Жеке кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 124 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381  Қаулысымен.
1994-1995 жылдары Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi қолдау және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру, сондай-ақ отандық орта және шағын бизнестi дамыту үшiн жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi шағын бизнес орталықтарын тарта отырып:
1-қосымшаға сәйкес кейiн сатып алынатын акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк пакеттерiн сенiмдi басқаруға беру жөнiнде;
2-қосымшаға сәйкес кейiн оны сатып алу құқығымен мемлекеттiк мүлiк объектiлерiн жалға беру жөнiнде тендер ұйымдастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 30 қаңтардағы
N 124 қаулысына
1-қосымша
Сенiмдi басқаруға берiлген акционерлiк қоғамдар
акцияларының мемлекеттiк пакеттерiнiң
ТIЗБЕСI
Ақмола облысы
1. "Комсомол ремтехзаводы" АҚ, мемлекеттiк пакет 70%
2. "Калутон" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 40%
Ақтөбе облысы
3. "Гарант - 1" АҚ, Ақтөбе қаласы, мемлекеттiк пакет 90%
4. "Алтын дән" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 40%
Алматы облысы
5. "Алматытара" АҚ, Алматы қаласы, мемлекеттiк пакет 90%
6. "Айдын" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
Шығыс Қазақстан облысы
7. "Ремстройтрест" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
8. "Зырянов МТС базасы" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
9. "Таврия элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 60%
10. "Тарбағатай АҚП" АҚ, мемлекеттiк пакет 80%
Жамбыл облысы
11. "Камазтехсервис" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
12. "Алтын дән" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 50%
13. "Ақ бидай" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 30%
14. "Мрамор-Көктал" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
Жезқазған облысы
15. "Жезқазғанбалық" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
Батыс Қазақстан облысы
16. "Орал химиямен тазалау және бояу фабрикасы" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
17. "Ростошин элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
18. "Қазақстан элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
Қарағанды облысы
19. "Карагандаоблбытсервис" АҚ, Қарағанды қаласы, мемлекеттiк пакет 49, 63%
20. "Тепличный комбинат" АҚ, мемлекеттiк пакет 70%
21. "Алтын дән" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 28,5%
22. "Алтын дән" АҚ /Қарағанды нан өнiмдерi комбинаты/, мемлекеттiк пакет 28,5%
Қызылорда облысы
23. "Сырдария Лада" АҚ /тұрмыстық қызмет көрсету/, Қызылорда қаласы, мемлекеттiк пакет 47,8%

О мерах по поддержке частного предпринимательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 г. N 124. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 30 января 1996 г. N 124 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях реализации Государственной программы поддержки и развития предпринимательства в Республике Казахстан на 1994-1996 годы, а также создания условий для развития отечественного среднего и малого бизнеса Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом с привлечением центров малого бизнеса организовать тендер:
по передаче в доверительное управление государственного пакета акций акционерных обществ с последующим выкупом согласно приложению 1;
по сдаче в аренду объектов государственного имущества с правом последующего его выкупа согласно приложению 2.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 1996 г. N 124
Перечень государственных пакетов акций акционерных обществ,
передаваемых в доверительное управление
Акмолинская область
1. АО "Комсомольский ремтехзавод", госпакет 70%
2. АО "Калутон" (система хлебопродуктов), госпакет 40%
Актюбинская область
3. АО "Гарант - 1", г. Актюбинск, госпакет 90%
4. АО "Алтын ден" (система хлебопродуктов), госпакет 40%
Алматинская область
5. АО "Алматытара", г. Алматы, госпакет 90%
6. АО "Айдын", госпакет 40%
Восточно-Казахстанская область
7. АО "Ремстройтрест", госпакет 90%
8. АО "Зыряновская база МТС", госпакет 90%
9. АО "Таврический элеватор", госпакет 60%
10. АО "Тарбагатайское ХПП", госпакет 80%
Жамбылская область
11. АО "Камазтехсервис", госпакет 90%
12. АО "Алтын ден" (система хлебопродуктов), госпакет 50%
13. АО "Ак бидай" (система хлебопродуктов), госпакет 30%
14. АО "Мрамор-Коктал", госпакет 90%
Жезказганская область
15. АО "Жезказганбалык", госпакет 90%
Западно-Казахстанская область
16. АО "Уральская фабрика химчистки и крашения", госпакет 90%
17. АО "Ростошинский элеватор", госпакет 40%
18. АО "Казахстанский элеватор", госпакет 40%
Карагандинская область
19. АО "Карагандаоблбытсервис", г. Караганда, госпакет 49,63%
20. АО "Тепличный комбинат", госпакет 70%
21. АО "Алтын ден" (система хлебопродуктов), госпакет 28,5%
22. АО "Алтын ден" (Карагандинский комбинат хлебопродуктов),
госпакет 28,5%
Кзыл-Ординская область
23. АО "Сырдарья Лада" (бытовое обслуживание), г. Кзыл-Орда,
госпакет 47,8%

24. "Аяз" АҚ /Казторгтехника шеберханасы/, Қызылорда қаласы, мемлекеттiк пакет 90%
25. "Ақ маржан" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 40%
Көкшетау облысы
26. "Рембыттехника" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
27. "Көкшетаурыба" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
28. "Шортан элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
29. "Талшық элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
Қостанай облысы
30. "Сельхозтехника" АҚ, мемлекеттiк пакет 39%
31. "Қостанайтрансагентство" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
32. "Троебратнен элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 39%
33. "Астық" АҚ /Қостанай элеваторы/, мемлекеттiк пакет 23,4%
Маңғыстау облысы
34. "Денсаулық" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
Павлодар облысы
35. "Асхана приборлар заводы" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
36. "Ертiс элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 25%
37. "Жолқұдық элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 50%
Солтүстiк Қазақстан облысы
38. "ПССК" АҚ /Құрылыс/, мемлекеттiк пакет 90%
39. "Ақсуат элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
40. "Возвышен элеваторы" АҚ, мемлекеттiк пакет 40%
Семей облысы
41. "Нан" АҚ /қазiргi уақытта арендаға берiлген/, мемлекеттiк пакет 40%
42. "Аягөз-астық" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 40%
43. "Жалғызтөбе астық" АҚ /нан өнiмдерi жүйесi/, мемлекеттiк пакет 40%
Талдықорған облысы
44. "Құрылыс" АҚ, Жаркент қаласы, мемлекеттiк пакет 39%
45. "Дәулет" АҚ, /Әмбебап дүкен/ Талдықорған қаласы, мемлекеттiк пакет 90%
Торғай облысы
46. "Айдын" АҚ /балық өнiмдерiн дайындау/, мемлекеттiк пакет 90%
Оңтүстiк Қазақстан облысы
47. "Ремстройбыт" АҚ, Шымкент қаласы, мемлекеттiк пакет 39%
48. "Шұғыла" АҚ /тiгiн-тоқыма өнiмдерiн өндiру/, Ленгiр қаласы, мемлекеттiк пакет 38%
49. "Южказавтотехсервис" АҚ, мемлекеттiк пакет 90%
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 30 қаңтардағы
N 124 қаулысына
2-қосымша
Кейiн сатып алу құқығымен жалға берiлетiн
мемлекеттiк мүлiк объектiлерiнiң
ТIЗБЕСI
Ақмола облысы
1. "Плодоовощ" N 4 ОРО дүкенi, Ақмола қаласы
2. "Золотая Нива" мейрамханасы, Ақмола қаласы
Алматы қаласы
3. Әуезов көшесi, 64 мекен-жайында жеке тұрған ғимарат, өндiрiстiк көлемi 1000 шаршы метр
Оңтүстiк Қазақстан облысы
4. 500 адам қаралатын емханасымен 249 төсектiк аудандық аурухана кешенi /құрылысы аяқталмаған/, Жетiсай ауданы

24. АО "Аяз" (Мастерская Казторгтехника), г. Кзыл-Орда,
госпакет 90%
25. АО "Ак маржан" (система хлебопродуктов), госпакет 40%
Кокшетауская область
26. АО "Рембыттехника", госпакет 90%
27. АО "Кокшетаурыба", госпакет 90%
28. АО "Щучинский элеватор", госпакет 40%
29. АО "Талшикский элеватор", госпакет 40%
Кустанайская область
30. АО "Сельхозтехника", госпакет 39%
31. АО "Костанайтрансагентство", госпакет 90%
32. АО "Троебратненский элеватор", госпакет 39%
33. АО "Астык" (Костанайский элеватор), госпакет 23,4%
Мангистауская область
34. АО "Денсаулык", госпакет 90%
Павлодарская область
35. АО "Завод столовых приборов", госпакет 90%
36. АО "Иртышский элеватор", госпакет 25%
37. АО "Жолкудукский элеватор", госпакет 50%
Северо-Казахстанская область
38. АО "ПССК" (строительство), госпакет 90%
39. АО "Аксуатский элеватор", госпакет 40%
40. АО "Возвышенский элеватор", госпакет 40%
Семипалатинская область
41. АО "Нан" (в настоящее время в аренде), госпакет 40%
42. АО "Аякоз-астык" (система хлебопродуктов), госпакет 40%
43. АО "Жангызтобе астык" (система хлебопродуктов),
госпакет 40%
Талдыкорганская область
44. АО "Курылыс", г. Жаркент, госпакет 39%
45. АО "Даулет" (универсальный магазин), г. Талдыкорган,
госпакет акций 90%
Тургайская область
46. АО "Айдын" (заготовка рыбопродуктов), госпакет 90%
Южно-Казахстанская область
47. АО "Ремстройбыт" г. Шымкент, госпакет 39%
48. АО "Шугла" (производство швейно-трикотажных изделий),
г. Ленгер, госпакет 39%
49. АО "Южказавтотехсервис", госпакет 90%
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 1996 г. N 124
Перечень объектов государственного имущества,
передаваемых в аренду с правом последующего выкупа
Акмолинская область
1. Магазин N 4 ОРО "Плодоовощ", г. Акмола
2. Ресторан "Золотая Нива", г. Акмола
г. Алматы
3. Отдельно стоящее здание по адресу ул. Ауэзова 64,
производственная площадь 1000 кв.м
Южно-Казахстанская область
4. Комплекс районной больницы на 240 коек с поликлиникой
на 500 посещений (незавершенное строительство),
Жетысайский район