Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды дағдарыстан шығару жөнiндегi шаралар туралы<*> Ескерту. 2-тармақтың 2-абзацының, 4,5,6,7 және 8-тармақтарының қолданылуы тоқтатылған Қазақстан Республикасының айрықша шешiмiне дейiн - ҚР Үкiметiнiң 1996.04.11. N 424 қаулысымен. ~P960424
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 13 ақпан N 195
Қалыптасқан дағдарысты жағдайды жеңу және Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды қаржы-экономикалық сауықтыру-мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi кәсiпорындардың қызметiн қаржыландыру жөнiндегi контракт мiндеттемелерiнiң орындалмауына байланысты "ЮТЭК-ЛУКойл" компаниясымен 1995 жылғы 28 тамыздағы N 25/95 фосфор саласындағы кәсiпорындарды басқаруға контрактiнi бұзсын.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1997.05.23. N 863
қаулысымен. P970863_
3. Мыналар құрылысын:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары В.Л. Меттенiң төрағалығымен 1-қосымшаға сәйкес құрамда фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындардың оңалтылған процедураларын жүргiзу жөнiндегi мемлекеттiк комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын; <*>
Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрiнiң орынбасары В.В. Шевелевтiң төрағалығымен 2-қосымшаға сәйкес құрамда кәсiпорындарды жедел басқару жөнiндегi комиссия құрылсын;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының орынбасары Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiктiң директоры Б.М. Имашевтiң төрағалығымен 3-қосымшаға сәйкес құрамда кәсiпорындардың қаржы жай-күйi мен борыштарын бағалау мен талдау жөнiндегi комиссия құрылсын;
Қазақстан Республикасы Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы Э.К. Өтеповтiң төрағалығымен 4-қосымшаға сәйкес фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды жекешелендiру жөнiндегi комиссия құрылсын;
Оған мыналар енгiзiлсiн:
Комиссия Қазақстан Республикасының Үкiметiне Кәсiпорындардың
қаржы-шаруашылық қызметiн тұрақтандыру жөнiндегi бiрiншi кезектегi
шаралардың жоспарын он күн мерзiмде ұсынсын.
Кәсiпорындардың өндiрiстiк әлеуетiн қалпына келтiру жөнiндегi
ұсыныстар;
борыштар құрылымын талдау, оларды өтеу немесе мерзiмiн ұзарту
тетiгiн әзiрлеу;
өндiрiстiк-шаруашылық және басқарудың ұйымдық құрылымын,
өндiрiстiң сегментациясын жетiлдiру;
жекешелендiрудi одан әрi дайындау және жүргiзу жөнiндегi
ұсыныстар.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.05.23. N 864
қаулысымен.
P970864_

О мерах по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области <*> Сноска. Абзац второй пункта 2, пункты 4, 5, 6, 7 и 8 приостановлены до особого решения Правительства Республики Казахстан - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 апреля 1996 года N 424.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195
В целях преодоления сложившейся кризисной ситуации и финансово-экономического оздоровления предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом расторгнуть контракт с компанией "ЮТЭК-ЛУКойл" на управление предприятиями фосфорной подотрасли от 28 августа 1995 года N 25/95 в связи с невыполнением контрактных обязательств по финансированию деятельностью предприятий и неэффективностью принимаемых управленческих мер.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 23 мая 1997 г. N 863 P970863_ )
3 Образовать:
Государственную комиссию по проведению реабилитационных процедур предприятий фосфорной подотрасли (далее - Комиссия) под председательством Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Метте В.Л. в составе согласно приложению N 1; <*>
комиссию по оперативному управлению предприятиями фосфорной подотрасли под председательством заместителя Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Шевелева В.В. в составе согласно приложению 2;
комиссию по оценке и анализу финансовой состоятельности и долгов предприятий фосфорной подотрасли под председательством заместителя Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом - директора Агентства по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом Имашева Б.М. в составе согласно приложению 3;
комиссию по приватизации предприятий фосфорной подотрасли под председательством Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации Утепова Э.К. в составе согласно приложению 4.
