Республиканың ауыл шаруашылығын 1996 жылы химиялық өсiмдiк қорғау құралдарымен қамтамасыз ету жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 13 мамыр N 589
Республиканың ауыл шаруашылығын химиялық өсiмдiк қорғау құралдарымен қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1996 жылы химиялық өсiмдiк қорғау құралдарын қосымша сатып алу шартымен АҚШ Эксимбанкiнiң кредит желiсi шеңберiнде 1995 жылы сатып алынған химиялық өсiмдiк қорғау құралдары үшiн қаржыларды қайтару мерзiмiн ұзарту жөнiнде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк экспорт-импорт банкi (бұдан былай - Қазақстан Эксимбанкi) жүргiзген жұмыс мақұлдансын.
2. Қазақстан Эксимбанкi Қазақстан Республикасының кепiлдiгiмен жүзеге асырылған, 1995 жылы берiлген химиялық өсiмдiк қорғау құралдары және 1996 жылы химиялық өсiмдiк қорғау құралдарын қосымша сатып алу үшiн шет ел банкiлерiнiң алдында кепiл ретiнде iс-әрекет етсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Эксимбанкi берген кепiлдiктер шегiнде 1995-1996 жылдарда шет ел фирмалары берген республикаға импортталатын химиялық өсiмдiк қорғау құралдарына "Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 61-бабы қолданылады.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Эксимбанкiмен бiрлесе отырып химиялық өсiмдiк қорғау құралдарын беруi үшiн АҚШ Эксимбанкiне берiлген Қазақстан Республикасының кепiлдiктерiн қайтарып алуды шет ел фирмаларымен пысықтайтын болсын.
4. Ақмола, Қостанай, Көкшетау, Павлодар, Солтүстiк Қазақстан және Торғай облыстарының әкiмдерi 1995-1996 жылдары шет ел фирмалары берген химиялық өсiмдiк қорғау құралдары және кредит бойынша шығындар үшiн қаржыларды өтеуге Қазақстан Эксимбанкiне кепiлдiктер берсiн,
сондай-ақ Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының
вексельдерiне химиялық өсiмдiк қорғау құралдарын сатуды қамтамасыз
етсiн.
5. Осы қаулының жүзеге асуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О дополнительных мерах по обеспечению сельского хозяйства республики химическими средствами защиты растений в 1996 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1996 г. N 589
В целях обеспечения сельского хозяйства республики химическими средствами защиты растений Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить работу, проведенную государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан (далее - Эксимбанк Казахстан) по пролонгации срока возврата средств за приобретенные в 1995 году химические средства защиты растений в рамках кредитной линии Эксимбанка США, с условием дополнительных закупок химических средств защиты растений в 1996 году.
2. Эксимбанку Казахстан выступить гарантом перед иностранными банками за поставки химических средств защиты растений в 1995 году, осуществленных под гарантию Республики Казахстан, и дополнительных закупок химических средств защиты растений в 1996 году.
Министерству финансов Республики Казахстан учесть, что на импортируемые в республику химические средства защиты растений, поставленные иностранными фирмами в 1995-1996 годах в пределах гарантий, выданных Эксимбанком Казахстан, распространяется статья 61 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Эксимбанком Казахстан проработать с иностранными фирмами отзыв гарантии Республики Казахстан, выданной Эксимбанку США для поставки химических средств защиты растений.
4. Акимам Акмолинской, Кустанайской, Кокшетауской, Павлодарской, Северо-Казахстанской и Тургайской областей предоставить Эксимбанку Казахстан гарантии возмещения средств за поставленные иностранными фирмами в 1995 и 1996 годах химические средства защиты растений и расходы по кредиту, а также обеспечить реализацию химических средств защиты растений за векселя Государственной продовольственной контрактной корпорации.
5. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан