Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы орталық аппаратының құрылымы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 2 мамыр N 548. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.12.27. N 1663 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының ғылымды мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 U962895_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы орталық аппаратының құрылымы қосымшаға сәйкес орталық аппарат қызметкерлерiнiң шектi санының негiзiнде 140 адам болып бекiтiлсiн (ғимарат күзету және оған қызмет көрсету жөнiндегi құрамды қоспағанда).
Қазақстан Республикасының ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы орталық аппараты қызметкерлерiнiң аталған санын ұстау мынадай тәртiппен жүзеге асырылатын болып белгiленсiн.
63 адам - 1996 жылға арналған республикалық бюджетте орталық және жергiлiктi атқарушы органдарды ұстауға көзделген және "1996 жылға арналған республикалық бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдардың шекiт шығыстары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 сәуiрдегi N 430 P960430_ P960430_ қаулысымен бекiтiлген қаржы есебiнен;
77 адам - 1996 жылға арналған республикалық бюджетте ғылымды қаржыландыруға көзделген қаржы есебiнен, үстiмiздегi жылдың аяғына дейiнгi есеп бойынша еңбекке ақы төлеу қоры 9942 мың (тоғыз миллион тоғыз жүз қырық екi мың) теңге.
2. Қазақстан Республикасының ғылым министрлiгi - Ғылым академиясына Қазақстан Республикасы Ғылым министрi - Ғылым академиясы президентiнiң 4 орынбасарын, оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары - вице-президентiн, сондай-ақ 14 адамнан тұратын алқа ұстауға рұқсат берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген тәртiппен түгендеу жүргiзiп, бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы мен Қазақ ауыл шаруашылығы академиясына және олардың аумақтық бөлiмшелерiне тиесiлi болған үй-жайлар мен ғимараттардың қажеттi санын, олардағы жабдықтармен, байланыс құралдарымен, есептеу техникасымен және Алматы қаласындағы өзге де мүлкiмен (оның iшiнде Шевченко көшесi, 28 мекен-жайындағы ғимарат), сондай-ақ республиканың басқа да әкiмшiлiк орталықтарындағы мүлiктерiмен қоса Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының жедел басқаруына берiлуiн ресiмдесiн.
4. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының орталық аппараты үшiн 5 қызметтiк жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн.

О структуре центрального аппарата Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 1996 г. N 548. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 декабря 1996 г. N 1663 ~P961663.
В соответствии c Указом Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 г. N 2895 U962895_ "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить структуру центрального аппарата Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан согласно приложению, исходя из предельной численности работников центрального аппарата в количестве 140 единиц (без персонала по охране и обслуживанию здания).
Установить, что содержание указанной численности работников центрального аппарата Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан осуществляется в следующем порядке:
63 единицы - за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на 1996 год на содержание центральных и местных исполнительных органов и утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 1996 г. N 430 "О предельных расходах государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета на 1996 год";
77 единиц - за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на 1996 год на финансирование науки, и с фондом оплаты труда в расчете до конца текущего года 9942 тысячи (девять миллионов девятьсот сорок две тысячи) тенге.
2. Разрешить Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан иметь 4 заместителей Министра науки - президента Академии наук Республики Казахстан, в том числе одного первого заместителя - вице-президента, а также коллегию в количестве 14 человек.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном порядке провести инвентаризацию и оформить передачу в оперативное управление Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан необходимого количества зданий и сооружений, ранее принадлежавших Национальной академии наук Республики Казахстан и Казахской академии сельскохозяйственных наук и их территориальным подразделениям, с имеющимися в них оборудованием, средствами связи, вычислительной техникой и иным имуществом в г. Алматы (в том числе здание по адресу: ул. Шевченко, 28), а также в других административных центрах республики.
4. Установить для центрального аппарата Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 5 единиц.

5. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы туралы ереженiң жобасын әзiрлеп, белгiленген тәртiппен ұсынатын болсын.
6. "Қазақстан Республикасы ғылым және жаңа технологиялар
министрлiгiнiң орталық аппаратының құрылымы туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 19 желтоқсандағы N 1789
қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 2 мамырдағы
N 548 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi
Ғылым академиясы орталық аппаратының
құрылымы
Болжау және ғылыми-техникалық бағдарламалар бас басқармасы
Қаржы-экономика басқармасы
Мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптама басқармасы
Iргелi зерттеулер басқармасы
<*>
Ғылыми-ұйымдастыру басқармасы
Халықаралық ғылыми-техникалық ынтымақтастық басқармасы
Ақпараттық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
Ғылыми-баспа жұмысы бөлiмi
Патенттер, лицензиялар бөлiмi
Кадр бөлiмi
Арнаулы сектор
Өндiрiстiк-әкiмшiлiк басқармасы
Ескерту. Қосымшаға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.07.24.
N 924 қаулысымен.

5. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан в месячный срок разработать и представить в Правительство Республики Казахстан в установленном порядке проект Положения о Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства
Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 1789 "О структуре
центрального аппарата Министерства науки и новых технологий
Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 мая 1996 г. N 548
Структура
центрального аппарата Министерства
науки - Академии наук Республики Казахстан
Главное управление прогнозирования и научно-технических программ
Финансово-экономическое управление
Управление государственной научно-технической экспертизы
Управление фундаментальных исследований
<*>
Научно-организационное управление
Управление международного научно-технического сотрудничества
Управление развития информационной инфраструктуры
Отдел научно-издательской работы
Отдел патентов, лицензий
Отдел кадров
Спецсектор
Производственно-административное управление
Сноска. Приложение - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1996 г. N 924.