Комиссии в декадный срок представить Правительству Республики Казахстан план первоочередных мер по стабилизации финансово-хозяйственной деятельности предприятий, включающий:
предложения по восстановлению производственного потенциала предприятий;
анализ структуры долгов, разработку механизма их погашения или отсрочки;
совершенствование производственно-хозяйственной и организационной структуры управления, сегментации производства;
предложения по дальнейшей подготовке и проведению приватизации.
Сноска. В абзаце втором заменены слова - постановлением Правительства РК от 23 мая 1997 г. N 864 P970864_ .

4. Кәсiпорындар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi
банкiне банктiк қызмет көрсетуге берiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi кәсiпорындардың мемлекеттiк және орналастырылмаған акциялар пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқықтарын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне берсiн.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру жөнiндегi агенттiк, мемлекеттiк Медетшi банкi және Кәсiпорындарды сауықтыруды жүргiзудiң жеке жоспарын екi апта мерзiмде әзiрлесiн.
7. М.Д. Атабаев Кәсiпорындардың Сенiмдi басқарушысы болып тағайындалсын.
Сенiмдi басқарушы М.Д. Атабаевқа, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Медетшi банкi басқармасының төрағасы Т.М. Манақбаевқа төлем-есеп айырысу және жөнелту құжаттарына қол қою құқығы берiлсiн.
Кәсiпорындарды жедел басқару жөнiндегi комиссияға Кәсiпорындардың қаржы тәртiбiн, олардың кадр құрамын нығайту жөнiнде шаралар қабылдап, қолданыстағы заңдарға сәйкес қызметкерлердiң санын, штатын белгiлеу және қажет болған жағдайда кадрларды ауыстыруды жүргiзу тапсырылсын.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi қайта ұйымдастыру процедуралары жүргiзiлетiн кәсiпорындарға қажеттi бiр айлық кредит лимитiн олардың қоймаларындағы дайын өнiм көлемiнiң 85 процентi есебi негiзiнде, соның iшiнде бiрiншi кезектегi ретпен 975 (тоғыз жүз жетпiс бес) млн. теңге белгiленсiн.
9. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Жамбыл облысының әкiмi заңда белгiленген тәртiппен акционерлердiң құқықтарын сақтап:
"Химпром" (Жамбыл қаласы) акционерлiк қоғамының бюджет алдындағы берешектерiн өтеу есебiне 1996 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жалпы сомасы 77414 (жетпiс жетi миллион төрт жүз он төрт мың теңге) мың теңге, "Химпром" (Жамбыл қаласы акционерлiк қоғамының балансындағы Мәдениет сарайын, құрамында стадион және жүзу бассейнi бар спорт кешенiн, 200 орындық профилакторийдi жергiлiктi атқарушы органдардың балансына берудi жүзеге асырсын;
Кәсiпорындардың тұрғын үй қорын және басқа да әлеуметтiк-мәдени объектiлерiн жергiлiктi атқарушы органдардың балансына берудi бiр ай мерзiмде жүзеге асырсын.
10. Кәсiпорындарды жекешелендiру жөнiндегi комиссия ұсынылған өндiрiстi сегменттеу және "Жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 U952721_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Кәсiпорындарды одан әрi жекешелендiру сызбаларын бiр ай мерзiмде әзiрлеп, жүзеге асыруға кiрiссiн.

4. Передать предприятия на банковское обслуживание в государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан. <*>
5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом передать государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан права владения, пользования и управления государственными и неразмещенными пакетами акций предприятий. <*>
6. Агентству по реорганизации предприятий при Государственном комитете по управлению государственным имуществом, государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан и предприятиям в двухнедельный срок разработать индивидуальный план проведения санации предприятий. <*>
7. Назначить Атабаева М.Д. доверенным Управляющим предприятиями.
Предоставить Атабаеву М.Д. - доверенному Управляющему, Манахбаеву Т.М. - Председателю Правления государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан право подписи на платежно-расчетных и отгрузочных документах.
