауысқан берешегi                              3495,2
Шығыс жиынтығы:                                116206,3
Кiрiстiң шығыстан асуы:                                   -

10. Возврат сумм кредитов, полученных из банков        900,0
11. Возврат процентов по кредитам, полученным
из банков                                           69
12. Возврат бюджетной ссуды, выделенной в 1994-
1995 годах                                         358,4
13. Задолженность плательщиков страховых взносов,
переходящая на следующий год                      3495,2
Итого расходов                                 116206,3
Превышение доходов над расходами:                   -