Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық комиссиясының құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 7 мамыр N 574. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.03.30. N 266 қаулысымен. ~P980266
Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi ұлттық
комиссиясының кейбiр мүшелерiнiң басқа жұмысқа ауысуына байланысты
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi ұлттық
комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi ұлттық
комиссиясының жаңа құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1994 жылғы 15 шiлдедегi N 794
P940794_
қаулысының күшi жойылған
деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 7 мамырдағы
N 574 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi ұлттық
комиссиясының
ҚҰРАМЫ
БЮРО
Тасмағамбетов И.Н.  - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
орынбасары, Комиссия төрағасы
Дәненов Н.Ж.        - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрiнiң бiрiншi орынбасары, Комиссия
төрағасының бiрiншi орынбасары
Школьник В.С.       - Қазақстан Республикасының Ғылым министрi
- Ғылым академиясының Президентi, Комиссия
академиясының ғылым мәселелерi жөнiндегi
орынбасары
Жұрынов М.Ж.        - Қазақстан Республикасының Бiлiм министрi,
Комиссия төрағасының бiлiм мәселелерi
жөнiндегi орынбасары
Мамашев Т.А.        - Қазақстан Республикасының Мәдениет министрi,
Комиссия төрағасының мәдениет мәселелерi
жөнiндегi орынбасары
Сәрсенбаев А.       - Қазақстан Республикасының Баспасөз және
бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық
агенттiгiнiң төрағасы, Комиссия төрағасының
коммуникация мәселелерi жөнiндегi
орынбасары
Тәжин М.М.          - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары - Талдау
және стратегиялық зерттеулер орталығының
жетекшiсi
Тәңiрбергенова Г.Т. - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшілiгi Iшкi саясат бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Мұхамеджанов О.Б.   - Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Жиенбаев Р.С.       - Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының
Сыртқы байланыстар бөлiмi меңгерушiсiнiң
орынбасары
Қабдешев Қ.Қ.       - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Комиссияның атқарушы хатшысы
Комиссия мүшелерi:
Әбдiлдин Ж.М.       - Ұлттық ғылым академиясының академигi,
Ш. Уәлиханов атындағы сыйлықтың және
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
бейбiтшiлiк және рухани татулық сыйлығының
лауреаты, Қазақстан Республикасы Мәдениет
қорының президентi, Қазақстан
Республикасының Парламентi Сенатының
Халықаралық iстер, қорғаныс және
қауiпсiздiк жөнiндегi комитетiнiң төрағасы
Атрушкевич П.А.     - Қазақстан халықтары ассамблеясы төрағасының
орынбасары, профессор
Әубәкiрова Ж.Я.     - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
авторлық колледждiң бас директоры
Әшiмов Ә.Ә.         - Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым
академиясының корреспондент мүшесi,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
аттестациялау комитетiнiң төрағасы
Ахметов Ә.Қ.        - Қазақ мемлекеттiк әлем тiлдерi
университетiнiң ректоры, филология
ғылымының докторы
Арынов Е.М.         - Қазақстанның даму институтының президентi
Байпақов К.М.       - Қазақстан Республикасы Археология және
этнография институтының директоры, Ұлттық
ғылым академиясының корреспондент мүшесi
Уәлиханов Ш.Ы.      - Қазақстан Республикасы мәдени
ескерткiштердi қорғау қоғамының төрағасы,
мүсiншi
Жұманиязов Б.С.     - Қазақстан Композиторлар одағы
басқармасының бiрiншi хатшысы
Дүйсембинова Г.Б.   - Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттiк
мұражайының директоры
Қабдрахманов Т.С.   - Қазақстан Республикасының Төтенше және
Өкiлеттi Елшiсi, Қазақстан Республикасының
ЮНЕСКО жанындағы тұрақты өкiлi
Кайдаров Ә. -Ә.Т.   - "Қазақ тiлi" республикалық қоғамының
төрағасы, Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының академигi
Көпiшев Ә.С.        - "Өнер" баспасының директоры
Қожағапанов Т.Ж.    - "Тұранбанк" қазақ акционерлiк банкi
басқармасының төрағасы
Мергенов Е.Т.       - Қазақстан Республикасы Суретшiлер
одағының төрағасы
Назарбаева Д.Н.     - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
"Хабар" агенттiгi Республикалық
мемлекеттiк кәсiпорнының бас директоры
Найманбаев Қ.Н.     - Қазақстан Жазушылар одағы
басқармасының бiрiншi хатшысы
Нұрышев А.          - Аралды құтқару қорының атқарушы директоры
Нәрiбаев К.         - Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк
ұлттық университетiнiң ректоры, Қазақстан
Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент мүшесi
Нәбиев Ж.Ж.         - "Қазақстан Коммерция" аймақтық
сыртқы-экономикалық ассоциациясының
президентi
Сатыбалдиев Е.Ә.    - "Қазақстан телевизиясы мен радиосы"
республикалық корпорациясының президентi
Северский И.В.      - География институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым академиясының
корреспондент мүшесi
Сүгiрбаев С.Ш.      - Оңтүстiк Қазақстан облысы Түркiстан
қаласының әкiмi

О составе Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 574. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 марта 1998 г. N 266 ~P980266.