Поручить Комиссии по оперативному управлению предприятиями фосфорной подотрасли принять меры по укреплению финансовой дисциплины предприятий, их кадрового состава и в соответствии с действующим законодательством определить численность, штаты работников и при необходимости произвести перестановку кадров. <*>
8. Министерству финансов, государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан необходимый месячный лимит кредитования предприятий, на которых производятся реорганизационные процедуры, устанавливать, исходя из расчета 85 процентов от объема готовой продукции на их складах, в том числе в первоочередном порядке до 975 (девятьсот семидесяти пяти) млн. тенге. <*>
9. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, акиму Жамбылской области в установленном законом порядке, с соблюдением прав акционеров:
осуществить передачу Дворца культуры, спорткомплекса в составе стадиона и плавательного бассейна, профилактория на 200 мест, находящихся на балансе акционерного общества "Химпром" (г. Жамбыл), на баланс местных исполнительных органов в счет погашения задолженности перед бюджетом акционерного общества "Химпром" по состоянию на 1 января 1996 года на общую сумму 77414 (семьдесят семь миллионов четыреста четырнадцать) тысяч тенге;
в месячный срок осуществить передачу жилого фонда и других объектов соцкультбыта предприятий на баланс местных исполнительных органов.
10. Комиссии по приватизации предприятий фосфорной подотрасли в месячный срок разработать и приступить в реализации схем дальнейшей приватизации предприятий в соответствии с предложенной сегментацией производства и Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 U952721_ "О приватизации".

11. Фосфор саласы iшiндегi Кәсiпорындардың қаржы жай-күйi мен борыштарын бағалау жөнiндегi комиссия "Қаратау" акционерлiк қоғамының бюджетке және Жаңатас, Қаратау қалалары бюджеттерiнiң "Қаратау" акционерлiк қоғамына 155 млн. (жүз елу бес млн) теңге сомасында берешектерiне өзара есептеме өткiзу мүмкiндiгiн он күн мерзiмде айқындап, Жамбыл облысының әкiмiне тиiстi Ұсыныстар енгiзсiн.
12. Жамбыл облысының әкiмi:
Экспорттық өнiм үшiн төленген қосылған құн салығының алынған қосылған құн салығы сомасынан асып түсуiнен 1995 жылдың iшiнде құралған 262,2 млн. теңге (соның iшiнде "НОДФОС" акционерлiк қоғамы - 255,5 млн. теңге және "Жамбыл суперфосфат зауыты" акционерлiк қоғамы бойынша - 7 млн. теңге) сомасындағы қосылған құн салығы бойынша асып түскен төлемдер есебiнен бюджетке төлемдердiң барлық түрлерi бойынша өзара есептемелердi он күн мерзiмде жүргiзсiн;
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп 234,0 млн. теңге сомасында темiр жол қызметi үшiн айыппұлдар мен өсiмдердi төлеудi тоқтатсын.
13. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк Медетшi банкiнiң қатысуымен Кәсiпорындардың қатысуымен құрылған барлық шағын кәсiпорындарды тарату немесе шағын кәсiпорындардың жарғы қорларына енгiзген қаржысын Кәсiпорындардың есеп айырысу шоттарына заңда белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде қайтаруға шаралар қабылдасын.
14. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi қайта ұйымдастыру процедуралары кезеңiнде кәсiпорындардың дайын өнiмдерiнiң барлық түрлерiн уақтылы тиелiп, жөнелтiлуi үшiн вагондардың қажеттi саны бiрiншi кезекте жасалған
шарттарға сәйкес бөлiнуiн қамтамасыз етсiн.
15. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi
министрлiгi, "Қазақстанэнерго" ұлттық энергетикалық жүйесi қайта
ұйымдастыру процедуралары кезеңiнде жасалған шарттарға сәйкес
Кәсiпорындарға электр энергиясының iркiлiксiз берiлуiн қамтамасыз
етсiн.
16. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары В.Л. Меттеге
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 13 ақпандағы
N 195 қаулысына
1-қосымша
Фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарында
оңалтылған процедураларын жүргiзу жөнiндегi
мемлекеттiк комиссияның
<*>
Құрамы
Метте В.Л.        - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары, комиссия төрағасы
Балғымбаев Н.Ө.   - Қазақстан Республикасының мұнай және газ
өнеркәсiбi министрi, комиссия төрағасының
орынбасары
Штойк Г.Г.        - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және
сауда министрi,
комиссия төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Бәйменов А.М.     - Қазақстан Республикасы Еңбек министрiнiң
орынбасары
Ертiлесова Ж.Д.   - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Iзтiлеуiов Б.I.   - Қазақстан Республикасы Эксимбанкi
басқармасының төрағасы
Қалмырзаев С.С.   - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы
Құлманов М.Е.     - "ЮТЭК-ЛУКойл" компаниясын басқарушы
Басқарманың төрағасы
Манақбаев Т.М.    - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
Медетшi банкi басқармасының төрағасы
Мұқашев Ж.Д.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Нұрғалиева Е.Н.   - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң
орынбасары
Панов Ю.В.        - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрiнiң орынбасары
Тимкин М.И.       - Қазақстан Республикасының Президентi
Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Тышанов А.Қ.      - Жамбыл облысының әкiмi
Шевелев В.В.      - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және
сауда министрiнiң  орынбасары
Өтепов Э.К.       - Қазақстан Республикасы Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Удовенко С.Л.     - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Өнеркәсiп саясаты бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 13 ақпандағы
N 195 қаулысына
2-қосымша
Фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды жедел
басқару жөнiндегi комиссияның
Құрамы
Шевелев В.В.     - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және
сауда министрiнiң орынбасары, комиссия
төрағасы
Әкiмов Б.М.      - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және
сауда министрiнiң Химиялық өндiрiс
департаментiнiң директоры, комиссия
төрағасының орынбасары
Сапарәлиев Ж.    - Жамбыл облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары,
комиссия төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Атабаев М.Д.     - "ЮТЭК-ЛУКойл" басқарушы компаниясының
президентi
Имашев Б.М.      - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары - Қазақстан
Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы
Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және
санациялау жөнiндегi агенттiктiң төрағасы
Нәсенов А.Б.     - Қазақстан Эксимбанкi басқармасы
төрағасының орынбасары
Сармұзина Р.Г.   - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi микроэкономикалық саясат Бас
басқармасының химия және мұнай-химия кешенi
бөлiмiнiң бастығы
Қажкенов И.М.    - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппараты
Өнеркәсiп саясаты бөлiмiнiң аға референтi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 13 ақпандағы
N 195 қаулысына
3-қосымша
Фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындардың қаржы
жай-күйiн және борыштарын бағалау мен
талдау жөнiндегi комиссияның
Құрамы
Имашев Б.М.        - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары -
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта
ұйымдастыру жөнiндегi агенттiктiң
директоры, комиссия төрағасы
Абдувалиева Т.В.   - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және
сауда министрлiгi экономика, кәсiпорындарды
санациялау және нарық қатынастары
басқармасының бастығы, комиссия төрағасының
орынбасары
Сапарәлиев Ж.      - Жамбыл облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары,
комиссия төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Әбиев Б.С.         - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Бас салық инспекциясының
бөлiм бастығы
Атабаев Б.С.       - "ЮТЭК-ЛУКойл" Басқарушы компаниясының
президентi
Бегахметов Т.Х.    - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң орынбасары
Жылқышиев Б.А.     - Жамбыл қаласының әкiмi
Есiркепов О.К.     - Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi
