"Жайлау" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiретiн акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 16 сәуiр N 447
Экономиканы басқаруды жетiлдiру, бәсекелестiктi дамыту мен жекешелендiрудi жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Жайлау" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының қосымшаға сәйкес акционерлiк қоғамдардың мемлекеттiк мүлкi мен акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығы тоқтатылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
қосымшаға сәйкес акционерлiк қоғамдар акцияларын қайтарып алсын және оларды Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп "Жайлау" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құқықтары мен мiндеттемелерi бойынша құқықтық мұрагерлерiн белгiлесiн.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiп бойынша және мерзiмде сататын болсын.
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Жайлау" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы туралы" Қазақстан
Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 900
қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 1993 ж., N 38, 446-бап);
"Жайлау" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi мен
Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 810 қаулысы.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 16 сәуiрдегi
N 447 қаулысына
қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi сатуға
жататын акционерлiк қоғамдардың
Тiзбесi
"Геотехника" АҚ
"Жосалы механика зауыты"  АҚ
"Геомаш" АҚ
"Аспара" АҚ
"Сұлубет" АҚ
"Алмас" ғылыми есептеу орталығы АҚ

О продаже государственных пакетов акций акционерных обществ, входящих в состав Государственной акционерной компании "Жайлау"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 1996 г. N 447
В целях совершенствования управления экономикой, развития конкуренции и ускорения процесса приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Прекратить права Государственной акционерной компании "Жайлау" на владение, пользование и управление государственным имуществом и государственными пакетами акций акционерных обществ согласно приложению.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ согласно приложению и передать их государственному комитету Республики Казахстан по приватизации;
совместно с Министерством финансов и Министерством юстиции Республики Казахстан определить правопреемников по правам и обязательствам Государственной акционерной компании "Жайлау".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать государственные пакеты акций акционерных обществ, перечисленных в приложении, в порядке и сроки, установленные действующим законодательством.
4. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 900 "О Государственной акционерной компании "Жайлау" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 38, ст. 446);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 810 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Жайлау".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 1996 г. N 447
Перечень
акционерных обществ, государственные пакеты
акций которых подлежат реализации
АО "Геотехника"
АО "Жосалинский механический завод"
АО "Геомаш"
АО "Аспара"
АО "Сулубет"
АО НБЦ "Алмас"