В связи с переходом на другую работу отдельных членов Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить состав Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июля 1994 г. N 794 "О новом составе Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 574
С О С Т А В
Национальной комиссии Республики
Казахстан по делам ЮНЕСКО
БЮРО
Тасмагамбетов И.Н.     - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан,
председатель Комиссии
Даненов Н.Ж.           - Первый заместитель Министра
иностранных дел Республики
Казахстан, первый заместитель
председателя Комиссии
Школьник В.С.          - Министр науки - президент Академии
наук Республики Казахстан,
заместитель председателя Комиссии
по вопросам науки
Журинов М.             - Министр образования Республики
Казахстан, заместитель
председателя Комиссии по вопросам
образования
Мамашев Т.А.           - Министр культуры Республики
Казахстан, заместитель председателя
Комиссии по вопросам культуры
Сарсенбаев А.          - Председатель Национального агентства
по делам печати и массовой информации
Республики Казахстан,
заместитель председателя Комиссии
по вопросам коммуникации
Тажин М.М.             - заместитель Руководителя Администрации
Президента Республики Казахстан -
Руководитель Центра анализа
и стратегических исследований
Танирбергенова Г.Т.    - заведующая Отделом внутренней политики
Администрации Президента Республики
Казахстан
Мухамеджанов У.Б.      - заведующий Отделом
социально-культурного развития
Аппарата Правительства Республики
Казахстан
Джиенбаев Р.С.         - заместитель заведующего Отделом
внешних связей Аппарата Правительства
Республики Казахстан
Кабдешев К.К.          - начальник Управления Министерства
иностранных дел Республики Казахстан,
исполнительный секретарь Комиссии
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ
Абдильдин Ж.М.         - академик Национальной академии
наук, лауреат премии имени
Ч. Валиханова и Президентской
премии мира и духовного согласия
Республики Казахстан, президент
фонда культуры Республики Казахстан,
председатель Комитета по международным
делам, обороне и безопасности Сената
Парламента Республики Казахстан
Атрушкевич П.А.        - заместитель председателя Ассамблеи
народов Казахстана, профессор
Аубакирова Ж.Я.        - народная артистка Республики
Казахстан, генеральный директор
авторского колледжа
Ашимов А.А.            - член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан,
председатель Государственного
аттестационного комитета Республики
Казахстан
Ахметов А.К.           - ректор Казахского государственного
университета мировых языков,
доктор филологических наук
Арынов Е.М.            - президент Института развития
Казахстана
Байпаков К.М.          - директор Института археологии и
этнографии, член-корреспондент
Национальной академии наук
Республики Казахстан
Валиханов Ш.Е.         - председатель Общества охраны
памятников культуры Республики
Казахстан, скульптор
Джуманиязов Б.С.       - первый секретарь Союза композиторов
Республики Казахстан
Дуйсембинова Г.Б.      - директор Центрального государственного
музея Республики Казахстан
Кабдрахманов Т.С.      - Чрезвычайный и Полномочный Посол
Республики Казахстан, постоянный
представитель Республики Казахстан
при ЮНЕСКО
Кайдаров А.-А.Т.       - председатель Республиканского
общества "Казак тiлi", академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Сатыбалдиев Е.А.       - президент Республиканской корпорации
"Телевидение и радио Казахстана"
Кожагапанов Т.Ж.       - председатель правления казахского
акционерного банка "Туранбанк"
Мергенов Е.Т.          - председатель Союза художников
Казахстана
Назарбаева Д.Н.        - генеральный директор Республиканского
государственного предприятия
"Агентство "Хабар" Правительства
Республики Казахстан
Найманбаев К.          - первый секретарь Союза писателей
Казахстана
Нурушев А.             - исполнительный директор фонда по
спасению Арала
Нарибаев К.            - ректор Казахского государственного
национального университета имени
Аль-Фараби, член-корреспондент
Национальной академии наук
Республики Казахстан
Набиев Ж.Ж.            - президент региональной
внешнеэкономической ассоциации
"Казахстан Коммерция"
Копишев А.С.           - директор издательства "Онер"
Северский И.В.         - директор Института географии,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Сугирбаев С.Ш.         - аким г. Туркестана Южно-Казахстанской
области