Жамбыл аумақтық комитетiнiң төрағасының
бiрiншi орынбасары
Мәдиев Б.М.        - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi Өнеркәсiптiң базалық салалары
жетекшi басқармасының бастығы
Нұрымов А.А.       - Жамбыл облыстық салық инспекциясының бастығы
Раханов М.С.       - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының
бiрiншi орынбасары
Сансызбаев С.Н.    - Қазақстан Эксимбанкi басқармасы төрағасының
орынбасары
Сапожников А.Ю.    - Қазақстан Республикасының Жамбыл облысы
бойынша Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы
Шимишев Р.Г.       - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
экономикалық заңдар бөлiмiнiң жетекшi
консультанты
Өтеғұлов М.С.      - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
Медетшi банкi басқармасы төрағасының
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 13 ақпандағы
N 195 қаулысына
4-қосымша
Фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды
жекешелендiру жөнiндегi комиссияның
Құрамы
Өтепов Э.К.       - Қазақстан Республикасы Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы, комиссия төрағасы
Мадиев Б.М.       - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң базалық салалар жетекшi
басқармасының бастығы, комиссия
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Жанғабаев К.А.    - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң меншiк қатынастары
басқармасы бастығының орынбасары
Ексiбаев Ж.Д.     - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитет талдау,
бақылау және жекешелендiрудi қолдау
басқармасының бастығы
Жәрменов Б.Б.     - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi аумақтық саясат және
реформаларды ұйымдастыру-атқаруды
қамтамасыз ету бас басқармасының бастығы
Комбаков Т.У.     - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп
және сауда министрлiгi экономика және
нарықтық қатынастар басқармасы бастығының
орынбасары
Оңдашев Н.К.      - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi нарықтық инфрақұрылымды
дамыту басқармасының бастығы
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.05.23. N 864
қаулысымен.
P970864_

11. Комиссии по оценке и анализу финансовой состоятельности и долгов предприятий фосфорной подотрасли в десятидневный срок определить возможность проведения взаимозачета задолженности акционерного общества "Каратау" бюджету и бюджетов городов Жанатас и Каратау акционерному обществу "Каратау" на сумму 155 (сто пятьдесят пять) млн. тенге и внести соответствующие предложения акиму Жамбылской области.
12. Акиму Жамбылской области:
в декадный срок провести взаимозачеты по всем видам платежей в бюджет за счет переплат по НДС в сумме 262.5 млн. тенге (в том числе по акционерному обществу "НОДФОС" - 255.5 млн. тенге и акционерному обществу "Жамбылский суперфосфатный завод" - 7 млн. тенге), образовавшихся в течение 1995 года из превышения оплаченной суммы НДС над полученной суммой НДС за экспортную продукцию;
совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан отменить оплату штрафов и пени за услуги железной дороги в сумме 234.0 млн. тенге.
13. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом с участием государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан в месячный срок в установленном законом порядке принять меры к ликвидации малых предприятий, созданных с участием предприятий, или возврату средств, внесенных в уставные фонды малых предприятий, на расчетные счета предприятий.
14. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на период реорганизационных процедур обеспечить в соответствии с заключенными договорами выделение необходимого количества вагонов для своевременной отгрузки и отправки всех видов готовой продукции предприятий.
15. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, Национальной энергетической системе "Казахстанэнерго" на период реорганизационных процедур обеспечить бесперебойную поставку электроэнергии предприятиям в соответствии с заключенными договорами.
16. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Метте В.Л.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195
С О С Т А В
Государственной комиссии по проведению
реабилитационных процедур на предприятиях
фосфорной подотрасли
<*>
Сноска. В названии заменены слова - постановлением
Правительства РК от 23 мая 1997 г. N 864
P970864_
.
