"Мақта" аумақтық акционерлiк компаниясының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 12 мамыр N 579
"Агроөнеркәсiп кешенiнiң мемлекеттiк ауыл шаруашылық, дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1137 U931137_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген тәртiппен:
"Мақта" аумақтық акционерлiк компаниясының (бұдан әрi - Компания) жалпы жиналысына оны қайта ұйымдастыру мәселелерiн енгiзсiн;
Компания акционерлiк қоғамдары акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн оларды сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн (1-қосымша).
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi агроөнеркәсiп кешенiнде қызмет атқаратын заңды және жеке тұлғаларға Компания акционерлiк қоғамдары акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн басым түрде сатуды жүзеге асырсын.
3. 1996 жылғы өнiмнен бастап мақта-талшығын сату Қазақстан
Республикасының тауар биржалары арқылы жүзеге асырылатын болып
белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң қоса
берiлiп отырған тiзбеге сәйкес (2-қосымша) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
12 мамырдағы 1996 жылғы
N 579 қаулысына
1-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi Қазақстан
Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне
жататын акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
"Мақташы" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Алуан" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Ынтымақ" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Шымкент-Мақта" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Ақ алтын" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Яссы" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Үмiт" АҚ, Оңтүстiк Қазақстан облысы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
12 мамырдағы 1996 жылғы
N 579 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған кейбiр
шешiмдерiнiң
тiзбесi
1. "Мемлекеттiң қатысуымен "Мақта" аумақтық акционерлiк компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 ақпандағы N 200 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 12, 106-бап).
1. "Мақта" аумақтық акционерлiк компаниясының президентi және Байқаушы кеңесiнiң төрағасы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 ақпандағы N 201 қаулысы.
3. "Мақта-шикiзатын өндiрудi тұрақтандыру және республиканың тоқыма өнеркәсiп орындарын мақта-шикiзатымен қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 22 тамыздағы N 1156 қаулысының 2-тармағының бiрiншi абзацы, 3-тармағының бiрiншi абзацы, 4 және 5-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 29, 348-бап).

Вопросы территориальной акционерной компании "Макта"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 1996 г. N 579
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 1137 U931137_ "О дополнительных мерах по приватизации имущества государственных сельскохозяйственных, заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном порядке:
внести на общее собрание территориальной акционерной компании "Макта" (далее - Компания) вопрос ее реорганизации;
передать государственные пакеты акций акционерных обществ Компании Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для их продажи (приложение 1).
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации осуществлять продажу государственных пакетов акций акционерных обществ Компании преимущественно юридическим и физическим лицам, занятым в агропромышленном комплексе.
3. Установить, что реализация хлопка-волокна начиная с урожая
1996 года осуществляется через товарные биржи Республики Казахстан.
4. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства
Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню (приложение 2).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 мая 1996 г. N 579
Перечень
акционерных обществ, государственные пакеты
акций которых подлежат передаче в Государственный
комитет Республики Казахстан по приватизации
АО "Макташи", Южно-Казахстанская область
АО "Алуан", Южно-Казахстанская область
АО "Ынтымак", Южно-Казахстанская область
АО "Шымкент-макта", Южно-Казахстанская область
АО "Ак-алтын", Южно-Казахстанская область
АО "Яссы", Южно-Казахстанская область
АО "Умiт", Южно-Казахстанская область
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 мая 1996 г. N 579
Перечень утративших силу некоторых
решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 февраля 1994 г. N 200 "О создании территориальной акционерной компании "Макта" с участием государства" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 12, ст. 106).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 февраля 1994 г. N 201 "О президенте и председателе Наблюдательного совета территориальной акционерной компании "Макта".
3. Абзац первый пункта 2, абзац первый пункта 3, пункты 4 и 5 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 августа 1995 г. N 1156 "О мерах по стабилизации производства хлопка-сырца и обеспечению хлопком-волокном предприятий текстильной промышленности республики" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 29, ст. 348).

4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 22 тамыздағы N 1156 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 7 қыркүйектегi N 1238 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 30, 369-бап).

4. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 сентября 1995 г. N 1238 "О внесении дополнения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 августа 1995 г. N 1156 (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 30, ст. 369).