Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1035 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 13 наурыз N 304. Күшi жойылды - ҚР Үкіметінiң 2000.08.12. N 1253 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды – ҚР Үкіметінiң Үкіметінiң 12.08.2000. № 1253 қаулысымен.
Сыртқы экономикалық қызметтi одан әрi ырықтандыру және оның заңдық-нормативтiк базасын Кеден одағы шеңберiнде жүйеге келтiру мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының алдағы Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымына кiруiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Биржалық тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1035 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 26, 302-бап) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-қосымшаға:
"Астық, ауыл шаруашылығы өнiмi, оның ұқсатылған өнiмдерi" деген 1-бөлiмнен мына жолдар алынып тасталсын:
Сары май 0405 1 т
Табиғи бал 0409 1 т
Маралдың, киiктiң мүйiзi 050790 -
Тоқал бұғының қыны, аюдың етi
жыландардың улары 0510 -
Балықтың дайын немесе құтыға
салынған өнiмi 1604 1 т
Iрi қараның терiсiнен өңделген терi 4104 5000 ш.дм.
Ұсақ малдың терiсiнен өңделген терi 4105 4000 ш.дм.
Ұн және жарма 1101-1105 20 т
Ет 0201-0205 1 вагон
Қызылша қанты 1701 1 т

О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Миниcтров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1035
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 1996 года № 304. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года № 1253.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.08.2000 № 1253.
В целях дальнейшей либерализации внешнеэкономической деятельности и унификации ее законодательно-нормативной базы в рамках Таможенного союза, а также в связи с предстоящим вступлением Республики Казахстан во Всемирную Торговую Организацию Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1035 P951035_ "Об утверждении Перечня биржевых товаров" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 26, ст. 302) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1:
из раздела 1 "Зерно, сельскохозяйственная продукция, продукты их переработки" исключить строки:
Сливочное масло 0405 1 т
Мед натуральный 0409 1 т
Панты маралов, рога сайги 050790 -
Струя кабарги, желчь медведя, яды
змеи 0510 -
Готовые или консервированные
продукты из рыбы 1604 1 т
Кожа из шкур КРС 4104 5000 кв.дм.
Кожа из шкур МРС 4105 4000 кв.дм.
Мука и крупы 1101-1105 20 т
Мясо 0201-0205 1 вагон
Сахар свекловичный 1701 1 т

7903-7905,
8001, 8004.
Тыңайтқыштар 3101-3105 1 вагон
Ағаш және одан жасалған бұйымдар 4401, 4403,
4407 1 вагон
Аккумулятор 8507 500 дана
Автошиналар 4011 500 дана
2. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi осы қаулының 1-тармағында аталған тауарларды Қазақстан Республикасының кеден аумағынан шығаруды 1996 жылдың 5 наурызына дейiн тауар биржаларында жасалған контрактiлер бойынша биржалық тауарларды шығарудан басқа, экспорттық биржалық мәмiлелер жасау туралы куәлiктi ұсынусыз, жүктiк кеден декларациясының негiзiнде жүзеге асырсын, оларды шығару бұрынғы қолданылып жүрген тәртiпке сәйкес жүзеге асырылады.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Кеден комитетiмен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясымен, Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Халықаралық Қазақстан агроөнеркәсiп биржасымен бiрлесiп 1996 жылдың 30 наурызына дейiн экспортқа шығарылатын өнiмдердi жөнелту алдындағы инспекция қызметiн iске асыру үшiн бiрлескен орган құруды ескере отырып, экспортқа шығарылатын тауарлардың бағасына бақылау жасауды ұйымдастыру жөнiндегi қаулының жобасын әзiрлеп, оны Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

7903-7905,
8001, 8004
Удобрения 3101-3105 1 вагон
Древесина и изделия из нее 4401, 4403, 1 вагон
4407
Аккумуляторы 8507 500 шт
Автошины 4011 500 шт.
2. Таможенному комитету Республики Казахстан осуществлять выпуск товаров, указанных в пункте 1 настоящего постановления, с таможенной территории Республики Казахстан на основании грузовой таможенной декларации, без представления свидетельства о заключении экспортной биржевой сделки, за исключением выпуска биржевых товаров по контрактам, заключенным на товарных биржах до 5 марта 1996 года, вывоз которых осуществляется в соответствии с ранее действовавшим порядком.
3. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с Таможенным комитетом Республики Казахстан, Главной налоговой инспекцией Министерства финансов Республики Казахстан, Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике и Международной Казахстанской агропромышленной биржей в срок до 30 марта 1996 года разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект постановления по организации контроля за ценами на экспортируемые товары, имея в виду создание совместного органа для осуществления функций предотгрузочной инспекции экспортируемой продукции.
Премьер-Министр
Республики Казахстан