Метте В.Л.           - Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
комиссии
Балгимбаев Н.У.      - Министр нефтяной и газовой промышленности
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
Штойк Г.Г.           - Министр промышленности и торговли
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
Члены комиссии:
Байменов А.М.        - заместитель Министра труда Республики
Казахстан
Ертлесова Ж.Д.       - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Изтелеуов Б.И.       - Председатель Правления Эксимбанка
Казахстан
Калмурзаев С.С.      - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом
Кулманов М.Е.        - Председатель Правления Управляющей
компании "ЮТЭК-ЛУКойл"
Манахбаев Т.М.       - Председатель Правления государственного
Реабилитационного банка Республики
Казахстан
Мукашев Ж.Д.         - первый заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Нургалиева Е.Н.      - заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
Панов Ю.В.           - заместитель Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Тимкин М.И.          - заместитель Руководителя Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Тшанов А.К.          - аким Жамбылской области
Шевелев В.В.         - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан
Утепов Э.К.          - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан
по приватизации
Удовенко С.Л.        - заведующий Отделом промышленной
политики Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Приложение N 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195
С О С Т А В
комиссии по оперативному управлению предприятиями
фосфорной подотрасли
Шевелев В.В.           - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан,
председатель комиссии
Акимов Б.М.            - директор Департамента химических
производств Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя комиссии
Сапаралиев Ж.          - заместитель акима Жамбылской области,
заместитель председателя комиссии
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ:
Атабаев М.Д.           - президент управляющей компании
"ЮТЭК-ЛУКойл"
Имашев Б.М.            - заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по управлению государственным
имуществом - директор Агентства по
реорганизации предприятий при
Государственном комитете Республики
Казахстан по управлению государственным
имуществом (по согласованию)
Насенов А.Б.           - заместитель Председателя Правления
Эксимбанка Казахстан
Сармурзина Р.Г.        - начальник отдела химического и
нефтехимического комплекса Главного
управления микроэкономической политики
Министерства экономики Республики
Казахстан
Кажкенов И.М.          - старший референт Отдела промышленной
политики Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195
СОСТАВ
комиссии по оценке и анализу финансовой
состоятельности и долгов предприятий
фосфорной подотрасли
Имашев Б.М.        - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом - директор
агентства по реорганизации предприятий
при Государственном комитете Республики
Казахстан по управлению государственным
имуществом, председатель комиссии
Абдувалиева Т.В.   - начальник Управления экономики, санации
предприятий и рыночных отношений
Министерства промышленности и торговли
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
Сапаралиев Ж.      - первый заместитель акима Жамбылской
области, заместитель председателя
комиссии
Члены комиссии:
Абиев Б.С.         - начальник отдела Главной налоговой
инспекции Министерства финансов
Республики Казахстан
Атабаев Б.С.       - президент Управляющей компании
"ЮТЭК-ЛУКойл"
Бегахметов Т.Х.    - заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Джилкишиев Б.А.    - аким г. Жамбыла
Есиркепов О.К.     - первый заместитель председателя
Жамбылского территориального комитета
по управлению государственным
имуществом
Мадиев Б.М.        - начальник Ведущего управления базовых
отраслей промышленности Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
Нурумов А.А.       - начальник Жамбылской областной налоговой
инспекции
Раханов М.С.       - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по приватизации
Сансызбаев С.Н.    - заместитель Председателя Правления
Эксимбанка Казахстан
Сапожников А.Ю.    - председатель Государственого комитета
Республики Казахстан по приватизации
по Жамбылской области
Шимишев Р.Г.       - ведущий консультант Отдела
экономического законодательства
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Утегулов М.С.      - заместитель Председателя Правления
государственного Реабилитационного
банка Республики Казахстан
Приложение 4
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195
С О С Т А В
комиссии по приватизации предприятий
фосфорной подотрасли
Утепов Э.К.        - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по
приватизации, председатель комиссии
Мадиев Б.М.        - начальник ведущего управления базовых
отраслей Государственного комитета
Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом, заместитель
председателя комиссии
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ:
Джангабаева К.А.   - заместитель начальника Управления
отношений собственности Министерства
экономики Республики Казахстан
Ексибаев Ж.Д.      - начальник Управления анализа, контроля
и приватизационной поддержки
Государственного комитета Республики
Казахстан по приватизации
Жарменов Б.Б.      - начальник Главного управления региональной
политики и организационно-исполнительного
обеспечения реформ Министерства
экономики Республики Казахстан
Комбаков Т.У.      - заместитель начальника Управления
экономики и рыночных отношений Министерства
промышленности и торговли Республики
Казахстан
Ундашев Н.К.       - начальник Управления развития рыночной
инфраструктуры Министерства финансов
Республики Казахстан